Сарненська вежа вже не теле…

16 листопада 1924 року в Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо. В незалежній Україні (згідно з Указом Президента України  від 11 листопада 1994 року) цього дня почали святкувати День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Нині до журналістів і працівників радіомовлення долучилися й телевізійники та представники Інтернет-ЗМІ.

І, звичайно ж, у цей день вітаємо з професійним святом фахівців зв’язку, що забезпечують роботу телефонних і таких важливих нині мереж – Інтернетзв’язку.

Напередодні завітав на територію радіорелейної станції м. Сарни, спеціалісти якої довгий час допомагали мешканцям району дивитися на екранах телевізорів фільми й улюблені передачі.

DSC_1963-к
Фото Василя СОСЮКА.

У році, що минає, у цій галузі відбулися великі зміни. Ось на цю тему й поспілкувався з керівником організації Сергієм БАРАНОВИМ (на фото). Оскільки з 1 вересня старі аналогові передавачі вимкнули, а сучасний цифровий сигнал передають із Дубровицької вежі, то роботи на об’єкті зменшилося в рази.

Із колишніх шести працівників нині залишився лише один. Ось це обладнання, – показує Сергій Григорович, – могло б справно працювати ще років із двадцять п’ять. Але технічний прогресс не зупинити, тож доведеться морально застаріле аналогове та радіорелейне обладнання демонтувати так само, як зробили це вже з антенами на вежі.

За розрахунками фахівців Рівненської філії Концерну радіомовлення радіозв’язку та телебачення, устаткування телевеж Дубровиці, Вараша і Антополя мало б забезпечити якісним телевізійним сигналом Т-2 мешканців усієї області. На жаль, пощастило не всім, хто намагався зловити бодай щось на антену з новим тюнером. Отож чимало громадян перейшли на кабельне, супутникове чи Інтернет-телебачення. Були й ті, хто судився за повернення аналогового сигналу, та в минуле немає вороття…

Територію ж Сарненської радіорелейної станції нині здають в оренду мобільним операторам та Інтернет-провайдерам.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz