Ялинка за 50 гривень чи штраф майже 900?

Із 26 до 29 грудня ДП «Сарненський лісгосп» реалізовуватиме ялинки на новорічних базарах у райцентрі, як завжди на перехресті вулиць Лисенка й Тиха (біля аптеки, вулиці, що веде до малого ринку) та неподалік магазину «Візит».

DSC_3979Власники міських квартир, які відзначають, що в їхньому помешканні довше стоїть сосна, зможуть придбати і її.

Як і в попередні роки, цьогоріч ялинки та сосни також продаватимуть для населення всі лісництва, розповіла інженер із лісовідновлення лісових культур Ольга Глодовська. Жителі міста, аби придбати зелену красуню, часто їдуть не тільки в Сарненське, а й у Страшівське, Немовицьке, Костянтинівське, Кричильське лісництва.

А вже сьогодні можете завітати в павільйон «Лісовичок», розташований біля автомобільної дороги поблизу Костянтинівського лісництва. Фігура Святого Миколая запрошує охочих до павільйону.
Окрім зрізаних, тут можна придбати новорічні ялинки в горщиках. Ті, хто купував їх у минулому році, DSC_3975залишилися задоволеними. Після свят пересадили лісову красуню у землю на власному обійсті. Є й такі благодійники, які дарують ялинки дошкільним дитячим закладам.

До речі, п’ятирічний онук Ольги Глодовської не дозволяє ставити в будинку зрубане деревце, плаче й каже, що так робити не можна. А весною вже третій рік поспіль сам висаджує її з горщика. Носить воду поливальничкою й поливає пересаджене деревце.

Тепер про ціни. Ціна однієї ялинки чи сосни залежатиме від її висоти. До речі, попри суцільне передноворічне подорожчання, вартість новорічних дерев невисока. Тому придбати сосну і ялинку до 1 м можна всього за 40 грн, від 1,1 до 1,5 м – 50 грн, від 1,6 до 2 м – 70 грн. А якщо захочете купити зелену красуню висотою від 2,1 до 2,5 м, то заплатите 85 грн, а за дерево від 2,6 до 3 м – 140 грн. Висота найдорожчої (350 грн) – від 5,1 до 6 метрів.

Не треба забувати про штрафи за незаконну вирубку. Як розповів інженер із охорони та захисту лісу державного підприємства Руслан Корж, розмір  шкоди залежить від діаметра дерева в корі біля шийки кореня. Так, до 10 см – 453,99 грн, від 10,1 до 14 см – 799,86 грн.

Крім того, згідно зі статтею 65 КУпАП порушники сплачують ще й штраф за незаконну вирубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи – від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн). Тож додавайте обидві суми разом.

А з 1 січня 2019 року адмінштрафи громадянам за незаконну вирубку збільшують у три і більше разів (255-510 грн), посадових осіб – більше, ніж у десять разів (1275-2550 грн). Одно слово,  купуйте ялинки в лісівників, щоб не мати проблем із законом напередодні свят.

У зимовий час працівники особливо ретельно охороняють насадження, аби зупинити самовільне вирубування новорічних ялинок. А в передноворічний період упродовж грудня-січня в лісах проводитимуть посилене патрулювання хвойних молодняків (віком від одного до 41 року), тому що браконьєри в цей час активізуються, акцентував увагу Руслан Корж.

Громадянам і посадовим особам, які впродовж року здійснили повторно незаконну вирубку, адмінштрафи збільшують у два-чотири рази і становитимуть відповідно 510-1020 грн і 5100-10200 грн.

Звичайно, Новий рік і Різдво тепер важко уявити без ялинки. Найпопулярнішими є півтораметрові, ціна яких не перевищує 50 гривень. Кожен розуміє, щоб виростити ліс, потрібно довго й напружено впродовж багатьох років працювати. Новорічні свята повторюються щороку, а хвойні дерева за рік не виростають. Тому навчімося жити в гармонії з природою.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz