Досягнули чимало на творчій ниві

Багатий талантами наш край. Самовіддана творча праця працівників культури й аматорів народного мистецтва вражає неповторністю, яскравим колоритом, різносторонністю репертуару, невичерпною енергією.  Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва «Сарненські новини» поспілкувалися з  начальницею відділу освіти, культури, молоді та спорту Клесівської селищної ради Наталією ЧОРНОЮ, розпитали про культурний розвиток клесівської громади:

– Діяльність закладів культури Клесівської селищної ради спрямована на покращання організації змістовних культурно-мистецьких заходів для різної вікової категорії населення з урахуванням сучасних вимог глядача.

f6047477d439008155c1783c6f6de266З насолодою, відповідно до власних уподобань, відвідують гурткові заняття учасники клубних формувань «Літературна скринька», «Театральний вулик», «Театральне віконце», «Троїсті музики», «Передзвін», любительські об’єднання «Біла тура», «Надвечір’я», «Вишиванка». Аби втілювати патріотичне та самовиховання української молоді на засадах християнської моралі й ідейних підвалинах «Пласту», з серпня 2018 року при міському Будинку культури  селища Клесів відкрили гурток «Майбутні пластуни».

Одні з кращих творчих колективів – народний аматорський хор МБК селища Клесів, вокальне тріо «Жовті мережки» клубу села Клесів. У 2018-му презентували свою творчість на фестивалях у містах Олевськ, Коростень, урочистих подіях у Рівненському обласному академічному Українському музично-драматичному театрі, у святкових програмах сусідніх громад, районів, областей тощо. Так, у червні 2018 на обласному фестивалі-конкурсі хорових колективів ім. Євгена Кухарця, який проходив у с. Велюнь Дубровицького району, хор після успішного виступу  виборов друге місце, вкотре підтвердивши звання народного аматорського.

Сьогодні напрацьовують у новому форматі роботу бібліотечні працівники. Це і гурткові заняття, і проведення майстер-класів, квестів, і змістовних ігрових, пізнавальних програм.

– Наталіє Володимирівно, для працівників культури району завжди залишалося болючим питання зміцнення матеріально-технічної бази. Чим можете похвалитися?

– У 2017 р. провели капітальний ремонт даху будинку культури села Карпилівка, перевели на пічне опалення приміщення клубу в селі Рудня-Карпилівська, щорічно виділяють кошти на проведення поточних ремонтів у всіх закладах культури. Суттєво збільшилася за роки роботи в об’єднаній громаді кількісно й водночас якісно матеріально-технічна база закладів. А саме придбали музичну апаратуру й інструменти, сценічні костюми. Згідно з діючою галузевою Програмою селищна рада виділяє кошти для організації культурно-освітніх заходів.

Велику увагу приділяємо вихованцям КЗ «Клесівська дитяча музична школа», в якій працюють десять найкращих фахівців музичного мистецтва. За останні три роки педагоги разом з учнями досягнули чимало на творчій ниві. У 2015-му – друге місце в обласному огляді-конкурсі (фольклорний ансамбль, керівник Юлія Симончук). У 2016-му – друге місце в обласному огляді–конкурсі (викладацький колектив «Імпровіз»); третє місце – учениця четвертого класу Тамара Омельковець. Другі місця у Вінниці вибороли ансамбль «Мікс–бенд», тріо «Акцент», Тамара Омельковець.

Минулоріч на другу сходинку в обласному огляді–конкурсі піднявся вокальний ансамбль «Домінанта» в місті Трускавець. На Всеукраїнському мистецькому фестивалі–конкурсі «Витоки» вокальний ансамбль «Домінанта» IMG-9e186bfc07929a451546e5ee63c73479-Vй тріо «Акцент» стали лауреатами першої премії. Окрім того, тріо «Акцент» зайняло перше місце в обласному огляді–конкурсі, а молодша й старша групи ансамблю «Мікс–бенд» й ансамбль скрипалів – третє. Перше місце виборов наймолодший – першокласник Дмитро Таргоній.

Педагогічний колектив акомпанував хору на захисті хорових колективів у Вілюні та зайняв друге місце.

Приємно відзначити, що збільшується кількість випускників дитячої музичної школи (з 2015 року – 21 учень, з яких троє продовжили навчання у вищих мистецьких навчальних закладах). У нинішньому році відкрили клас акордеону у філії Клесівської ДМШ у селі Карпилівка.

Наша громада має сучасну конкурентоздатну культуру, не тільки звернену до майбутнього, але й укорінену в могутні традиції. Вона відкрита і доступна кожному.

З нагоди професійного свята усім працівникам культури, учасникам аматорських колективів, майстрам декоративно-ужиткового мистецтва від юних до мудрих літ бажаю мистецьких злетів, відкриття нових талантів, добробуту в родинах, великої шани й поваги та вдячного глядача.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz