Знаходять компромісні рішення депутати міської ради

На розгляд 28 чергової сесії Сарненської міської ради 7 скликання минулої п’ятниці, винесли низку питань, які депутати попередньо обговорили на засіданнях постійних комісій.

Насамперед привітали Наталію Ковальову, визнавши її повноваження депутатки міської ради, що набули юридичної сили. Наталія Ковальова ввійшла до складу мандатної комісії з питань депутатської діяльності і правопорядку. А припинили повноваження члена виконкому міської ради Анатолія Магрела та достроково депутата міської ради Руслана Хомича  відповідно до поданих заяв.

Декілька звернень і заяв озвучила міський голова Світлана Усик. Серед них Василя Кушніра (про вуличне освітлення Садової і ділянки автодороги від вулиці Вишневої до Дослідної станції; облаштування ліхтарями в старовинному стилі ділянки вулиці Просвіти біля будівлі історико-етнографічного музею), Сергія Полтаріна (про ремонт покрівлі й тарифи оплати за використану електроенергію в гуртожитку по вулиці Бєлгородській, 38; встановлення світлофору на перехресті Бєлгородської й Ткача). Як прокоментувала Світлана Усик, КП «Житлосервіс» уже виготовило проект на ремонт покрівлі, так само проектанти працюють над питанням встановлення світлофора.

Міський депутат Володимир Коноплюк просив виділити кошти з міського бюджету на встановлення огорожі кладовища, а Яна Шостак – передбачити їх на облаштування дитячого ігрового майданчика (мікрорайон Оболонь), грунтово-щебеневу підсипку вулиць із грунтовим покриттям мікрорайону Доротичі, освітлення вулиць Надслучанської та Польової. Окрім того, при розробленні програми озеленення міста, Яна Шостак запропонувала включити в неї встановлення чітких меж території парків і скверів, формування нових природоохоронних ландшафтів серед житлової забудови, розроблення паркування, облаштування пішохідних, велосипедних і спеціалізованих маршрутів у зелених зонах міста. Також створити карту зелених насаджень.

Без особливих зауважень обранці міських громад затвердили зміни до цільових програм за пріоритетними напрямками розвитку міста та внесли зміни до міського бюджету на 2018 рік, про що інформував заступник міського голови з питань бюджету та фінансів Андрій Жабчик. Назву тільки деякі цифри. На будівництво світлофору на перехресті вулиць Бєлгородської і Технічної спрямували 31080 грн. Надали субвенцію державному бюджету для військової частини 3055 Національної гвардії України на поточний ремонт будівлі по вул. Демократичній, 13 – 200 тис грн, для Рівненського обласного військового комісаріату на придбання комп’ютерної техніки для Сарненського військового комісаріату – 75 тис. грн і для Державної установи «Центр пробації» в Рівненській області на придбання комп’ютерної техніки для Сарненського районного відділу – 30 тис грн. Надали іншу субвенцію обласному бюджету, а саме для ВПУ № 22 міста Сарни на придбання спортивного (тренажерного) обладнання та інвентарю – 200 тис. грн, для КЗ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на придбання автомобільних шин та акумуляторів для Сарненської станції екстреної (швидкої)  медичної допомоги – 34200 грн.

До директора КП «Житлосервіс» Олександра Міська, який звітував про фінансово-господарську діяльність підприємства, у депутатів не виникло жодних запитань. Натомість директора КП «Екосервіс» Олександра  Микосянчика ними засипали. Скажімо, депутату Ігорю М’якішеву, за його словами, незрозумілий фінансовий стан підприємства, а депутат В’ячеслав Дзугань взагалі «визнав би роботу КП «Екосервіс» незадовільною» і свою позицію висловив під час голосування. В’ячеслав Іванович запропонував директору розробити стратегію розвитку підприємства.

На сесії міської ради вирішили приєднатися до європейської ініціативи «Угода мерів» і взяти на себе зобов’язання скоротити на своїй території викиди СО2 (та, можливо, інші парникові гази) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів із підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії, а також підвищувати стійкість за рахунок адаптації до наслідків зміни клімату. Уповноважили міського голову Світлану Усик від імені Сарненської міської ради підписати «Угоду мерів».

Депутати міської ради також погодили списання з балансу КП «Житлосервіс» багатоквартирні будинки в місті Сарни, квартири в яких приватизовані та створене об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), а також квартири в будинку по вулиці Грушевського, 4. Окрім того, затвердили положення про діяльність аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальної громади міста Сарни та надали згоду на безоплатну передачу майна комунальної власності територіальної громади міста Сарни будівель по вулиці Просвіти, 20 у спільну власність територіальних громад району.

Хоча земельні питання й викликали не одну дискусію, переважну їх більшість вирішили позитивно. Однак не всі заяви задовольнили. Приміром, не надали дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність Юрію Пупку, який не перебуває в списках обліку, Олександру Василевському, бо земельна ділянка межує з природоохоронною зоною. Відмовили й тим громадянам, які хочуть збудувати індивідуальні гаражі по вулиці Ярослава Мудрого через невідповідність місця розташування земельних ділянок містобудівній документації.

Жителі вулиці Квітки Основ’яненка написали лист на підтримку Віктора Кухарчука з проханням виділити йому земельну ділянку як людині, яка всім життям довела відданість своїй країні та місту. Депутати міської ради знайшли компромісне рішення, що не перечить законодавству (у чоловіка немає реєстрації місця проживання на території міста) та ухвалили поставити на пільгову чергу сина Віктора Кухарчука, який має на це право.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz