Швидко й відразу зробити все неможливо

На засіданні виконкому міської ради, що відбулося минулого четверга, розглянули 12 питань порядку денного. Серед них і ті, що стосуються діяльності житлово-комунального господарства та розвитку території.

Насамперед директор КП «Готель «Случ» Тарас Драганчук інформував про фінансово-господарську діяльність підприємства. Хоча готель функціонує з 1966 року, його колектив прагне, аби гості міста почувалися в ньому комфортно. Тут пропонують чимало послуг, зокрема дрібний ремонт одягу, прасування його, відправлення листів та телеграм, виклик таксі, за потреби – зберігання цінностей і багажу тощо. У готелі є кабельне телебачення та безкоштовний Інтернет. Є тут номери люкс, напівлюкс, а також одно-, дво- та багатомісні. Всього – 21. 17 кімнат здають в оренду юридичним і фізичним особам. За 10 місяців ц.р. за проживання громадян отримали 540,2 тис. грн (22,3%), орендарі сплатили 265,4 тис. грн (30% з яких перерахували до міського бюджету), 40 тис грн надійшло за надання послуги «Шлюб за добу», скористалися якою вже понад 40 пар.

Нині колектив, в якому працюють 16 осіб, активно впроваджує заходи з енергозбереження, адже, як зазначив Тарас Драганчук, опалюють приміщення природним газом, що дуже дорого. Тож упевнений, що утеплення фасаду дозволить дещо зекономити. Розглядали й можливість перейти на альтернативні види палива, але на це потрібні чималі кошти. Тому, зауважив, необхідно залучати інвесторів. Члени виконкому звернули увагу на те, що надходить дуже мало коштів від основної функції готелю – проживання. Та варто зауважити, що в місті є декілька приватних готелів, що становлять велику конкуренцію комунальному, та ще й побудованому понад 50 років тому. Отож знадобиться багато зусиль і коштів на його переобладнання. Допомогти пообіцяла й міський голова Світлана Усик. Зокрема, мають поетапно приводити в належний стан комунікації й ін. Поки ж, зауважив Тарас Миколайович, власними силами ремонтують кімнати. Члени виконкому звернули увагу також на необхідності облаштування зони для паркування автомобілів тих, хто проживає в готелі.

Заслухали на засіданні й звіт начальника відділу житлово-комунального господарства та розвитку території Юрія Козярчука. Відрадно було почути про те, що в місті зроблено вже чимало для покращання його благоустрою. Уже розпочали будівельні роботи з електропостачання житлового масиву (205 ділянок) по вул. Луговій, Аеродромній, Підлісній, Стефаника, проводять реконструкцію будівлі ФСК «Повір у себе», капітальний ремонт покрівлі, утеплення фасадів міського клубу «Колос», капітальний ремонт дороги по вул. Мічуріна (в межах житлових будинків 18-22), вул. Л. Толстого (в межах житлових будинків 2-26а) та Свято-Троїцької (в межах житлових будинків 2-8), встановлюють вуличне освітлення по вулицях Тичини, Саксаганського, Молодогвардійців, Гончара, реконструюють вуличне освітлення по вул. Українській. Оголошено процедуру закупівлі (тендер) на капітальний ремонт вул. Княгині Ольги (в межах вул. Бєлгородської та Матросова), вул. Короленка (в межах вул. Бєлгородської та Матросова). У планах також завершення ремонту другого поверху МБК «Залізничник» і підвального приміщення міського Будинку культури «Сузіря», де діятимуть спортивні гуртки. Варто зауважити, що вихованці хореографічної школи МБК «Сузір’я», в якій навчаються майже 80 дітей, посіли вже 2 місце в обласних змаганнях.

Крім того, у місті продовжуватимуть і надалі укладати тротуари, ремонтувати будинки та приводити в належний стан прибудинкові території. А ще з міського бюджету виділили 1,068 млн грн для КП «Житлосервіс», яке придбало автовишку на базі автомобіля ЗіЛ, довжина стріли якого сягає 22 метри. Це дозволить підприємству швидко та якісно проводити роботи в важкодоступних місцях. І вже вулицями Сарн курсуватиме переобладнаний потужний сміттєвоз, тож, є впевненість, що сміття на них не залежуватиметься.

Щоб навести лад на кладовищах міста, почали там зрізати аварійні дерева. Так, на вул. Ковельській зрізали таких 72. Ці роботи продовжуватимуть. Завершили встановлення дитячих ігрових майданчиків на прибудинкових територіях. Наступного року черга за спортивними.

Фактично, як зазначила міський голова Світлана Усик, Програму соціально-економічного розвитку міста на 2018 р. виконали. Хоча й не встигнуть у цьому році повністю відремонтувати вул. Соборну, обсяг виконаних робіт великий, а амбітних планів ще чимало. На них і зупинилась Світлана Усик, підсумовуючи засідання виконкому. Так, оголосили тендер на капітальний ремонт дороги по вул. Короленка та Княгині Ольги. Якщо дозволять погодні умови, підрядник почне працювати. Зробили вже проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт вулиці Шевченка.

Оголошено тендер на втілення програми «Безпечне місто». Світлана Борисівна повідомила, що за сприяння народного депутата Віталія Корчика з держбюджету на неї виділили 1 млн грн. Весь же проект коштує до 8 млн. грн. Відеокамери стоятимуть по всьому місту, із зчитуванням номерів автомобілів. На експертизі перебуває проект встановлення світлофорного об’єкта біля військової частини, є прохання мешканців втрановити такий і по вул. Ковельській-Суворова.

«Хочемо прийняти програму «Тепле місто», що передбачає співфінансування робіт із утеплення фасадів будинків, якщо створене ОСББ, – наголосила міський голова. – Можливо, це спонукатиме мешканців багатоквартирних будинків об’єднуватися».

Ну і ще одна приємна новина. Отримали, поділилась Світлана Усик, позитивний висновок комплексної експертизи з будівництва дитячого навчального закладу по вул. Грушевського вартістю 69 млн грн. Проектом передбачено в ньому 11 груп на 240 місць. Кожна група матиме окремий вихід і дворову територію.

Нині ж міська рада приймає пропозиції до Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2019 рік. Відправити їх можна до 1 грудня ц.р. на електронну адресуmiskaradas@gmail.com або подати в письмовій формі в загальний відділ міської ради. Їх, пообіцяла міський голова, обов’язково вивчать і за можливості виконання включать до проекту програми.

Під час засідання члени виконкому затвердили план діяльності з підготовки регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2019 рік, план роботи міськвиконкому на грудень ц.р. та нову Інструкцію з діловодства у виконавчому комітеті, переглянули рішення, розпорядження, що були видані за період між засіданнями міськвиконкому від 23.10.2018 р. до 22.11.2018 р., про які проінформувала міський голова Світлана Усик, листи, заяви, звернення громадян, підприємств, установ і організацій м. Сарни.

Насамкінець Світлана Усик повідомила, що 19 грудня традиційно на центральній площі запалять новорічну ялинку, яку хочуть дещо оновити.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz