Захистили права на зниження шлюбного віку

Діти іноді дорослішають занадто рано. Їм здається, що на шляху до справжнього кохання немає перешкод. Проте для офіційного поєднання люблячих сердець інколи необхідне рішення суду.

Адже Сімейним кодексом України передбачено, що для реєстрації шлюбу, у випадку якщо особа не досягла шлюбного віку (18 років), необхідне судове рішення про надання права на укладання союзу. Заяву молодої особи, яка досягла шістнадцяти років і бажає укласти шлюб, суд може задовольнити, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

З початку 2018 року в Сарненський місцевий  центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги (у тому числі й до Березнівського та Дубровицького бюро правової допомоги) звернулися 7 неповнолітніх клієнток за допомогою в написанні заяв до суду та представлення їхніх інтересів.

Фахівці Центру підготували заяви про надання права про шлюб і звернулися до судів. Захищаючи інтереси клієнтів, фахівці Сарненського МЦ аргументували свою позицію, спираючись на норми Сімейного кодексу України, Постанову Пленуму 46468500_319300125571225_4471175596403064832_nВерховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним і поділ спільного майна подружжя». У всіх випадках юристи довели, що через тривалі стосунки, взаємні міцні почуття кохання та поваги одне до одного вагітні клієнтки мають намір зареєструвати одруження, є вагітними, тому надання судом права на шлюб є необхідним і відповідатиме інтересам заявників. Завдяки зусиллям фахівців центру Марини Дрожжин, Анастасії Новацької, Василя Тимощука, Юлії Швець усі 7 заяв про надання права на шлюб задовольнили відповідні суди.

Отож правники Сарненського МЦ допомогли дітям, що фактично вже стали дорослими, захистити свої права на зниження шлюбного віку, поєднати закохані серця, а немовлятам, які з’являться в офіційно зареєстрованих шлюбах, – отримати  можливість рости та виховуватися в повноцінних родинах.

Проте нагадаємо, що згідно зі статтею 22 Сімейного кодексу (СК) України шлюбний вік для чоловіків і жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день його реєстрації.

У разі, якщо ви чи ваша дитина потребують безоплатної правової допомоги (консультації чи адвоката за рахунок держави), звертайтеся в Сарненський місцевий центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Сарни, вул. Широка, 22 (другий поверх приміщення «Приватбанку»). А також телефонуйте за тел.: (03655) 3-22-20, 0678567435.

Аліна ХАРЧЕНКО, головний спеціаліст відділу правопросвітництва  Сарненського МЦ БВПД.

На фото: фахівці Центру Марина ДРОЖЖИН, Анастасія НОВАЦЬКА, Василь ТИМОЩУК, Юлія ШВЕЦЬ.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz