Кому заважає робота комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради?

Звернення до керівників районної влади та депутатів Сарненської районної ради

22 червня 2018 р. Сарненська районна рада на позачерговій сесії прийняла рішення № 670 «Про реорганізацію комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради шляхом приєднання до комунального закладу «Сарненська  центральна районна лікарня» Сарненської районної ради.

Це рішення ми отримали тільки 9 липня 2018 р., а в районній газеті «Сарненські новини» воно надруковане 12 липня 2018 р. Рішення це прийняли з порушенням регламенту роботи ради й інших нормативних документів, без участі колективу та профспілки лікарні. Сарненська районна рада підготувала його за два дні, включила в порядок денний позачергової сесії, проте на засіданні його не обговорювали, не виступав жоден депутат. На цій сесії із 36 обраних депутатів були присутні – 23, голосували за – 19, 1 – утримався, 3 – не голосували. Методика прийняття цього рішення – шахрайство!

Таке рішення є прихованою формою ліквідації КЗ «Сарненська районна лікарня» з метою захоплення її будівель, обладнання, майна, земельної ділянки.  Лікарня в м. Сарни (станціі Сарни) працює з 1902 р., а може бути ліквідована у 2018 р. У 2015 р. лікарню передали з державної в районну комунальну власність, її реорганізація в комунальний заклад тривала 15 місяців. З 1.03.2016 р. медзаклад зареєстрували як комунальний заклад Сарненської районної ради.

У цій лікарні отримують повноцінну амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну планову медичну допомогу понад 8 тисяч пацієнтів. Стаціонарну медичну допомогу в цілодобовому та денному відділеннях надають стовідсотково за різними програмами медичного страхування в сумі більше 1,0 млн грн у рік. В поліклініці на 100% забезпечують медичними оглядами всіх працівників залізниці, проводять експертну оцінку їх придатності (чи непридатності) до роботи на залізничних підприємствах. У 2018 році в лікарні почали проводити психофізіологічну експертизу працівників залізниці й інших галузей (будівельники, електрики, лісівники й ін.), які працюють у складних виробничих умовах. Тільки наша лікарня має юридичне право проведення цієї експертизи. Тут проводять усі діагностичні й експертні обстеження, є необхідне обладнання й апаратура. За рік лікарня заробляє понад 2,0 млн грн власних коштів спецфонду. На сьогодні КЗ «Сарненська районна лікарня» має юридичне право проведення медоглядів працівників підприємств залізниці, які проживають у північних районах Рівненської та Волинської областей. Прийняття Сарненською районною радою рішення № 670 є загрозою припинення медоглядів згідно з тендером 2018 р. і, відповідно, виробнича загроза тисячам залізничникам, які не отримають дозвіл для роботи на залізничних підприємствах. Медичний колапс може перерости в соціальний!

Рішення № 670 обговорили на зустрічі керівників підприємств і профспілки Сарненського залізничного вузла. Відтак керівництво, працівники, пенсіонери підприємств Сарненського залізничного вузла, інше населення  категорично проти такої форми реорганізації лікарні, яку запропонували очільники Сарненських районної ради та райдержадміністрації.

У рішенні не вказали термін ліквідації (реорганізації) лікарні, та що має залишитися після «реорганізації», що буде з лікарями й іншими працівниками лікарні: всього 115 працівників, у т.ч. 20 лікарів, 48 – МСМО, 47 – інших фахівців. Після прийняття рішення № 670 районна влада направила листи до державного реєстратора, у казначейство, інші органи управління, які позбавили лікарню права приймати бухгалтерсько-фінансові рішення. Так, маючи власні кошти, лікарня не  має права самостійно закуповувати ліки, медичні засоби, продукти харчування й ін. Платіжки підписує головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ», голова комісії з реорганізації (ліквідації) лікарні.

Підготовку до ліквідації лікарні районна влада розпочала з перших днів 2018 р. Голова РДА не дозволив лікарні виписувати рецепти за програмою «Доступні ліки». Медзакладу не виділяють ліміти коштів для пацієнтів, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС, у т.ч. на пільгове зубопротезування. Заблокований процес створення відділу первинної медичної допомоги з декларування пацієнтів. Не підтримані проекти з перетворення лікарні в комунальне некомерційне підприємство. В річному кошторисі 2018 р. не заплановано і не виділяють кошти районного бюджету на виплату заробітної плати в ІІ півріччі. Якщо до липня п.р. заборгованості із заробітної плати лікарня не мала, то в ІІ півріччі створена штучно проблема з її виплатою, бо з районного бюджету не виділяють відповідних коштів лікарні. А  КЗ «Сарненська ЦРЛ» та інші ЛПЗ – коштами забезпечують!

21.09.2018 р. із сайту Сарненської РДА отримали розпорядження голови РДА № 380 від 11.09.2018 р., в якому  штатні посади КЗ «Сарненська районна лікарня» в кількості 110 штатних одиниць передані КЗ «Сарненській ЦРЛ». 24.09.2018 р. КЗ «Сарненська РЛ»  отримала від юриста КЗ «Сарненська ЦРЛ» лист № 905 від 21.09.2018 р., адресований голові профспілкового комітету РЛ про скорочення 49,75 штатних одиниць у кількості 59 працівників, а вже 26.09.2018 р. наказ головного лікарня КЗ «Сарненської ЦРЛ» № 1 від 19.09.2018 р. «Про внесення змін до штатного  розпису КЗ «Сарненська районна лікарня» та попередження до 20.09.2018 р. працівників про внесення змін в організацію виробництва та праці у зв’язку з реорганізацією» і список працівників, які необхідно попередити в зв’язку з реорганізацією КЗ «Сарненська районна лікарня» шляхом приєднання до комунального закладу «Сарненська центральна районна лікарня» в кількості 111 працівників.

Прийняттям рішення № 670 Сарненська районна рада грубо порушила законодавства і Конституції України (стаття 49), порушуючи права пацієнтів на медичну допомогу взагалі і в КЗ «Сарненська районна лікарня» зокрема. Тому КЗ «Сарненська районна лікарня» 19 липня 2018 року направила позовну заяву в Рівненський окружний адміністративний суд про визнання протиправним і скасування рішення Сарненської районної ради № 670 від 22.06.2018 року. 19.07.2018 року в Рівненському окружному адміністративному суді зареєстрована заява про скасування рішення Сарненської районної ради № 670 від 22.06.2018 року 23.07.2018 року за № 1740/1974/18 Ухвала Рівненського окружного адміністративного суду про призначення судового засідання за позовною заявою. 12 і 24 вересня 2018 р. проведені два підготовчі засідання суду та призначений розгляд судової справи на 22.10.2018 р.

Тим часом, голова Сарненської районної ради Серпенінов Р.П. направив у Рівненський окружний адміністративний суд відклик на позовну заяву КЗ «Сарненська районна лікарня», представником райради є адвокат Шкода П.В., який проживає за адресою: с. Серники Зарічненського району.

Незважаючи на рішення про початок розгляду судової справи, Сарненська РДА і Сарненська ЦРЛ продовжують приймати неправові рішення про скорочення лікарів і медпрацівників. Трудовий колектив лікарні та профспілка звертаються до Сарненських райдержадміністрації та районної ради з пропозицією про відміну прийнятого з порушеннями, без погодження з трудовим колективом і профспілкою підприємства рішення. Пропонуємо знайти та встановити ефективну форму  роботи лікарні в подальшому і зі збереженням статусу юридичної особи.

Звертаємося до мешканців міста і району підтримати звернення всіх працівників лікарні. Не дозволяйте районній владі творити те, що їм заманеться.

Звернення підписали 106 працівників:Список

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz