Сергій Савицький: «Справжній прокурор – законодавчо обізнаний, стресостійкий і дисциплінований»

Для стабільного функціонування держави та суспільства мало видати гарний закон, не менш важливо зробити так, щоб він діяв і виконувався всіма. За цим стежать органи прокуратури.

Професія прокурора вимагає знання законодавства, постійної практики, сильної емоційної витримки та відповідальності. Про це «Сарненським новинам» розповів прокурор Сарненської місцевої прокуратури Сергій САВИЦЬКИЙ. Тож з нагоди прийдешнього Дня працівників прокуратури розпитали молодого й перспективного сарненця про специфіку цієї непростої професії.

– Коли Ви усвідомили, що хочете бути саме прокурором?

– З дитинства хотів зв’язати життя з юриспруденцією. А коли вступив у НУ «Одеська юридична академія», то вирішив почати розвиватись у більш вузькому напрямку, тобто зрозумів, що хочу займатись саме прокурорською діяльністю.

– А що саме Вас приваблювало в цій професії?

– Спочатку було просто цікаво вивчати законодавство, вникати в його суть. А потім додалось ще бажання зробити, щоб у нашій країні дійсно працював закон і справедливість. Багато чого хотілось змінити, зокрема і свій край, місто, тому пішов цим шляхом.

– Здобувши освіту, Ви відразу повернулись у Сарни і розпочали працювати за фахом?

– Так. Вивчився і повернувся. У ВНЗ вступив не за направленням, що дає змогу влаштуватися після навчання на визначене робоче місце. Я потрапив сюди своїми силами. Пройшов конкурс, і був призначений на посаду. Мені вдалось досягнути поставленої цілі, професія влаштовує, тож продовжую працювати.

– Якими рисами та навиками, на Вашу думку, повинен володіти хороший професійний прокурор?

– Перш за все, добре орієнтуватися в законі, знати Кримінальний, Кримінально-процесуальний кодекси. По-друге, бути стресостійким. Ця робота потребує дуже великої зосередженості в умовах сильної навантаженості. Третє – це, звичайно, дисциплінованість. Є робота в судах, інші посадові обов’язки, і є строки, в які потрібно встигати все це виконувати. Відповідно тут треба сувора дисципліна, розпорядок дня та вміння по поличках все розкласти й розібратись, в якій послідовності діяти. Це, на мою думку, три основні риси успішного прокурора.

– Чи справдились Ваші очікування щодо майбутньої сфери діяльності в реальній професійній практиці?

– У реальному житті все набагато складніше, ніж здається. Потрібно працювати й думати. Щойно розпочинав кар’єру, то думав, що прокурорська діяльність – це робота в суді, тобто підтримання державного звинувачення. Але, крім цього, у прокурора є дуже багато інших обов’язків, що стосуються здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке пов’язане з представницькою діяльністю, тобто захистом інтересів держави в суді. Всі ці функції також важливі та займають багато часу й сил.

– У прокурорів Сарненської місцевої прокуратури є певна спеціалізація, чи не так? За яку сферу відповідаєте Ви?

– Так, окрім загальних функцій, які здійснюють всі, для оптимізації часу та роботи є розподіл обов’язків. Кожен прокурор працює в більш вузькій сфері. Наприклад, враховуючи специфіку Сарненського району, наявність Катеринівської колонії, є працівник, який веде саме цей напрямок. Я займаюсь представництвом інтересів держави у сфері охорони дитинства. Також у цей напрям входять злочини, що скоюють неповнолітні. Тобто здійснюю нагляд за дотриманням їх прав, свобод, законних інтересів. Відповідно цивільно-господарське й адміністративне представництво у сфері неповнолітніх також є моїм обов’язком. Крім того, моніторимо договори, аби не порушили права дітей із харчування й ін.

– У прокуратур різних місцевостей упродовж років сформувались певні гострі теми, з якими доводиться доволі часто стикатись у роботі. Чи є такі в Сарненському районі?

– У Сарненську місцеву прокуратуру, окрім нашого, входять ще 6 районів: Дубровицький, Володимирецький, Рокитнівський, Зарічненський, Березнівський і місто Вараш. У нашому регіоні робота місцевої прокуратури загострена на незаконному видобутку бурштину, порубці деревини. Це дуже проблемні питання, відповідно робимо все можливе, щоб запобігати цим проявам.

– Напевно, усі погодяться, що прокурор – професія непроста. Не жалкуєте, що обрали саме її?

– Зовсім не жалію, що працюю в цій системі, на цій посаді. Звичайно, у професійній діяльності трапляються різні аспекти, непередбачувані моменти, але це без сумніву робота, яка мені подобається. Тому не шкодую, що здобув відповідну освіту, а тепер присвячую життя цій професії.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz