Забуттю не підлягає

Два роки жахливих катувань українського народу вміщаються в одне слово – Голодомор. Цей акт геноциду, організований урядом СРСР у 1932–1933 роках, забрав життя понад десяти мільйонів українців. Минулого тижня в усій країні запалили свічки пам’яті на згадку про невинних загиблих внаслідок масового штучного голоду.

DSC_2262Так, 22 листопада працівники Сарненського історико-етнографічного музею з учнями, педагогами та заступником директора з виховної роботи Сарненської гімназії Оленою Щебликіною влаштували захід, приуроченого до Дня пам’яті жертвам голодомору. Дійство гімназисти розпочали символічною хореографічною композицією (постановник Ірина Максименко), що відразу налаштувала присутніх на відповідний настрій. Ведучі Каріна Герман й Анастасія Грицкевич розповіли про трагічну сторінку нашої історії, підкріпивши відеоматеріалами, в яких навіки закарбувались DSC_2302свідчення тих моторошних часів. Детальніше події Голодомору, життя селян у пошуках їжі, дії радянської влади відтворила директор музею Вікторія Дашко, презентуючи фотодокументальну виставку «Забуттю не підлягає». Також пані Вікторія наголосила, що геноцид шляхом Голодомору – це не тільки винищення десятків мільйонів українців, а й величезна психологічна травма всього українського народу, яку неможливо забути.

DSC_2275Вшанувати невинних жертв, зморених тоталітарним режимом, прийшли міський голова Світлана Усик, помічник народного депутата Сергія Євтушка Олексій Лавор і заступник голови Сарненської РДА Наталія Параниця, яка влучно зауважила, що історія йде по спіралі й повторюється, тому важливо зберігати пам’ять про такі страшні події, аби вони на цю спіраль більше не потрапили.

DSC_2306Якомога чуттєвіше та правдивіше історичну добу можна зчитати з мистецьких творів. Тож із авторами, які не оминули теми Голодомору у своїх книгах, ознайомила присутніх бібліотекар Сарненської міської бібліотеки № 1 Ольга Левитська. А виставку робіт видатних українських і зарубіжних художників представили гімназистки Богдана Заяць, Аліна Мельник, Софія Гавлійчук, Поліна Фесовець.

DSC_2324
Фото Василя СОСЮКА.

Насамкінець учні запалили свічки як данину невідплаканим і невідспіваним жертвам трагедії.

Наступного ж дня біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій відбувся мітинг-реквієм. Під час заходу представники духовенства відслужили панахиду за загиблими, вшанували пам’ять про них хвилиною мовчання і молитвою. Завершився мітинг покладанням квітів до підніжжя пам’ятника.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz