Козацькому роду нема переводу

Знаєте, що робили козаки у вільний від боїв і походів час? Ці свободолюбиві воїни та патріоти понад усе любили слухати про походи й протистояння та розповідати про свої, не забуваючи прикрасити гарним слівцем, мірятися звитягами та силою з побратимами, хизуватись зброєю та смачно попоїсти.

DSC_0347Також шанобливо ставились до української пісні, яка радувала душу, та масових святкових гулянь, де вона повсякчас лунала. А ще, попри суворий історичний образ козаків, вони любили отримувати подарунки та гостинці.

Саме таке повноцінне козацьке дозвілля відтворили цьогоріч у Сарнах на честь свята Покрову Пресвятої Богородиці, яке вони дуже поважали, Всеукраїнського дня козацтва та Дня захисника України на стадіоні ВПУ № 22. Так, у рамках ініційованого міською радою культурно-спортивного заходу «Козацькі розваги» діяв DSC_0074ярмарок козацької кухні, де в кожному курені, які представляли дошкільні навчальні заклади, міські Будинки культури та комунальні заклади, частували козацькими стравами та напоями. А для найменших нащадків козаків працювали атракціони.

Свято урочисто відкрила міський голова Світлана Усик, привітавши присутніх, побажала тим нащадкам козаків чесної боротьби, а глядачам – приємних вражень. З цього моменту розпочалась найактивніша частина дійства – козацькі змагання. У них взяли участь команди справжніх сміливців міської ради, Немовицької ОТГ, DSC_0210ВПУ-22, військової частини А-0153.

Перед початком козацьких протистоянь гостям свята показовий виступ з бойових мистецтв продемонстрував СК «Ронін» (керівник Олександр Ревенко). Програма змагань включала різні конкурси на перевірку сили та витривалості команд. Так, у вправі піднімання ваги перемогу одержав представник Немовицької ОТГ Олександр Занозовський із результатом 92 рази, в метанні довбні кращим виявився знову представник Немовицької громади Геннадій Бакунець, а у вправі «Чумаки» перемогли Василь Олещук і ВікторDSC_0453 Никончук із міської ради. В обох командних змаганнях – «Перетягування линви» та «Переміщення воза» – кращою стала Немовицька ОТГ.

Упродовж усіх етапів підтримували бойових дух сучасних козаків, як того і вимагає традиція, українські пісні у виконанні Галини Куришко, вокальної студії МБК «Сузір’я», Олега Семенова, гурту «Спалах» МБК «Залізничник», народного аматорського вокального гурту «Мереживо». Гарний настрій та атмосферу свята створили його ведучі Юрій Прозапас і Марта Ворон, а також Вадим Бублій, який втілився у роль DSC_0153козацького отамана.

Зрештою суддівська колегія на чолі з керуючим справами міськвиконкому Віктором Бахном визначила переможців. Цьогоріч ними стали представники Немовицької об’єднаної територіальної громади, друге місце посіли козаки міської ради, третє – студенти ВПУ № 22, а четверте почесне дісталося військовим, які також приготували найсмачніший куліш. Міський голова Світлана Усик нагородила переможців оригінальними тематичними подарунками.

DSC_0195
Фото Василя СОСЮКА.

Насамкінець очільниця громади міста подякувала всім, хто долучився до організації свята та наголосила, що воно відбулось тільки завдяки спільній наполегливій праці небайдужих людей. Сприяли проведенню культурно-спортивного заходу приватні підприємці Олег Скринніков, Олександр Поляков, Леонід Кравчук, ЗВП «Таврида» (Володимир Коноплюк), ТЗОВ «Ринок» (Михайло Костюкевич), ТОВ «Північ-Центр» (Ігор Голяка), ВТФ «Здоба» (Сергій Кисельов).DSC_0162 DSC_0092 DSC_0511 DSC_0479 DSC_0229

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz