Життя у стилі ретро демонструє нова музейна експозиція

Ретро стиль у думках багатьох людей викликає асоціативний ряд речей: старовинних патефонів і вінілів, особливих автомобілів, вишуканих меблів, стильного одягу та прикрас.

Усі ці предмети насправді дуже точно характеризують унікальну добу столітньої давнини, яка в широкому історичному розумінні була не так давно. Поодинокі речі DSC_3580й досі залишаються в будинках наших бабусь і дідусів як пам’ять, а світлини наших предків назавжди закарбували ретро епоху в старих фотоальбомах Тож для сучасного покоління ця доба є близькою та далекою водночас, що робить її ще загадковішою…

Детально відтворити життя сарненської інтелігенції 20-30-х років ХХ століття вдалось колективу Сарненського історико-етнографічного музею. Скупа хроніка історичних подій не демонструє повну картину минулого життя сарненців, тому науковим співробітникам довелось передивитись величезну кількість документів, матеріалів і старихDSC_3576 фотографій, щоб відтворити життя міста понад століття тому.

Під звуки патефону червону стрічку на честь відкриття унікальної експозиції «RETRO Сарни» перерізав начальник відділу культури і туризму РДА Едуард Раковець. Він зазначив, що впродовж року музей неодноразово радував і дивував мешканців цікавими дійствами, але саме презентація ретро кімнати посідає першу позицію в його особистому рейтингу заходів.

DSC_3592Директор Сарненського історико-етнографічного музею Вікторія Дашко розповіла, що ця експозиція є одним із етапів втілення задуму створення послідовної хронології міста – «Сарни: від царя до незалежності». Вона провела екскурсію кімнатою, де представлені реальні експонати минулого сторіччя. Їх музею передали
нащадки сарненської інтелігенції, яким вдалось зберегти предмети побуту й інтер’єру тієї доби. Так
у кімнату потрапили вишукані меблі родини Бабаєвих, Швед, документи та старі світлини родин Миколи Тощевікова, Бориса Бабаєва, Аркадія Орловського, а також старовинний годинник, різноманітні статуетки, шкатулки. Значну частину експонатів, зокрема фотоапарат, патефон, передав депутат міської ради Василь Кушнір, якого по праву можна вважати постійним меценатом музею. Окремі речі не залишили байдужими саме жіночу аудиторію, адже мали нагоду побачити прикраси панянок ретро доби, їхні рукавички та навіть пудру й туш.

На презентацію експозиції «RETRO Сарни» завітали також нащадки сарненських інтелігентів, які проживали в місті на початку минулого століття, Валентина Александрович, Лариса Панько, ЄвгеніяDSC_3610 Канська, Наталія Руденко. Всі вони з великою любов’ю та шаною згадували своїх предків, демонструючи фото з сімейних архівів. Розповідали цікаві історії з життя міста ще з часів Першої світової війни, поділились, чим займались місцеві
жителі та як відпочивали. Зокрема пригадали, що
колись у Сарнах був театр, льодовий каток у нинішньому парку «Залізничник», а також проводили справжні бали, які обожнювала молодь.

DSC_3559Ознайомились із кімнатою-експозицією в стилі ретро також міський голова Світлана Усик, заступник голови райдержадміністрації Наталія Параниця та керуючий справами виконавчого апарату районної ради В’ячеслав Шимко, які тепло відгукувались про новий проект музею.

Насамкінець Вікторія Дашко пригостила присутніх святковим тортом – незмінним атрибутом дня народження, адже в музеї дійсно народилась неординарна експозиція, відвідати яку запрошують усіх охочих.

DSC_3639
Фото Василя СОСЮКА.

DSC_3634 DSC_3627 DSC_3581

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz