Бійцям потрібна допомога

Громадська організація «Волонтерський центр «Сарни» почала працювати ще в 2014 р. і не припиняє діяльність попри всі негаразди.

Не раз побували й на сході України разом із приватним підприємцем Леонідом Мостюком, якого називають уже своїм водієм. Активістки-волонтерки Ніна Заботкіна, Олена Коренець, Тетяна Жабчик, Олександра Фіцура та Світлана Степанова об’їздили майже весь район. 48-річна Світлана Степанова вирішила змінити зачіску й подалася на війну до свого чоловіка. Нині проходить підготовку у Львові.

Недавно волонтери центру збирали харчі в селах Вири, Федорівка, Олексіївка, Кричильськ, Степань, Дубки, Тинне для наших хлопців, які стоять не в другій чи третій лінії IMG_1481оборони, а на самому «передку». Випрошують усе необхідне у підприємців і в магазинах міста Сарни. Звикли до різного ставлення до себе. Хтось допомагає з чистим серцем, таких переважна більшість, інші називають їх циганами чи старцями або інтелігентно відмовляють, обіцяючи надати адресну допомогу, яка так і не надходить до адресата. Мабуть, забувають. Волонтери ж відправляли також адресні посилки бійцям «Новою поштою».

Серед тих, кому надзвичайно вдячні, магазини «Квадратний метр» (Ігор Баранов), «Норма» (Ігор Наумович), будівельних матеріалів «НАТА» (Олександр Макарицький), склади-магазини (Микола Канський, Леонід Кравчук), «Будівельник» по вулиці Ткача (Галина Коханевич), Сарненське відділення ПАТ «Рівнегаз» (Василь Дебелий), підприємницьке об’єднання громадян  «Журавушка» в селі Немовичі (Віктор Семенко), ТОВ МСМ «Фаворит» (Сергій Мичка), кафе Лагуна (Надія Швець), кафе «Саша» (Олександр Котик), ТОВ «Мінерал» (Микола Андрушин), фірма «Журавлина» (Олег Політило), ДП «Сарненське лісове господарство» (Олег Лехкобит), Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Олександр Ковальчук), фірма «Таврида» (Володимир Коноплюк), ТзОВ «Сарненський хлібозавод» (Олександр Ярмолка), ТОВ «Північ Центр ЛТД» (Ігор Голяка), начальник ПрАТ «Сарненське АТП 15640». Також магазин «1000 дрібниць», склад-магазин «Ліга Захід», магазин запчастин по вулиці Берестечка, кафе «Міраж», ресторація-готель «Пані Журавлина», магазини «Стел» і «Стиль Авто», «Сосновий бір» і № 10, «Стовпинські ковбаси і ТзОВ фірма «Ринок», продавці маленького ринку, які надали теплий одяг і продукти харчування. Крім того, жителі вже названих населених пунктів і Клесівська ОТГ, корпорація «Братерство без кордонів» (Володимир Хомич), власник кафе «Мафіозі» Тарас Павлюк, депутати районної ради Микола Клевака і Вадим Пупко, райдержадміністрація та районна рада й усі небайдужі жителі Сарнещини. Підтримують благодійники бійців і фінансами для придбання молотків, лопат, сокир тощо.

Леонід Мостюк возив воїнам не тільки продукти, а й навіть пральну машину, яку особисто надав підприємець Віктор Заремба. Не тільки сприяє в тім, щоб заправити машину, а також передав генератор Олег Політило. Вислали два каміни в 40-ву окрему артилерійську бригаду, де перебуває Микола Назаров із Сарн. До речі, Сарненська військова частина підтримує Миколу, передає йому необхідні запчастини. А Віктор Боровий віддав великий військовий генератор у Золоте Попаснянського району Луганської області, де воює наш земляк Петро Шимко.

IMG_1480При в’їзді в Золоте, розповіли волонтерки, лежать два блоки, як знак міста. Неподалік живе одна жінка, про яку повідали військові. Вона розмалювала блоки в жовто-сині кольори. Впродовж двох тижнів хтось уночі обливав їх багнюкою, а жінка щоранку мила й фарбувала знову. Ще в одному селі волонтерки бачили антену й ворота в кольорах національного стягу.

Зараз на передовій дуже велика потреба в теплому одязі, розповідають волонтери. Зрозуміли це, відвідавши три частини. Солдати просять светри, штани. Востаннє, коли їздили, вбили одразу три зайці – завезли трохи речей, продукти харчування, а також запчастини. У 10-ій окремій гірсько-штурмовій бригаді нас захищають юнаки, майже діти, кажуть волонтерки. До речі, керівник Волонтерського центру «Сарни» Андрій Міхновець теж служив у цій бригаді. Зараз займається призивом молоді.

За словами бійців, там, на сході, все по-чесному, тебе ніхто не підведе, а повернувшись додому, оббивають пороги, щоб отримати земельну ділянку, а потім, якщо пощастить, приватизувати її. І це не єдина проблема. Вони мають пільги, посвідчення, а в автобусах часто проїхати безкоштовно не можуть. Наштовхуються на нерозуміння не тільки водіїв, але й пасажирів.

Стаття вже була готова до друку, коли волонтери отримали телефонограму: «Терміново потрібні старі килими, покривала, одіяла, дошки 25 мм, дерев’яні піддони для утеплення бліндажів».

Усі охочі допомогти можуть звернутись безпосередньо в ГО «Волонтерський центр «Сарни». Знайдете його на першому поверсі в приміщенні, де розташоване відділення Пенсійного фонду. Або зателефонуйте: 0666492036 (Тетяна), 0502445495 (Ніна).

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz