Музична подорож Європою

Музика – безмежний океан живих пристрастей, піднесених мрій і шляхетних прагнень, що втілені в шедеврах світової музичної культури. Але чого були б варті ці твори без виконавців, які доносять їх до слухача.

І саме музична школа покликана виховувати майбутніх музикантів, творчу еліту, котра не дасть згаснути духовності свого народу.

Минулої п’ятниці приміщення Сарненської дитячої музичної школи заполонили дзвінкі голоси юних вокалістів, які презентували вдячним слухачам пісні різних народів Європи. Оригінальний проект підготували викладачі Людмила Протасевич і Галина Пономаренко в співпраці з концертмейстерами Наталією Крушельницькою та Іриною Довгалюк. У формі концерту–лекторію глядачі «подорожували» країнами Європи, побувавши в Німеччині, Англії, Франції, Італії, Швеції, Угорщині, Польщі, Словакії, Грузії, Естонії, Латвії, Литві, Росії та Білорусі. Разом з історичними та географічними відомостями присутні з цікавістю слухали про менталітет, звичаї, уподобання народу кожної з цих країн.

DSC_1098
Фото Василя СОСЮКА.

Оповідь завершили виконанням вихованцями викладача Людмили Протасевич народних мелодій цих держав. Глядачі були приємно вражені професійним і разом із тим зворушливим звучанням народних пісень у дитячому виконанні. Юні артисти намагалися майстерно передати характер пісень. Звучали і жартівливі, життєрадісні твори, і журливі балади, і зворушливі колискові. А за кожною з них – години наполегливої праці, талант вихованців, примножений майстерністю викладача.

Такі концерти є дуже цінними як із точки зору музики, так і з виховної, освітньої сторони. Вони знайомлять слухачів із різними стилями, жанрами, звичаями, історією, географією країн, допомагають розширювати світогляд, вчать наших дітей бути більш людянішими та вихованими.

А на завершення концерту дитячий хор «Глорія» під керівництвом Галини Пономаренко виконав «Неаполітанську пісню» та українську народну «Ой під вишнею». Вони й стали підсумковим акордом концерту-лекторію.

Після бурхливих оплесків вдячних глядачів прозвучали слова подяки від начальника відділу культури й туризму РДА Едуарда Раковця та голови районної ради Руслана Серпенінова, який від імені всіх батьків дякував організаторам концерту.

Юлія ГРИНЕВИЧ.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz