Понадпланові надходження доходів спрямували на розвиток інфраструктури міста

Робота 27-ої позачергової сесії Сарненської міської ради, яка відбулась 8 листопада, відзначилась злагодженістю й організованістю.

Адже голосування депутатів щодо всіх 12 питань порядку денного було майже одностайним.

У першому питанні міський голова Світлана Усик озвучила чотири депутатські звернення, що стосуються різних напрямків функціонування міста, які визнали актуальними для містян і спрямували на розгляд міськвиконкому. Так, Володимир Городнюк і Віталій Годунко вважають необхідним облаштувати сучасний тренажерний зал у ВПУ-22, на придбання спортивного обладнання в який потрібно 200 тис. грн. «В училищі створили цілісну систему щодо пропаганди здорового способу життя та відповідального ставлення до власного та здоров’я оточуючих, проводять місячники здорового способу життя, спортивні свята, змагання різних рівнів, працюють гуртки з футболу, баскетболу, волейболу, боксу. Функціонують гімнастичне містечко, волейбольні та баскетбольні майданчики, стадіон, два спортивні зали, обладнані відповідним інвентарем. Наразі в училищі підготували приміщення для тренажерного залу, що дасть змогу охопити заняттям спортом усіх учнів училища та шкільну молодь прилеглого мікрорайону міста Сарни», – упевнені вони.

Депутат міської ради Микола Канський звернув увагу на проблему облаштування територій для вигулу та тренування собак, яку вже тривалий час обговорюють жителі міста в соцмережах, і запропонував своє бачення її вирішення. «Більшість власників вигулюють псів на дитячих майданчиках, стадіонах і у скверах. Тому облаштування таких спеціалізованих майданчиків потрібне не тільки власникам собак, а й усім жителям, які гуляють у парках із дітьми. Відвідувати їх зможе кожен охочий безкоштовно», – йдеться у зверненні. Також депутат запропонував три можливі локації майданчиків: вул. Набережна, частини парків «Залізничник» і парку по вул. Суворова та Чорновола.

У свою чергу депутат В’ячеслав Дзугань запропонував при формуванні Програми соціально-економіного розвитку на 2019 рік передбачити кошти на реконструкцію вуличного освітлення вулиці Технічної, облаштування штучних футбольних полів або майданчиків в окремих мікрорайонах міста, проведення комплексних заходів, а саме меліоративних у мікрорайоні Орлівка й інших вулицях міста, облаштування велодоріжки по вул. Бєлгородській.

Останньою розглянули пропозицію зробити місто зеленим, чистим та європейським від депутатів Миколи Канського, Володимира Коноплюка та Віталія Жабчика: «Для цього просимо КП «Екосервіс» провести ревізію зон відпочинку, парків, скверів, берегів річки Случ. Підготувати проекти рішення Програми з озеленення й облаштування таких територій міста на 2019 рік і долучити громадські організації міста для розроблення пропозицій».

Далі проголосували за внесення змін у цільову Програму проведення ремонту й утримання вулично-дорожньої мережі міста, підвищення рівня безпеки дорожнього руху на території м. Сарни на 2018 рік. Зокрема завдання програми поповнили трьома пунктами: виготовлення паспортів автобусних маршрутів загального користування; належне утримання, поточний ремонт, влаштування й обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення вулично-дорожньої мережі міста, зокрема й оплата спожитої електроенергії; належне утримання, поточний ремонт, влаштування й обслуговування об’єктів архітектурного та санітарного облаштування в межах смуги відведення вулично-дорожньої мережі міста (урни, контейнери для сміття та інше обладнання, призначене для санітарних потреб, архітектурні споруди, декоративні та зелені насадження, транспортні та пішохідні огородження різних типів тощо). Відтепер відповідальними за виконання програми, окрім виконкому міської ради та КП «Трудівник», є КП «Екосервіс». Особливо щедрими виявились депутати щодо фінансування цієї програми. Таким чином на фінансування її заходів шляхом надання поточних і капітальних трансфертів КП «Екосервіс» передбачили 700 тис. грн. Проте на засіданні комісії запропонували цю суму збільшити вдвічі – до 1 млн 400 тис. грн, що підтримали 26 обранців громади.

Також на сесії прийняли міську Програму з надання допомоги хворим, які проживають на території міста Сарни й отримують програмний гемодіаліз, на 2018 рік. Відповідно до неї хворим із хронічною нирковою недостатністю вже з листопада надаватимуть щомісячну цільову грошову допомогу в розмірі дві тисячі гривень для часткового відшкодування витрат на медикаменти й проїзд від місця проживання до лікувального закладу, в якому отримують програмний гемодіаліз. До слова, готуючи статтю «Штучна нирка» не по кишені» в серпні цього року, «Сарненські новини» запитували міського голову Світлану Усик про можливість допомогти таким хворим, а вже нині для них запрацювала окрема програма. Тому варто віддати належне Сарненській міській раді за оперативну реакцію та конкретні дії.

У зв’язку з необхідністю затвердження субвенції з районного бюджету Сарненського району на реалізацію проекту «Повір у себе» (інклюзивні спортивні та дитячі майданчики), а також спрямування понадпланового надходження доходів депутати внесли зміни до міського бюджету на 2018 рік. Так, на утримання та розвиток місцевих ДНЗ скерували понад 1 млн грн, закладів культури – 212 тис. 200 грн, будівництво та реконструкцію вуличного освітлення – понад 360 тис. грн, Програму розвитку фізичної культури та спорту, а саме надання поточних трансфертів ГО «Міський спортивний клуб «Олімп» – 35 тис. грн і Сарненській районній федерації баскетболу – 7 тис. грн, Програму проведення ремонту й утримання вулично-дорожньої мережі міста – понад 4 млн грн, відшкодування КП «Сарнитеплосервіс» різниці в тарифах у розмірі 641 тис. 262 грн, Програму благоустрою міста – 370 тис. грн будівництво системи відеоспостереження «Безпечне місто» – 500 тис. грн, надання субвенції районному бюджету для Сарненського історико-етнографічного музею на ремонт хатини селянина та КЗ «Сарненська дитяча музична школа» на придбання сценічного одягу тощо.

Письмовий звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2018 року підготував заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Андрій Жабчик.

Також рішенням Сарненської міської ради встановили вартість харчування дітей у ДНЗ. З 1 грудня 2018 року вона становитиме 25 грн у день на одну особу. Із них 15 грн, тобто 60% від вартості харчування, вноситимуть батьки. Проте плату не справлятимуть у сiм’ях, в яких сукупний дохiд на кожного члена сiм’ї за попереднiй квартал не перевищував рiвня забезпечення прожиткового мiнiмуму; за харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім’ям», дітей, батьки яких є учасниками Операції об’єднаних сил і дітей чи внутрішньо переміщеними особами згідно з Законом України № 1706 від 20.10.2014 р. «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

У ході роботи сесії ознайомились зі звітом про виконання Програми розвитку фізичної культури та спорту на 2018 рік, який підготував керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно.

Насамкінець депутати Сарненської міської ради розглянули низку листів, заяв і звернень громадян, підприємств, установ і організацій із земельних питань. А в «Різному» активно обговорювали потреби міста, переглядаючи презентацію робіт із його благоустрою, над якими зараз працюють.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz