Музейна сімейна справа

З посмішкою світу й одна одній,

Розмовляючи тихенько на ходу,

По життєвій непростій дорозі

Мама з донькою упевнено ідуть.

У Хіони КРАВЧУК та її доньки Вікторії ДАШКО справді одна життєва стежка на двох. Доля пов’язала цих жінок не тільки тісними родинними узами, а й спільною професійною діяльністю і навіть місцем роботи. Особливий зв’язок між матір’ю та донькою засвідчує ще один унікальний факт: вони народились в один день. Тож 25 грудня пані Хіона та пані Вікторія відсвяткували славні ювілеї.

Як уже згадували, у цих берегинь, окрім сімейного вогнища, одна фахова обитель – Сарненський історико-етнографічний музей. У ньому Хіона Андріївна працювала 48899236_217665589117314_2043959843651321856_nнауковим працівником понад двадцять літ, а нині продовжує діяльність на посаді зберігача фондів, тому можна без перебільшення сказати, що це справа її життя. За цей час вона досконало вивчила фондову роботу, проводила масові заходи, займалася пошуковою та збиральницькою діяльністю.

Колеги повсякчас поважали пані Хіону за її високу професійність, відданість справі, толерантність. Вона завжди знаходить потрібне слово підтримки колегам, уміє зацікавити відвідувачів і дати мудру пораду молодим працівникам. Це й не дивно, адже жінка змалку багато читає, вірить у силу слова та вважає, що почерпнути істинні знання можна тільки з книги. Таку жагу до знань, інтелектуального збагачення та розвитку Хіона Андріївна передала й доньці Вікторії.

Віка росла допитливою та кмітливою дитиною. Завжди цікавилась історією України, регіону та рідного міста. Здобувши освітній фах техніка-технолога м’ясної продукції, працювала за спеціальністю в Білорусі. Проте захоплення історією та бажання досліджувати минуле рідного краю спонукали її у 2012-му вступити на історичний факультет Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука.У тому ж році почала працювати в Сарненському історико-етнографічному музеї, спочатку на посаді молодшого наукового співробітника, з березня 2017-го – зберігачем фондів, а зараз – директором.

49064931_2355126341374429_457759057516691456_nНа досягнутому Вікторія Дашко не зупиняється. Продовжує навчатись в аспірантурі Національного університету «Острозька академія», працює над дисертаційним дослідженням «Польське підпілля на Волині в роки Другої світової війни». Вона – активна учасниця багатьох наукових конференцій, дописувачка газети «Сарненські новини». У статтях за унікальними архівними матеріалами висвітлює суспільно-громадське життя сарненців, течії руху Опору, польське підпілля в роки Другої світової війни на Сарненщині. Тож не дивно, що є членом Національної спілки журналістів України. На все це пані Вікторія не жаліє зусиль і часу, та все ж найбільше ресурсів вкладає в музейну справу.

За останній рік роботи заклад фігурував майже в усіх значимих місцевих дійствах. На цьому неодноразово наголошував начальник відділу культури й туризму РДА Едуард Раковець, який захоплюється насиченим і продуктивним життям музею та творчим і науковим потенціалом його працівників. Вікторія Дашко з підтримкою мами та цінного кадру Хіони Андріївни, а також спільними зусиллями професійного колективу зробили чимало: організували масштабне дефіле автентичного жіночого поліського вбрання в стилі сучасного модного показу, влаштували свято-триптих Покрови Пресвятої Богородиці, в рамках тимчасової виставки повернули картини видатного художника Георгія Косміаді на Полісся, представили нову експозицію «Ретро-Сарни», реконструювали млин і перекрили каплицю на території єдиного в Рівненській області скансену – музею просто неба та багато іншого. А ще за цей рік музейна команда зробила неможливе – повернула інтерес молоді до закладу. Місцеві діти цьогоріч розважались на тематичних майстер-класах, юнь із району приїжджала на етнофестивалі та конкурси, молоді панянки закликали жіноче щастя на купальському дівич-вечорі, а малеча вперше відвідала новорічний ранок.

Перелік досягнень Сарненського історико-етнографічного музею беззаперечний доказ того, на що здатні жінки, які віддаються тій справі, яку щиро люблять. Тож бажаємо ювіляркам ще більше здобутків і втілених задумів у наступному році, адже їх вже з нетерпінням чекають ваші відвідувачі!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz