Бізнес на сльозах, або Банка сала за 100 грамів

Коли жителям села Чудель добре допекло й стало несила терпіти місцевих продавців п’янкого трунку, зібрали майже 300 підписів і звернулися з колективною заявою щодо припинення торгівлі розведеним спиртом і самогоном до сільського голови Володимира Жука.

Керівник громади виніс це питання на розгляд розширеного засідання виконкому сільської ради, куди запросив представників Національної поліції, керівників установ і підприємств, розташованих на території ради, настоятелів церков – православної і християн віри євангельської. Не забули покликати й продавців точок сурогатного товару, яких у Чудлі не 80, як написали «Вісті Рівненщини», а, за словами Володимира Тихоновича, 16.

Дарма було очікувати, що прийдуть усі. З тими, хто з’явився, провели бесіду. Присутні на засіданні шановані люди також висловили думку й дали місяць винуватцям, аби закрили сумнівний бізнес. Дехто розкаявся одразу й декілька точок таки припинили продаж.

Настоятель місцевого храму села Чудель під час служби акцентував увагу мирян, що з 1 січня 2019 року не хреститиме, не вінчатиме й не хоронитиме штрафників, якщо не припинять діло, що вбиває сім’ї, мозок, через яке страждають діти. Адже за прибутком одних стоять сльози, митарства й біль інших.

Зі свого боку, сільська рада від виконкому всім порушникам направила листи з роз’ясненнями про шкоду алкоголю та попередженням, що через місяць їх заслухають знову.

Поліція теж не сиділа склавши руки: провели два рейди (відпрацювання), внаслідок яких знищили 206 літрів самогону, 170 літрів браги, пошкодили три самогонні апарати, а власників оштрафували. Зважаючи на те, що сьогодні з самогонників стягують лише 51–170 гривень, вони не дуже страждають через штрафи. Тож місцеві депутати, члени виконкому вирішили не підтримувати й відхиляти заяви тих самогонників, які захочуть, щоб їм виділили земельні ділянки. А ще клопотатимуть перед районною радою посприяти внести зміни до законодавства, щоб збільшити штрафи за самогоноваріння до 17 тисяч гривень. Держава мусить урегулювати це питання, адже це біда не лише жителів села Чудель, каже сільський голова.

Продавці саморобної горілки не розуміють, що, сіючи проблеми в інших родинах, постраждають і самі. І за гріхи доведеться розплачуватися їхнім дітям й онукам, які можуть у майбутньому страждати від алкоголізму. Бо як можна не боятися людського й Божого суду й за 100 грамів самогону брати з рук п’яниці банку сала, яку той украв у власних дітей. І якщо Господнє правосуддя (віримо в нього чи ні) колись настане, то людський суд – уже не за горами.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz