Пригадали визвольну боротьбу українських націоналістів

Минулого четверга в залі Сарненського історико-етнографічного музею відбулось відкриття виставки «УПА – відповідь нескореного народу» про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

Директор музею Вікторія Дашко, яка досліджує тему Другої світової війни на Волині, зокрема й Поліссі, акцентувала увагу присутніх на особливо цікавих фактах, пов’язаних із діяльністю ОУН та УПА в нашому регіоні. Вона презентувала унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи й інфографіку, розміщені на 24 стендах, які передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави. Унікальність експозиції полягає в
тому, що вона відтворює матеріали, які зберігалися в кримінальних справах енкаведистів проти підпільників. Радянська влада їх засекречувала та вміло спекулювала темою DSC_8908повстанського руху, через що й у наш час правду про визвольну боротьбу українського народу під час Другої світової війни знають не всі.

DSC_8838
Фото Василя СОСЮКА.

Ознайомитись із таким важливим історичним етапом становлення української державності, представленим на виставці, завітали студенти Сарненського педагогічного коледжу, учні місцевих шкіл, працівники Рівненського обласного краєзнавчого музею, голови райдержадміністрації Ярослав Яковчук, районної ради Руслан Серпенінов, міський голова Світлана Усик, начальник відділу культури й туризму Сарненської РДА Едуард Раковець, а також кандидат історичних наук, доцент кафедри історії МЕГУ ім. ак. С. Демянчука Михайло Ясінський. Поважний гість висловив здивування та враження тим, як шанобливо місцева влада ставиться до патріотичного виховання молоді. «Дуже приємно, що саме музей стає основою патріотичного виховання, адже воно
є одним цілим із історією. Історія – це не обов’язково минуле. Воно залишається десь в іншому часі, його ми не повернемо, хоча й намагаємось деякі фрагменти зберігати, зокрема в цьому славному закладі. На мій погляд, історія зберігається не в деталях, подробицях чи окремих розповідях, а в ідеї. Суть її не в цифрах, а в тому, щоб ми, як українці, розуміли, як змінювалась ідея українськості, наше мислення про Україну. Сьогодні ніхто не сумнівається, що українці мають майбутнє, свою державу і здатні її захищати. Ця ідея вже ніколи не зникне, вона безсмертна», – звернувся до присутніх пан Михайло.

Виставка «УПА — відповідь нескореного народу», яка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України, діятиме в Сарнах до 11 листопада.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz