Хороший мікроклімат у родині – запорука успіху на роботі

У лісове господарство не приходять випадкові люди, адже воно має свою специфіку. Нещодавно Державне підприємство «Сарненське лісове господарство» очолив Олег ЛЕХКОБИТ.

Народився на Сарненщині, в селі Ясногірка, але вже давно з родиною мешкає в Дубровицькому районі. Виріс у багатодітній родині і сам – багатодітний батько.

Фахову освіту Олег Лехкобит отримав у Березнівському лісотехнічному коледжі, а згодом закінчив   Національний лісотехнічний університет України у Львові.

Трудову діяльність розпочав у Дубровицькому лісгоспі, пройшовши шлях від майстра лісу, помічника лісничого, лісничого та впродовж останніх восьми років головного лісничого. А загалом у лісовій галузі – 17-й рік.

Олег Лехкобит має власну позицію і думку про успішність виробництва – це здорова атмосфера в колективі. В ДП «Сарненський лісгосп» підтримку відчув одразу. А ще, наголосив, хороший мікроклімат у родині – запорука успіху на роботі.

Зустрілися з Олегом Володимировичем під час робочого процесу, поцікавилися планами й тим, як утримуватиме планку господарства, що завжди була високою.

– Справді, за економічними показниками та рівнем  ведення господарства Сарненський лісгосп – одне з кращих підприємств. Щодо планів, то планку в жодному випадку не опускатимемо. На сьогоднішній день у Сарненському лісгоспі велика кількість лісових насаджень підійшла до віку стиглості та потребує рубок за станом. Є певна норма заготівлі. Всю лісогосподарську діяльність, у тому числі рубки головного користування й інші заходи, пов’язані з веденням лісового господарства, проектує лісовпорядна експедиція, яка проводить облік і моніторинг лісів і дозволяє підприємству, відповідно до чинного законодавства, здійснити певний вид рубок  у запланованих обсягах.

DSC_3499
Фото Василя СОСЮКА.

Ліс, як і кожний живий організм, потребує догляду. І так як добрий господар вчасно збирає врожай у полі, так і лісівники дбають про свій урожай у лісі. Інакше природа сама органічно завершить усі біологічні процеси.

Не тільки в Сарненському, а в більшості лісгоспів Поліської зони України, Білорусі та Польщі, спостерігаємо масове всихання соснових насаджень. Тому лісівники змушені проводити санітарні рубки. Інше питання – ціна лісопродукції, вартість якої втрачаємо, адже часто забираємо одні дрова.

– Якщо вже заговорили про ціну, то Ви прибічник збуту деревини через аукціон чи за прямими договорами?

– Через ситуацію, що склалася на ринку деревини сьогодні в державі та прискіпливе ставлення громадських активістів до лісівників і деревообробників, прихильник того, щоб збувати деревину через прозорі аукціони, аби не було різних спекулювань. Але й тут є нюанси. Для прикладу, виставляємо певну кількість деревини на аукціон. Якщо її не всю забирають, тоді змушені залишки продавати через прямі договори. Та й великим переробникам, коли вони роблять програму на рік-три, важливо мати прямі довготермінові угоди з фіксованою ціною.

– Чимало біди накоїв лісовим насадженням жук-короїд. Як думаєте відновлювати лісові ресурси?

– У минулому році не зрубали частину стиглих насаджень, а вирубали ті, що всихали. Знаєте, щоб не казали й не розповідали, але найефективнішим способом боротьби з жуком-короїдом є проведення санітарних рубок. Зруби завжди заліснюємо.

– Продовжує діяти   мораторій на експорт ділової деревини (крім дров). У той же час Європейський Союз вимагає його скасування. Свого часу через це Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 мільйонів євро.

– Ви зачепили дуже болючу тему і проблему якраз із деревиною дров’яною, залишки якої накопичуються. Є не багато великих підприємств чи комбінатів, що купують її – Костопіль, Івано-Франківськ, Житомир, Львів. На сьогодні в них накопичилось чимало дров’яної деревини, окрім того, що мають запаси власної продукції і свої проблеми на ринку. Одно слово, проблема серйозна. Якщо будуємо ринкову економіку, то обмежень у торгівлі не повинно бути.

– Олеже Володимировичу, останні два роки триває реформування лісової галузі. Яке Ваше стратегічне бачення структурної перебудови галузі?

– Щоб підприємства залишалися на місцях, були окремими юридичними особами, а не філіями. Це однозначно.

– Соціальна сфера і благодійність завжди були пріоритетами в діяльності лісгоспу. Чи продовжите роботу в цьому напрямку?

– Однозначно, це залишиться в пріоритеті. Так само допомагаємо воїнам АТО, дошкільним навчальним закладам, південно-східним лісогосподарським підприємствам, що опинились у складній ситуації, яким працівники у четвертому кварталі перерахували триденний заробіток.

– Хто Вас підтримує вдома?

– Дружина і троє синів. Старшому – 11, а найменшому недавно виповнилось 6 місяців. Родина й сімейні цінності – на першому місці. Коли все вдома добре, з радістю їдеш на роботу. Позитивно налаштований на роботу на благо колективу й району і сподіваюсь на підтримку колективу.

– Що побажаєте читачам «Сарненських новин» напередодні новорічно-різдвяних свят?

– Здоров’я й благополуччя в родинах, бо саме в сім’ях закладають той фундамент, що потім позначається на роботі. А ще мирного неба над головою.

– Дякую, Олеже Володимировичу, за інтерв’ю та побажання. Вам зичимо здоров’я і здійснення задуманого.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz