«Де немає Бога» – новий роман Макса КІДРУКА, який він минулої п’ятниці представив у районній центральній бібліотеці в Сарнах

Зал книгозбірні вщент заповнили прихильники творчості письменника. Здавалося б, є вільний доступ до Інтернету, де можна і подивитись, і почитати, навіщо ті походеньки на зустрічі… На щастя, це не так.

На початок презентації з нетерпінням чекали як юні читачі, так і старші поціновувачі творчості автора.

DSC_8975Макс Кідрук, тримаючи в руках перший примірник книжки, рвонув із командою в шалено величезний Всеукраїнський промотур #100містНОІМ на підтримку нового роману. Це найбільший тур автора за його майже десятирічну кар’єру. Український письменник, мандрівник і популяризатор науки вже вдруге відвідав Сарни. Уродженець Рівного в доволі юному віці, протоптав некоротку творчу стежину. Адже за плечима чимало написаних творів, збірок. Серед них «Жорстоке небо», «Озирайся і мовчи», «Твердиня»,  дилогія «Бот», а також роман «Зазирни у мої сни», що увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС 2016». Його рукописи перекладені польською, російською, німецькою та чеською мовами.

До книги «Де немає Бога» входить шість розповідей, що базуються на реальних подіях, і які найбільше вразили автора впродовж останніх п’яти років. Це історії різних людей, єдинеDSC_8971, що їх об’єднує, – рейс 341. Але роман не про авіакатастрофу. Про що ж він тоді? Про кого?

– Для тих, хто ще не читав, – каже Макс, – може скластися враження, що це збірка шести оповідань про людей і аж ніяк не роман. Але це не так, адже ці всі долі тісно переплетені між собою.

Тут йдеться про таємного папського кардинала, який прямує до країни, де офіційно не існує католицької церкви… А також про доведену до відчаю українку Анну Янголь, яка не встигає на свій рейс у Дубайському аеропорту й везе із собою багато грошей, розштовханих в шкарпетки, білизну, бо значно перевищують дозволену суму перевезення без декларування. Росіянин-пілот у творі намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. А молодий багач-політик Баварії – на пікові кар’єри, але при цьому люто ненавидить усе, що він робить. Макс Кідрук обожнює американський футбол, тож поміж шістьох героїв роману є й гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу…

DSC_8980
Фото Едуарда КОЛЯДИЧА.

Презентуючи книгу, письменник продемонстрував присутнім буктрейлер до роману «Де немає Бога» під музику Олександра Шеремети та з традиційно соковитим і м’ясистим озвученням Василя Гоцка. До речі, в кінці твору перелік пісень для прослуховування під час читання.

Понад годину автор ділився задумкою написання книги, наводив приклади, відповідав на запитання. А ще повідав, що до роману в соцмережах вже написано понад 500 відгуків, які старається переглядати особисто. Деякі навіть зачитав і прокоментував.

– Будь-яка ваша похвала чи критика, – каже Макс, – дуже важлива мені.

Роман Макса Кідрука «Де немає Бога» – це спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога…

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz