Плани на 2019 рік дуже амбітні, але цілком реальні

На останньому засіданні в цьому році члени виконкому міської ради попрацювали напружено, але результативно. На порядку денному стояло вісімнадцять питань, серед яких і проект рішення про міський бюджет на 2019 рік.

Також обговорили та схвалили низку важливих для міської громади програм, що зачіпають усі сфери її життєдіяльності. Важливо те, що кожна з них має фінансове забезпечення, адже без нього це просто клаптик паперу. Тому для їх виконання в прийдешньому році доведеться добре попрацювати.

Детально розглянули члени виконкому проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Сарни на 2019 рік. Міський голова Світлана Усик зазначила, що при її формуванні розробили 23 цільових програми, в яких конкретизували заходи й обсяги робіт за пріоритетними напрямками розвитку міста, врахувавши пропозиції членів виконкому, мешканців Сарн і депутатів міської ради. Відтак визначили нагальні завдання на 2019 рік. Зокрема це формування інвестиційно-привабливого середовища, розвиток підприємництва, торгівлі та сфери послуг, соціальної сфери, розбудова транспортної інфраструктури, управління майном і земельними ресурсами комунальної власності тощо. Міський голова повідомила, що у 2019 році поставили за мету відкрити в міській раді Центр із надання адміністративних послуг, що значно покращить обслуговування громадян. Крім того, зазначила Світлана Усик, буде запроваджено й громадський бюджет. Уже розробили його положення, проводять навчання. Тож почне він діяти у 2019 році після прийняття рішення депутатами.

– Вивчаємо зараз думку людей і щодо покращання транспортного сполучення в місті, – наголосила міський голова. – Є вже відповідні звернення громадян. Зокрема з Дослідної станції та вул. Котляревського. Тож будемо оголошувати відповідні конкурси.

Серед пріоритетних завдань 2019 року особливо гостро стоїть утримання в належному стані житлово-комунального господарства, зокрема мережі тепло-, водопостачання та каналізаційної, що на окремих ділянках дуже зношена й потребує заміни. Розпочнуть будівництво дитячого навчального закладу на 240 місць, проектно-кошторисна вартість якого становить 67 млн грн. Передбачені програмою й інші капітальні видатки на будівництво, реконструкцію, капітальний і поточний ремонти й придбання. Тож роботи з ремонту та будівництва доріг, тротуарів, освітлення вулиць, облаштування прибудинкових територій тощо проводитимуть і надалі, враховуючи й побажання сарненців. Буде встановлено також систему відеоспостереження «Безпечне місто».

Планують у місті запровадити й роздільний збір сміття та перехід на контейнери для збору твердих побутових відходів типу «євро». Як пояснила міський голова, для цього міська рада придбає відповідні контейнери, які кожен власник приватного обійстя зможе поставити в себе в дворі й у визначений день і час їх забиратимуть комунальники відповідно до укладеної угоди. Досвід такого збору сміття вже є в Костополі нашої області та на Закарпатті. Це значно покращить благоустрій тих місць, де нині стоять великі контейнери й частенько мають непривабливий вигляд від розкиданого поруч непотребу. Спробують це зробити спочатку на декількох вулицях.

Заступник міського голови з питань бюджету й фінансів Андрій Жабчик ознайомив із головним фінансовим документом – проектом міського бюджету на 2019 рік, виконання якого й забезпечить реалізацію Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста в повному обсязі. Відрадно, що амбітні плани міської ради цілком реальні й попри побоювання, що економічна криза в країні не дозволить всі втілити в життя, у більшості члени виконкому вірять, що їх вдасться виконати. До того ж, протягом року в Програму можна вносити зміни та доповнення.

Приємним передноворічним подарунком порадували члени виконкому працівників дошкільних навчальних закладів міста, погодивши їм грошову винагороду. Отримають премії й працівники закладів культури, ФСК «Повір у себе» та підліткового клубу «Юність».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz