Хода за свободу

Минулого четверга від Будинку дітей і молоді в Сарнах вийшла колона людей, одягнених у чорне, деякі з чорними парасольками. Вони мовчки прямували вулицею Демократична, а перехожі стурбовано запитували: «Що сталося?».

Здавалося б, про яке рабство може йти мова у 21 столітті?! Та, на жаль, факти річ уперта. У час, коли людство давно вирвалося у космос і збирається заселяти інші планети, на Землі й досі триває ця біда. Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції, та навіть… вилучення органів. Для злочинців – це величезні гроші, а для людини – страждання, зруйновані сім’ї, втрачене здоров’я і навіть життя.

18 жовтні 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту започаткували Європейський день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Минулий, 2018-й рік, оголосили в державі роком реалізації проекту «Я маю право!», щоб підвищити рівень правової культури та свідомості громадян. Слоган якого: «ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!» означає, що громадянин знає свої права, користується ними і знає, що треба робити, коли їх порушують, захищаючи себе згідно з законами, а держава захищає громадянина і його права.

«Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що актуальна в кожній країні, включаючи й Україну. Постраждалі живуть і серед нас, але часто залишаються невидимими. Бо не всі знають, що законодавство України їм гарантує комплексну допомогу. Громадяни, чиї права порушують, можуть звертатися до правопросвітнього проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» за номером: 0800213103, а також у Сарненський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, де, крім правової консультації, отримають ще й послуги безкоштовного адвоката від держави для захисту їх прав у суді.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz