Медреформа по-сарненськи: реорганізація чи ліквідація?

Сарненська районна лікарня, більш знана серед місцевих як залізнична, нині переживає не найкращі часи. Лікарню, якій понад сто років, реорганізовують шляхом приєднання до КЗ «Сарненська центральна районна лікарня».

Втім працівники залізничного медзакладу впевнені: міфи про реорганізацію існують тільки на папері, а насправді заклад ліквідують, залишивши без роботи 110 людей, які там працюють, позбавивши пацієнтів, котрі саме в ньому лікувались, права на якісну медичну допомогу.

Відстояти справедливість, свої та права пацієнтів працівники залізничної лікарні намагались самостійно. Найбільше їх обурила неготовність обранців громади району йти на діалог. Так, за реорганізацію депутати проголосували на позачерговій сесії районної ради без обговорень, не вважаючи за потрібне заздалегідь порадитись або хоча б повідомити колектив і профспілку лікарні про доленосне рішення. Воно прийняте із порушенням регламенту роботи, вважають медпрацівники і припускають, що це є прихованою формою ліквідації КЗ «Сарненська районна лікарня» з метою захоплення її будівель, обладнання, майна, земельної ділянки. Саме тому колектив залізничної лікарні в липні 2018 року направив позовну заяву в Рівненський окружний адміністративний суд про визнання протиправним і скасування рішення Сарненської районної ради № 670 від 22.06.2018 року.

Лікар Сарненської районної лікарні, голова профспілкової організації Віктор Василюк пояснює: «Реорганізація медичних закладів проходить у всій країні, але працівників на вулицю при цьому не виставляють, їм продовжують трудовий договір. А чому в нашому випадку скорочують людей, не розумію. Крім того, пенсіонерів-залізничників позбавлять безкоштовного лікування за страховими полісами. Щоб полікуватися, їм потрібно буде добиратись аж у Львів. Для більшості пенсіонерів це практично нереально». Також лікар упевнений, що заклад має всі шанси успішно функціонувати далі. «Багато моментів є, які треба поправити, але всі вони нам під силу, й ми зможемо це зробити. Понад 20 лікарів нині працюють у лікарні, більшість із них – пенсіонери. В колективі 110 чоловік, 70 із яких хочуть скоротити, тобто практично всіх. Ми DSC_2391б хотіли зберегти робочі місця, хоча ніякої консультації з нами не проводили. Жодного разу влада району не приїхала в лікарню та не пояснила, що відбувається. Під час візиту в РДА нас нагодували обіцянками, які поки що не дали жодних результатів», – ділиться голова організації.

Проти ліквідації цього медичного закладу виступають і його пацієнти. Тетяна Росошик, яка разом із 30-ма іншими пацієнтами зараз проходить лікування в цілодобовому стаціонарі, розповідає про проблему емоційно, ледве стримуючи сльози: «Як почула, що закривають лікарню, то ледь не отримала інфаркт. А як ми будемо без неї? У нас поліси, лікуємось безкоштовно як залізничники. І харчування тут хороше, і лікарі, і медсестри. Просимо Бога й усіх людей: поможіть, щоб ця лікарня залишилась. Без неї кому ми ще треба будемо зі своїми мізерними пенсіями?». Розділяють думку жінки й інші хворі. Кажуть, лікарі та медперсонал тут – висококваліфіковані, а заклад однозначно потрібний, тому сподіваються, що районна влада прислухається до думки жителів і нарешті діятиме в їхніх інтересах.

DSC_2407
Фото Василя СОСЮКА.

Голова профкому Сарненської дистанції зв’язку Михайло Плахотка також ділиться переживаннями щодо майбутнього лікарні: «Все, що є тут на території, створювалось залізницею. Ці будівлі, приміщення належали залізничній структурі та справно функціонували. Не так давно їх у комплексі передали районній владі, яка тепер просто так одним розчерком хоче все знищити. Якщо лікарню закриють і все це зруйнується, то його вже ніколи не відновлять, це однозначно. А залізничникам, яких тут обслуговують, створять додаткові проблеми».

Розгляд судової справи про скасування рішення районної ради повинен був відбутись 22 жовтня, але його перенесли на 19 грудня. Натомість фактичне злиття лікарень має відбутись 5 грудня, тож, що буде з медиками та пацієнтами далі – невідомо. Медпрацівники припускають, що таким чином судове рішення затягують, а вирішити питання напряму з представниками районної ради їм так і не вдалось, тому на чергові збори колективу запросили журналістів провідних телеканалів.

Для запрошених медійників очільники громад час знайшли. Так, голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук запевнив: «Коли приймалось рішення про реорганізацію двох медичних закладів шляхом злиття, була чітко продумана модель, щоб надати місця цим всім людям. Новоутворений заклад Сарненська ЦРЛ приймає їх у штат, і вони виходять на роботу, продовжують працювати в тому ж приміщення, його ми нікуди не заберемо». Щоправда, у залізничної лікарні вже не буде своєї адміністрації та бухгалтерії. Залізничників керівництво району обіцяє й надалі обслуговувати за страховими полісами. Як працюватимуть заклади з початку 2019 року, пояснює голова райради Руслан Серпенінов: «У районі існує медична рада, яка складається саме з лікарів, представників медицини, які, на мою думку, в першу чергу самі мають вирішувати, як повинна функціонувати медицина в подальшому після завершення процедури реорганізації, коли урядова реформа медицини почне працювати на другому етапі».

Ні колектив, ні пацієнти залізничної лікарні вірити усним обіцянкам не поспішають, бо, як відомо, слово до діла не пришиєш. Тож поки не знають, чого чекати далі, але щиро сподіваються, що скоро заклад працюватиме, як раніше.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz