Життя кожній людині дане для досконалості

Світлана МУЛЯР народилася й мешкає в Сарнах. Попри складний життєвий шлях, завжди з вірою та оптимізмом розпочинає новий день. Вважає, що життя кожній людині дане для досконалості, яка не має меж, і дуже любить вчитися.

Світлана закінчила Житомирський державний педагогічний інститут ім. Івана Франка. Під час навчання познайомилася з майбутнім чоловіком. Віктор повернувся в інститут після армії, вчилися на одному курсі, але в різних групах. Незадовго й одружились, але студентське сімейне щастя тривало недовго. Як і біда, що ніколи не приходить одна.

У 23 роки Світлана втратила матір, онкохвору, яку доглядала майже півроку. А ще через два роки трагічно загинув чоловік. Молода жінка залишилася сама з двома синочками. Це тепер вони вже дорослі, а тоді старшому виповнилось 4, а меншому не було й півроку. Довго не могла змиритись із тяжкими втратами. А коли батько зліг після інсульту та ще й з переломом шийки стегна, доглядала і його. У 2001-му не стало й тата.

Трудову діяльність, як учителька хімії та біології, Світлана розпочала в Коритнянській школі Ярмолинецького району на Хмельниччині. Згодом трудилася в Сарненській гімназії. А ще була начальником служби в справах неповнолітніх Сарненської РДА, присяжною районного суду, але завжди поверталася до вчительської професії. Пам’ятають Світлану Петрівну як викладача біології та хімії й у ВПУ № 22 міста Сарни та районному ліцеї «Лідер», де працювала вчителем хімії.

Учні Світлани Петрівни є студентами вишів факультетів медичних і хімічних спеціальностей. Так, випускник 2012 року Артем Криницький став студентом Київського національного університету технологій і дизайну. Зараз працює в Національній   академії наук України. Артем – неодноразовий учасник Всеукраїнських конференцій молодих учених і спеціалістів, де його роботи отримували призові місця. А розробки занесені до «Вченої книги» університету.

Сама Світлана Муляр теж не пасе задніх. У 2007-му її прийняли на посаду методиста районного методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту РДА, який тепер очолює. Із 2012 р. – член науково-технічної ради Рівненського природного заповідника.

Упродовж двох років вона була членом робочої групи з розроблення навчальних програм до Нового державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів у системі освіти. Як методистка була членом журі Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників із хімії для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів і відзначена подякою Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Неодноразово була членом журі третього етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії.

Із 2016 р. Світлана є учасницею Всеукраїнської зимової природничої школи «Геліантус – дружнє коло», співорганізаторами якої є Міністерство освіти і науки України та творче об’єднання «Соняшник». У заходах беруть участь представники Міносвіти, професори й доценти вишів, методисти інститутів та академій неперервної освіти, представники видавництв і фахових видань. До речі, Світлана Петрівна в обласному етапі  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2006» здобула п’ятий результат.

Кожна праця має бути гідно оцінена. Серед нагород учителя-методиста вищої категорії Світлани Муляр –низка грамот відділу освіти, є й райдержадміністрації та районної ради, Почесні грамоти Рівненської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, Рівненської облради, подяки Сарненської райради, міського голови, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти.

Світлана Муляр – депутатка Сарненської міської ради від виборчого округу № 5. Важливою складовою своєї депутатської діяльності вважає роботу з виборцями, людьми всіх категорій незалежно від віку й зайнятості, належності до тієї чи іншої партії, забезпечення своєчасного й обгрунтованого вирішення звернень і скарг, вивчення причин, які породжують нарікання. Насамкінець, внесення пропозицій до відповідних органів щодо їх усунення.

Стимулом її життя завжди були й залишаються сини – Олександр і Андрій. Самотня жінка завжди розуміє одиноких людей, дітей, які залишилися наодинці з життям. Пройшовши чимало труднощів, добре знає, що таке біль, розчарування, втрата рідних і близьких. Жінка вдячна Богові й долі, що повсякчас зустрічає людей, які підтримують і допомагають, дають мудрі поради. Сама теж любить допомагати, робити подарунки, а ще – музику, подорожі й танці. На своє захоплення вишивкою не завжди вистачає часу.

«Бог дає нам життя, й ми всі потрібні один одному. Надіюсь і вірю у зміни в нашій державі. Для цього потрібна праця кожного з нас, нелегка, але це можливо. З вірою у власні сили та Бога зможемо це зробити. Тільки разом зуміємо побудувати вільну квітучу прекрасну державу для наших дітей, онуків, нащадків», – переконана Світлана Муляр.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz