Любить те, що викладає, і тих, кому викладає

Учитель… Яке це славне слово… Воно ввібрало в себе усю мудрість поколінь, чистоту помислів, світло душі, сердечну любов до дитини. Саме вчитель дає путівку в життя президенту і депутату, науковцю і космонавту, перекладачу і політику.

Саме він першим вводить учня в чудовий світ знань і праці, розвиває в ньому інтерес до вивчення основ наук…

Учительською стежиною уже понад чотири десятки років іде, відкриваючи дивосвіт дитячої душі, Наталія МІРКО, заступник директора з навчально-виховної роботи й учитель зарубіжної літератури, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, талановитий, старанний і творчий педагог, організатор і наставник учнівської молоді.

А розпочався життєвий шлях Наталії Семенівни 1958 року у містечку Сарни, у родині Семена Семеновича та Марії Максимівни Шахраїв. Молодий господар працював на залізниці, дружина, чий портрет був занесений на Дошку пошани, щодня поспішала на роботу на маслозавод, тож і виховували дітей (у сім’ї було дві донечки – Тамара та Наталя) в дусі любові та поваги до людей, привчали до праці та самостійності. А найбільше, мабуть, хотіли, щоб діти здобули гарну освіту. Першокласниця Наталка гралася в лікаря: уявно одягала білий халат і поралася з лікарськими інструментами, робила ін’єкції та перев’язки «хворій» ляльці. І це дитяче захоплення могло б і не згаснути, якби на уроці російської літератури в п’ятому класі Ніна Сіренко, не повела у світ Mirkoнеповторного художнього слова, з якого учні виходили духовно багатшими, людянішими…

Тож після закінчення середньої школи № 4 пані Наталія вступила в Рівненський педагогічний інститут на факультет російської філології, який закінчила у 1982 році.

Першою сходинкою в педагогічній діяльності активної, творчої вчительки стала посада вожатої в Яринівській школі. Молода, енергійна, вона одразу ж прикипіла серцем до важкої, але улюбленої роботи. Не шкодувала власних сил і часу. А за декілька років, переступивши поріг Сарненської середньої школи № 1 (згодом Сарненського НВК «Школа-колегіум» імені Т.Г. Шевченка), залишиться тут надовго, пройшовши шлях від учителя російської мови та класного керівника до заступника директора з навчально-виховної роботи.

Хороший вчитель, за словами російського історика Василя Ключевського, володіє двома якостями: любить те, що викладає, і тих, кому викладає. Наталія Мірко виконує свою справу натхненно, творчо, з глибокою зацікавленістю в результатах роботи, постійно удосконалює професійний рівень, методику навчання та знання психології людини. Вона завжди знає, чим здивувати як молодих, так і досвідчених учителів.
Щодня Наталія Семенівна намагається невтомно відкривати в дітях щось нове, бачити учнів у процесі їх становлення. Недарма ж від педагога можна почути: «Наші учні – найкращі».

І справді, вихованці Наталії Мірко володіють міцними та системними знаннями, часто брали участь у предметних олімпіадах із російської мови, МАН із зарубіжної літератури, виборюючи призові місця. Сама вчителька є учасником районного методоб’єднання вчителів зарубіжної літератури, районних та обласних семінарів, координатором Всеукраїнської гри «Соняшник». Її навчально-методичні посібники стають призерами в районному етапі конкурсу-ярмарку педагогічної творчості.

Для Наталії Семенівни притаманне особливе вміння – спілкуватися абсолютно з усіма: колективом, де працюють різні люди, учнями – від п’ятикласників до старшокласників, їхніми батьками. Тому й користується заслуженою повагою і в колег, і в батьків учнів. А слова вдячності улюбленому вчителю приходять сказати випускники нинішні й колишні, у чиєму житті педагог лишила незабутній слід.

Безумовними перевагами Наталії Мірко є не тільки професійні, а й особисті якості – життєрадісність, оптимізм, працьовитість, принциповість, чесність, чуйність і доброзичливість. Завдяки цьому серед колег вона користується неабияким авторитетом, завжди готова прийти на допомогу, сповнена енергії та нових творчих задумів.

Підтримкою та опорою педагога є родина. Із чоловіком Петром виховали двох синів, а зараз радіють онукам. У вільний час (а його зовсім небагато) Наталія Семенівна любила займатися рукоділлям (майстерно в’язала гачком, плела макраме), а зараз із задоволенням вирощує овочі на присадибній ділянці.

Багато років і сил віддано улюбленій справі. Та й нині світяться щирістю та повагою очі Наталії Семенівни, а вона, як Прометей, запалює в серцях учнів і вихованців вічний вогонь добра, краси та благородства.

Ірина ТУРИК,

вчитель «Школа-колегіум ім. Т.Г. Шевченка» м. Сарни.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz