Знайти дорогу до свого храму

Епоха проводового радіомовлення, можна з упевненістю сказати, відійшла в історію. І звичного для більшості з нас «брехунця», як його з любов’ю називали в народі, майже замінило FM мовлення.

Добре це чи погано – хтозна. Той, хто звик слухати цікаві та змістовні передачі українського проводового радіо, потрапив у світ подеколи не дуже якісного контенту, де переважають попсова музика та реклама… Саме в складний період, коли в районі майже не стало радіоточок, головний
редактор Сарненського районного проводового радіомовлення Віра Шашук чи не одна з перших в Україні вирішила отримати частоту, на якій би звучало радіо рідного краю. І у 2006 році новостворена ТРК «Полісся» вперше розпочала мовлення на частоті 106,6 Мгц, яку розділили разом із Першим національним каналом. Слухають нині радіо «Полісся» всі північні райони Рівненщини, а це понад 400 тисяч жителів.

Невеликий колектив радіокомпанії за цей час зумів завоювати довіру слухачів широким спектром тематичних радіопередач і цікавої, корисної інформації з життя краю та держави. Тож не забарились і успіхи. 46210057_1949454625142222_7061946723148496896_nУ 2014 році «Полісся» назвали кращим регіональним радіо в Україні, його передачі неодноразово ставали лауреатами та дипломантами міжнародного дитячого, молодіжного фестивалю аудіовізуальних мистецтв «Кришталеві джерела», мають особисті досягнення і творчі працівники ТРК «Полісся».

Успіх радіожурналісти ділять зі своїми громадськими помічниками, які готують тематичні передачі. Їх першим партнером став керівник місії «Братерство без кордонів» Володимир Хомич, який запропонував об’єднати представників різних релігійних конфесій у духовно-просвітницькому проекті «Дорога до храму». Тоді це здавалося майже неможливим, але йому все вдалося. І от уже 10 років щотижня духовні наставники, спираючись на Святе Письмо, разом обговорюють певні проблеми, пропагують християнські цінності, що дуже важливо, аби вберегти суспільство від духовного зубожіння.

Із грудня 2008 року виходить ще одна передача духовного спрямування «Православне паломництво» Любові Левкут. Лікар за фахом, Любов Миколаївна є справжнім ентузіастом просвітницьких справ. Серед вдалих й успішних проектів радіо «Полісся» можна назвати передачу «Ліси Полісся», що розповідає про повсякденну роботу працівників лісогосподарської галузі, а також інші інформаційні передачі, в яких фахівці різних сфер суспільних відносин роз’яснюють, консультують, дають відповіді на болючі запитання слухачів.

Тож цього року своє професійне свято працівники Сарненської телерадіокомпанії «Полісся» вирішили відзначити по-особливому – у форматі імпровізованого запису святкового випуску проекту «Дорога до храму», основною частиною якого є передача «Собори душ, діалоги». Як і 10 років тому, її постійний автор і ведучий, член Національної спілки журналістів України Володимир Хомич запросив святих отців до розмови. Нині ж завітали на неї і представники влади, і шанувальники радіо «Полісся», і його громадські помічники. Відтак безпосередні винуватці торжества: Андрій Гаврилюк, настоятель Української православної церкви Київського патріархату, Олександр Кузьмич, старший пресвітер Церков християн віри євангельської Сарненського району, Микола Борсуков, пастор Церкви адвентистів сьомого дня, Сергій Кібиш, пастор Церкви християн 46205614_1949454291808922_52062025899048960_nвіри євангельської, Віталій Коврига, настоятель Української автокефальної православної церкви, Владислав Лукасевич, настоятель Української римо-католицької церкви, Микола Берник, настоятель Української греко-католицької церкви – поділилися думками про мету проекту, його роль у суспільному житті краю. Тож їм слово.

Андрій Гаврилюк: «Звичайно, такі проекти потрібні, щоб більш поширено нести Слово Боже, аби люди могли наповнити ним своє серце саме через такі передачі. Ця ж є особливою. Тут кожен із служителів говорить так, як навчає та чи інша конфесія, але найголовніше, що все зводиться до вічності, царства небесного. Різних шляхів до Бога є багато і кожен обирає той, який вважає правильним. І в цій радіопередачі кожен знаходить свою дорогу, свій шлях до Господа».

Олександр Кузьмич: «Передача, яку ми разом випускаємо, нині є надзвичайно важливою і необхідною для суспільства. Складнішими для розуміння є теми, що стосуються глибоких богословських питань. Але маємо їх досліджувати і доносити до людей. Щодо актуальності, то переконаний, що все, що говорив Ісус Христос, і все, що написано на сторінках Євангелія, надзвичайно актуально. Є багато питань, що викликають певний суспільний резонанс, і люди чекають слова від церкви. Тому дуже добре, що піднімаємо і даємо відповіді на них згідно з Божим Словом. І до цього потрібно ставитись дуже серйозно. Так, про політику говорити непросто, але не маємо права уникати жодного аспекту життя суспільства, і коли в людей є запити і бажання почути позицію церкви, повинні говорити неупереджено, не відстоюючи позицію тої чи іншої людини. А так, як у Біблії, де йдеться і про політику, державу, владу, це Божі інституції і ми не можемо пройти мимо цих питань».

Микола Борсуков: «Ці радіопередачі несуть позитив як радіослухачам, так і кожному з їх учасників. Адже слухач аналізує, бачить, що зібрались служителі різних церков, які розглядають разом певну Біблійну істину, безперешкодно спілкуються один з одним. Тож це добре, коли ми об’єдналися в певному пошуку відповіді на актуальні запитання. Досліджуючи Боже Слово, отримуємо відкриття, 46101443_1949456111808740_3368763405413384192_nа потім ділимося ним зі слухачами. І бачимо цю тему з різних боків. І це є духовний ріст для кожного служителя і для кожного слухача».

Сергій Кібиш: «Кожна людина прагне пізнати Бога, зрозуміти своє призначення. У цій передачі священнослужителі різних конфесій прагнуть донести до людей із різним світоглядом пізнання Слова Божого, духовні та моральні цінності, на які маємо опиратися в повсякденному житті. Дуже важливо, що думки з їх уст різні. Це необхідно для людини, яка є в пошуках істини, яка хоче пізнати Бога. Важливо, щоб інформація була не односторонньою, адже кожен має своє бачення, свою думку, і ми хочемо достукатися до сердець людей, які слухають нас».

Віталій Коврига: «Христос сказав: «Де двоє чи троє в ім’я Моє зібрані, там Я серед них». Щоразу готуюсь до передачі, як і до проповіді в храмі. Кожне слово, яке промовляємо, є та істина, яку хочемо донести до кожного християнина. Христос є перш за все любов. Ми – різних конфесій, із різними поглядами, але всі щоразу звертаємось до Святого Письма, щоразу знаходимо щось нове. Як і радіослухачі. І немає значення, чи безпосередньо звертаєшся до людини в храмі, бачиш її, чи до слухача, якого не бачиш. Готуєшся однаково і втішаєшся, коли плід твоєї праці почутий і побачений. Люди схвально сприймають передачу. Наприклад, літні дякували, адже не завжди можуть прийти до храму, їм також важливо почути думки інших священиків. Один чоловік сказав, що слухає «Дорогу до храму» навіть за кермом автомобіля, і запевнив, що почерпнув з радіопередачі багато корисного для себе».

Владислав Лукасевич: «На початку було слово, слово було в Бога. Мені довелося бути в числі перших учасників передачі, 10 років тому. Починали тоді разом із о. Петром Щигелем, о. Юрієм Толочним, о. Анджеєм. Згадую, коли Володимир Хомич і тодішній міський голова Леонтій Ніколайчук запропонували разом вести цю передачу, були дуже насторожені. Але все ж вирішили без суперечок роз’яснювати Слово Боже. І, як бачимо, нам це вдалося. Разом даємо правдиву науку».

Микола Берник: «Кожна людина потребує духовної допомоги. Адже коли не маєш точки опори, то впадеш. Такою для нас є Святе Письмо. Спілкування з людьми 46224170_1949455451808806_4228102923013324800_nрізних конфесій завжди позитивне. Поважаю всіх і дослухаюся до них. Спілкування зі священиками цікаве й пізнавальне. Адже ми всі любимо і шануємо Христа, хочемо наслідувати Його, в основі життя якого є любов до ближнього».

Володимир Хомич: «Всі 10 років ми у творчій роботі не мали жодного конфлікту. Виявляється, що, обговорюючи будь-яку тему (чи релігійну, чи мирську), звіряючи зі Святим Письмом, усі ми лише доповнюємо один одного. Бо прямувати до храму душі людської не можна зі злобою чи конфліктами. Тільки доброзичливість, тільки прагнення до порозуміння допомагають у вирішенні суспільних проблем, вселяють у серця надію та утверджують мир між країнами й народами. Наша спільна мета – Божі благословення на добро.

За ці роки за нашим творчим столом збиралися різні служителі. Певний час представництво конфесій було ширшим, тому принагідно знову запрошуємо всіх охочих до діалогу, об’єднуючи собори душ».

Привітали радіожурналістів та їх громадських помічників зі святом і 10-річним ювілеєм проекту «Дорога до храму» та вручили нагороди голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук, голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, міський голова Світлана Усик, заступниця голови райдержадміністрації Наталія Параниця. Зокрема Олександр Данильчук нагородив Почесними грамотами та пам’ятними знаками редактора проекту «Дорога до храму» Олексія Лавора та його координатора Миколу Богданця. Крім того, Олександр Данильчук передав 46217145_1949455611808790_2771761048598872064_nПочесні грамоти та пам’ятні знаки Рівненської облдержадміністрації директору КП «ТРК «Полісся» Вірі Шашук і керівнику благодійної місії «Братерство без кордонів» Володимирові Хомичу. Зі свого боку Віра Шашук вручила подяки всім, хто безпосередньо причетний до проекту «Дорога до храму». Варто зауважити, що вів імпровізовану передачу Юрій Прозапас – талановитий журналіст, ентузіаст і натхненник багатьох проектів радіо «Полісся». На початку запису прозвучала «Молитва за Україну» у виконанні НАВА «Елегія» ДМШ, а Олексій Лавор ознайомив із поетичною рубрикою передачі, в якій звучать віршовані рядки поетів рідного краю, що доповнюють і допомагають розкрити тему того чи іншого випуску.

Звичайно, важко словами передати ту атмосферу, що панувала на цій унікальній зустрічі. Духовні наставники з радіожурналістами зробили і для слухачів, і для гостей справжнє свято, в якому панували добро, любов, злагода, яких нині так потребуємо. І це ще один доказ того, що тільки об’єднавшись можна досягти успіху в будь-якій справі на благо нашого краю, України. А особливо коли за справу беруться справжні професіонал, такі як працівники радіо «Полісся» та їх громадські помічники.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz