Блага цивілізації заслужив кожен житель міста

Наша зустріч з міським головою Світланою Усик відбувається напередодні Дня місцевого самоврядування. Це добрий привід запитати у Світлани Борисівни, наскільки вдається на практиці реалізувати принципи самоуправління, коли надзвичайно актуальне питання децентралізації влади.

– З яким настроєм зустрічаєте Ви, Світлано Борисівно, і Ваш колектив професійне свято?

– Однозначно з оптимізмом, тому, що без нього не досягли б таких вагомих результатів. Переважну більшість проектів, запланованих Програмою соціально-економічного та культурного розвитку міста на поточний рік, реалізували. Вважаю, що це показник системної роботи працівників органу місцевого самоврядування та стабільної діяльності всіх, хто наповнює міський бюджет і добросовісно сплачує податки, за що їм велика подяка.

Усі комунальні підприємства міста працювали стабільно та в повному обсязі виконували свою роботу, вчасно виплачували заробітну плату. Реакцію кожної людини, передусім, приміряю на себе. Я не обіцяла прокласти асфальт до кожної садиби за один рік, чи збудувати плавальний басейн. Але мінімальний набір благ цивілізації заслужив кожен житель міста. Тому, якщо казати про роботу виконавчого комітету, депутатів міської ради, нам є про що звітувати перед громадою.

– Упродовж року виконували й нині продовжуєте будівельні роботи на об’єктах міста. Чому в пріоритеті саме ці проекти?

– Черговість реалізації того чи іншого проекту визначають за його соціальною спрямованістю, кількістю користувачів, створенням безпечного міського середовища, вдосконаленням інфраструктури міста, його благоустрою. Так, на завершальній стадії реконструкція приміщення з добудовою та будівництвом санітарно-побутових і тренажерних приміщень фізкультурно-спортивного клубу «Повір у себе» по вул. Лисенка, 1. Вже замінили шиферну покрівлю на металочерепицю, заплановано утеплення приміщення, повну заміну електрообладнання й освітлення, монтаж системи водопостачання та під’єднання до централізованого водовідведення, заміну системи опалення, монтаж систем вентиляції, автоматичної пожежної сигналізації та блискавкозахисту. Також, завдячуючи успішному проходженню окремого проекту цього закладу в обласному конкурсі, на території клубу встановлять інклюзивний спортивно-тренажерний майданчик. Зазначу, що в області немає  подібних аналогів у створенні таких умов для занять спортом і реабілітації осіб із інвалідністю.

Капітально ремонтуємо дорогу по вул. Соборній. Вартість проекту понад 11 млн грн, з яких 9 млн грн виділили з міського бюджету. Завершили вже такий на вулиці Технічній, де уклали два шари асфальтобетону й облаштували систему водовідведення, відбудували тротуари з обох боків дороги, розпочали відновлення шляху по вулиці Толстого. Відремонтували низку інших вулиць, про що неодноразово писали «Сарненські новини». Про всю зроблену роботу впродовж року детально поінформуємо жителів Сарн на громадських слуханнях.

Створення комфортних умов проживання сарненцям є пріоритетом у роботі міськвиконкому. Це, зокрема, впорядкування дворових територій багатоквартирних житлових будинків, будівництво тротуарів (за останні три роки – 23), встановлення дитячих ігрових майданчиків, освітлення вулиць (27 кілометрів), ремонт житлового фонду комунальної власності, закладів культури та дошкільної освіти.

– Чия допомога для Сарн є найпомітнішою та значимою?

– Найзначимішою в нинішньому році була співпраця з депутатами обласної ради та народним депутатом України Віталієм Корчиком, який недавно, 3 листопада, з робочим візитом відвідав рідні для нього Сарни. Під час поїздки Віталій Корчик ознайомився з реалізацією проектів у місті, на які за його сприяння була виділена субвенція з державного бюджету в сумі 3,9 млн грн. За ці кошти, у співфінансуванні з міського бюджету встановлено та введено в експлуатацію світлофорний об’єкт на перехресті вулиць Бєлгородська-Технічна, капітально відремонтували покрівлю й утеплили приміщення міського клубу «Колос» по вул. Гагаріна.

Тривають роботи з капітального ремонту даху приміщення ДНЗ № 8 «Веселка», на що передбачено 1,5 млн грн із державного бюджету.  Придбані та встановлені дитячі спортивно-ігрові майданчики на дворових територіях чотирьох багатоквартирних будинків за адресами: Технічна, 6, Белгородська, 2б, 38, Суворова, 7 та один у мікрорайоні вул. Шарпака. Ознайомившись із об’єктами, на яких виконані будівельні роботи, Віталій Андрійович відзначив ефективність використання коштів і значимість проектів для міської громади. У свою чергу мешканці міста, з якими зустрічався народний депутат України, особливо діти, щиро дякували йому за турботу й допомогу.

 – Чи доводиться покладатися на підтримку у відстоюванні інтересів органу місцевого самоврядування на колег з інших територіальних громад?  

– Я покладаюся й покладалась виключно на сарненців, колектив, його системний підхід, розуміння проблематики та можливість досить професійно відстоювати інтереси громади в усіх інституціях, з якими нам доводиться працювати. З окремих питань допомагають спеціалісти Рівненського регіонального відділення АМУ й Асоціації міст України, на основі пропозицій яких звертаємося до комітетів ВРУ, міністерств, відомств, де мені доводилося бувати неодноразово. Таким чином озвучуємо проблеми і відстоюємо інтереси громади.

Беремо участь у конкурсах проектів із метою залучення позабюджетних коштів. Упродовж поточного року проекти міста стали переможцями у п’яти конкурсах. Залучили коштів на суму понад 100 тис грн.  Один із них визнаний переможцем конкурсу із забезпечення спеціально обладнаного автомобіля для перевезення осіб із інвалідністю та дітей із інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. Автомобіль буде наданий для потреб членів ФСК «Повір у себе». Для цього міська рада ввела у штат клубу посаду водія.

– На території міста діють громадські організації, яка їх роль у місцевому самоврядуванні?

– Відповідь буде однозначною – дуже важлива.  Дитяча дорадча рада при міському голові активно залучає молодь до різноманітних заходів (робота з благоустрою території, культурно–просвітницькі заходи та концертні виступи). Члени молодіжної ради роблять добрі справи, а їх ровесники, на жаль, руйнують. За пропозицією молоді та сприяння підприємців встановили інсталяцію «Я люблю Сарни» на центральній площі. Але недовго тішилися мешканці міста цією ідеєю, декілька разів її нищили. Потрібно нам усім задуматися: для кого це робиться?

Відповідно до міських програм надали трансферти ГО «Молодіжна громадська організація «Смарт» та ГО «Польсько-Українська Дружба», СК «Олімп», районним федераціям футболу та греко-римської і вільної боротьби, федерації панкратіону, фізкультурно-спортивному клубу педагогічного коледжу РДГУ «Сокіл», спортивному клубу «Гладіатор» та районним федераціям баскетболу та волейболу.

Фінансово підтримуємо творчі колективи, аматорські об’єднання, виконавців, митців, діячів культури, спортсменів, тренерів і спортивні команди   стипендіями міської ради. Надали субвенцію об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків «Авангард-Сарни», «Авангард-Сарни 2», «Обрій-Сарни», «Окраса», «Краса та Добробут», у тому числі для капітального ремонту покрівлі будинку цього об’єднання. А після введення додаткових ставок керівників гуртків у клубах значно збільшилася кількість дітей, охочих займатися спортом і хореографією.

– Що, на Вашу думку, найперше треба змінити, аби територіальна громада почувалася самодостатньою і впевнено працювала на перспективу?

– Той шлях, який обираємо у впровадженні децентралізації, передбачає передачу повноважень щодо вирішення місцевих проблем громадам – там, де видніше, що і як потрібно вирішувати в першу чергу. Разом з цим, держава передає фінанси і відповідальність органів місцевого самоврядування перед громадою за якість надання послуг і відповідність дій Конституції й чинному законодавству. Повноваження, фінансові ресурси, спроможність громади та контроль є основою ефективної моделі місцевого самоврядування.

Місцеве самоврядування сьогодні є базовою інституцією та запорукою незалежної держави. Потрібно робити все, щоб не хотілося покидати ні місто, в якому живеш, ні країну в пошукає кращої долі. Хочу відзначити роботу й активність депутатів, громадян міста, бо без їх підтримки наші зусилля, спрямовані на розвиток Сарн, були б марними.

Я – жінка. А кожна жінка дбає про порядок і спокій своєї родини. І для мене основне завдання – забезпечити порядок і підтримувати й надалі надання в повному об’ємі адміністративних, комунальних і соціальних послуг у нашому місті. Дуже розраховую на підтримку депутатського корпусу, людей, які отримали довіру громади і є сполучною ланкою між жителями міста та керівництвом. Маю велику надію, що в цей непростий період вони знайдуть у собі сили відкинути внутрішні політичні амбіції й консолідують зусилля на стабільності та конструктивній роботі органу місцевого самоврядування. А найголовніше, це культура та розуміння людей, що у своєму місті порядок і чистота залежить від нас самих. «Чисте місто – нашими руками» – має стати девізом для кожного.

Ми готові й надалі співпра­цювати з органами державної вико­навчої влади, неуря­довими організаціями та бізнесом на засадах партнерства, відкритості та вироблення взаємо­узгоджених позицій. Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею на благо громади й бажаю, щоб помисли і діла кожного зміцнили впевненість людей у нашій відданості справі.

З нагоди професійного свята, Дня місцевого самоврядування, бажаю всім працівникам ради, ветеранам органів місцевого само­вря­дування, депутатам, мешканцям громади міцного здоров’я, родинного затишку, успіхів у відповідальній роботі в ім’я розбудови міста Сарни!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz