31-а позачергова затвердила бюджет-2019

Минулої суботи депутати Сарненської районної ради сьомого скликання зібралися на позачергову 31-у сесію. У пленарному засіданні, крім районних обранців, взяв участь і народний депутат України Сергій Євтушок.

Вів засідання голова районної ради Руслан Серпенінов. У порядку денному було два питання: про внесення змін до районного бюджету на 2018 рік і про районний бюджет-2019.

В обох випадках доповідати мала начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько. Оскільки головного фінансиста району депутати заслухали до того на профільних комісіях, то вирішили не повторюватися. Додатково в порядок денний включили тринадцять питань, обговорення яких провели перед затвердженням бюджету. Першими без запитань до доповідачів депутати проголосували за блок питань медичної галузі району, пов’язаних із фінансовими забезпеченням окремих груп громадян ліками, дієтичними продуктами, лікування туберкульозу та про Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги в районі.

Під час затвердження питань про реорганізацію медичних закладів району депутат Богдан Лазарчук запропонував виключити з цього переліку Степанську районну лікарню. В подальшому про перетворення цього комунального закладу в комунальне некомерційне підприємство в залі точилася дискусія. Спочатку в.о. головного лікаря лікарні Алла Скачко виступила за реформування Степанської лікарні. Думку з цього приводу висловив голова РДА Ярослав Яковчук, який сказав, що 80% медичних закладів області вже пройшли цей шлях і від реорганізації є зміни на краще. Богдан Лазарчук запропонував не поспішати зі змінами в Степані, бо, на його думку, для зручності громадян спочатку треба провести у медзакладі ремонт, забезпечити його сучасним обладнанням, спеціалістами та фінансуванням, а тоді вже змінювати. Головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ» Василь Іванюк закликав степанців усе ж таки йти шляхом прогресивних змін у медичній галузі, тоді буде й результат. Але, мабуть, частина присутніх прислухалась до думки колеги зі Степаня й не проголосувала за це рішення. Головуючий на прохання голови РДА та групи депутатів оголосив перерву для консультацій, після якої обранці громад дійшли згоди, що зміни в медицині все ж таки потрібні. Коментар із цього приводу дав і народний депутат Сергій Євтушок, який сказав, що оскільки реформи в медицині проводять на державному рівні, то не варто виокремлювати із загального процесу змін якийсь медичний заклад, хоча поки що й не відомо, який нас очікує результат.

Бюджет 2019 року детально вивчили й обговорили на профільних комісіях, тож народні обранці одноголосно затвердили його. Потім розглянули депутатські запити, прозвучали пропозиції. Зокрема Богдан Лазарчук запропонував з метою економії паперу видавати для роботи кожному депутатові на час засідань планшет. На прохання депутата  районної ради 7 скликання Сергія Камінського колеги дали згоду на дострокове припинення його повноважень у зв’язку з поданою ним ще наприкінці літа заявою.

На завершення засідання голова РДА Ярослав Яковчук подякував депутатам, за спільну роботу, завдяки чому район зміг виконати поставлені бюджетні завдання, нагадав про вагомі результати за рік, що минає, та накреслив плани на прийдешній 2019-й.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz