Півмільйона – сільським амбулаторіям

Засідання позачергової 28-ої сесії районної ради було особливо жвавим, активним і непростим. На ньому заслухали 45 питань, які депутати попередньо розглянули на засіданнях профільних постійних комісій.

Після затвердження порядку денного та регламенту роботи, перейшли безпосередньо до розгляду питань. Та вже на першому порозумітись не змогли. Справа в тому, що народні обранці не проголосували «Про звернення депутатів Сарненської районної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Президента України щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» необхідною більшістю. Так, вочевидь деякі депутати вважають адекватними газові тарифи. На таке голосування досить емоційною промовою відреагував народний депутат Сергій Євтушок, який був присутній на засіданні. Зрештою після десятихвилинної перерви, проведеної в кулуарних розмовах, повернулись до розгляду питання і таки ухвалили його. Інше звернення до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень депутати підтримали майже одностайно.

У ході засідання також заслухали звіти за 2017 рік про виконання районних програм із забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання; запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань; організації безоплатного та пільгового відпустку лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань; протидії захворюванню на туберкульоз тощо.

Про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік доповідала начальник фінуправління РДА Олена Радько. Депутати прийняли рішення про спрямування коштів на співфінансування проектів із будівництва лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини в селі Констянтинівка – 175 тис. грн, Люхча – 125 тис. грн, Ремчиці – 125 тис. грн, Корост – 75 тис. грн. Також 50 тис. грн видиліли на програму «Турбота» хворим, котрі перебувають на гемодіалізі. В межах цієї ж програми 20 тис. грн надали постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС.

Окрім того, внесли зміни в діючі програми «Ветеран», зі сприяння розвитку громадянського суспільства в Сарненському районі, профілактики правопорушень і боротьби зі злочинністю, розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення, забезпечення виконання судових рішень і виконавчих документів. А також затвердили нові районні програми, серед яких соціальна із забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Сарненському районі та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради на ІV квартал 2018 та 2019– 2021 роки.

Ухвалили низку рішень, що стосуються комунальної власності. Зокрема надали дозвіл відділу освіти, молоді та спорту РДА на укладання договору оренди частин приміщень загальноосвітніх навчальних закладів для організації харчування дітей. З метою забезпечення належного функціонування Сарненського інклюзивно-ресурсного центру ухвалили рішення про передачу з балансу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації на баланс КУ «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» майна спільної власності територіальних громад району, а Немовицькій сільській раді в безоплатне користування (позичку) до 31 грудня 2018 року надали шкільний автобус ЕТАЛОН А-08.10Ш, що перебуває на балансі відділу освіти молоді та спорту райдержадміністрації.

Також під час засідання прийняли земельну ділянку площею 2,2719 га для будівництва й обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги на території Чудельської сільської ради (урочище Розвилка) з державної в спільну власність територіальних громад району в особі Сарненської районної ради.

Депутати затвердили перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району, що підлягають приватизації. Так, голова райради Руслан Серпенінов звернув увагу на необхідності проведення аукціонних торгів із продажу майнового комплексу «Дубки». Два роки тому райрада вже приймала таке рішення, але досі жоден суб’єкт господарювання не звернувся з пропозицією взяти участь у торгах. «Пропоную повторно виставити на аукціон майновий комплекс «Дубки». Зараз витрачаємо майже 500 тис. грн із коштів районного бюджету на його утримання. Майно не використовується і фактично руйнується. Тому ми публічно й прозоро приймаємо це рішення, щоб всі зацікавлені й охочі дізнались про нього та взяли участь в аукціоні», – пояснив він.

Розглянули низку земельних питань. Внесли зміни в межі села Чабель на території Селищенської сільської ради. Затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок за зверненнями громадян на території Тутовицької, Костянтинівської сільських рад, а також земельних ділянок, що відводяться в оренду строком на сім років ТзОВ «УКРТАУЕР» на території Люхчанської сільської ради; ТзОВ «Вільгельм Ландберг» – Кузьмівської сільської ради; ПАТ «ВФ Україна» – Тутовицької сільської ради.

Були в порядку денному і питання, які обранці громади майже одноголосно не схвалили. Так, бажання депутата районної ради сьомого скликання Сергія Камінського достроково припинити повноваження колеги не підтримали.

Насамкінець задовольнили депутатський запит Андрія Бухала щодо виділення коштів для ремонту приміщення ФАПу села Мале Вербче.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz