Золотий «Маяк»: футбольна феєрія області та району!

Наприкінці минулого року в КЗ «Сарненський районний будинок культури» відбулися урочистості з нагоди чемпіонської звитяги Сарненського ФК «Маяк» у чемпіонаті Рівненської області, бронзового дубля юнацької та ветеранської команд, а також підбиття підсумків у чемпіонаті й першості району з футболу.

Цей успіх став можливим завдяки побудованій роками повноцінній піраміді розвитку найпопулярнішого виду спорту в краї, виробленій системі, починаючи від дитячого футболу та закінчуючи ветеранським, де підсумком цьогорічного сезону збірні команди району серед різних вікових груп успішно пройшли етапи обласних, всеукраїнських і міжнародних змагань.

Футбол – гра колективна, і постійні тренування, змагання, позитивні результати підтвердили, що характер і воля до перемоги кожного зі спортсменів мають неоціненну вагу, яка й породжує той результат, що безпосередньо впливає на найвищі досягнення на певних рівнях. Ведучі святкового заходу Вадим Бублій і Наталія Антоніч запросили до вітання голів Рівненської обласної ради Олександра Данильчука, DSC_9538райдержадміністрації Ярослава Яковчука, районної ради Руслана Серпенінова та депутата Рівненської обласної ради Миколу Драганчука. Зокрема Олександр Данильчук привітав усіх із прийдешніми новорічними святами, подякував небайдужим, чия дотичність до футбольного сезону призвела до найвищих показників, а також місцевій владі, яка сприяє спортсменам. Ярослав Яковчук наголосив, що футбольний клуб «Маяк» ще раз підтвердив свій професійний рівень, адже впродовж трьох останніх років двічі ставав чемпіоном області. До цих слів приєднався й голова райради Руслан Серпенінов. Микола Драганчук акцентував увагу на тому, що ніхто так більше не прославляє нашу державу, область, край, як спортсмени. І завдяки «Маяку» про Сарненщину знають далеко за межами області, бо це бренд всієї Рівненщини, в який входять різні структурні підрозділи: дитячо-юнацька спортивна школа, чемпіонат і першість району, чемпіонат і турнірні змагання серед ветеранських команд, спорткомплекс «Мрія» (один із кращих в
області) й фінансове вливання з боку місцевої влади. Урядовці особисто подякували голові Сарненської районної федерації футболу, президенту й почесному президенту ФК «Маяк» Миколі Клеваці та Василю Пістолю відповідно за розвиток і популяризацію футболу в краї. Пообіцяли всебічну підтримку, аби команда й надалі тішила гарними результатами. Окремим рядком згадали й про вболівальників, подякували за потужну підтримку. А Олександр Данильчук з цієї нагоди нагородив цінним подарунком обласної ради Миколу Клеваку, почесними грамотами та нагрудними знаками – гравців «Маяка» Владислава Степанчука й Олександра Жданюка. Згодом Микола Драганчук від себе особисто відзначив депутата райради Василя Соломку та приватного підприємця Олександра Дайнеку грошовими винагородами. Спільним розпорядженням голів райдержадміністрації та районної ради почесними грамотами нагородили почесного президента ФК «Маяк» Василя Пістоля, тренера команди Сергія Примака та головного тренера ветеранів Костянтина Ткаченка.

Голови Рівненської обласної ради Олександр Данильчук та РДА Ярослав Яковчук вручили грамоти, медалі та грошові винагороди командам у ІІ лізі першості району: «Єдність» (с. Мидськ, Костопільський район) – за третє місце, «Полісся» (Карпилівка) – друге місце, «Случ» (Чудель) – перше місце. А також удостоїли й кращих гравців у номінаціях: бомбардир першості – Ігор Ляшук («Єдність», 12 голів), кращий гравець – Василь Мельнійчук («Єдність»),  кращий тренер – Роман Тишков («Случ»), краще футбольне поле – «Случ» (Тинне) (за оцінками рапортів арбітрів набрало 37 балів). Згодом голови райради Руслан Серпенінов і Сарненської районної федерації футболу, президент футбольного клубу «Маяк» Микола Клевака нагородили юнацькі команди чемпіонату району в І лізі. За третє місце відзначили юнаків і представників великовербченської «Ниви»,  за друге – зносицький «Маяк», за перше – стрільський «Колос». В індивідуальних DSC_9609номінаціях серед юнаків перемогли: бомбардир чемпіонату – Костянтин Савчук («Колос» (С), кращий гравець – Владислав Котисько («Маяк»), кращий захисник – Микола Шкодич («Нива»), кращий півзахисник – Дмитро Боротюк («Маяк»), кращий нападник – Олександр Петренко («Колос» (С), кращий воротар – Олександр Власюк («Колос» (С), кращий тренер – Василь Галушко («Колос» (С).

Міський голова Світлана Усик і депутат облради Микола Драганчук нагородили футболістів чемпіонату району в І лізі. Під час приємної місії Світлана Борисівна подякувала командам за перемоги, а також ветеранам, які активно допомагають молоді. Запевнила в подальшій підтримці сарненських футбольних колективів «Олімп» і «Фаворит». Вручила подяки від міської радита міського голови Миколі Клеваці, тренеру молодіжної команди «Маяк» Анатолію Лєсніку, голові Комітету арбітрів Миколі Антонюку й тренеру футбольного клубу «Олімп» Владиславу Яковцю. За третє місце в чемпіонаті району (І ліга) почесними грамотами, медалями та грошовою винагородою  нагородили костянтинівську «Чайку», за друге – сарненський «Олімп» і за перше – клесівський «Граніт». Кращими гравцями визнали: бомбардир чемпіонату – Роман Левчун («Колос», Кричильськ, 17 голів), кращий гравець – Ігор Никончук («Граніт», Клесів), кращий захисник – Назарій Яковець («Олімп», Сарни), кращий півзахисник – Сергій Заєць («Граніт», Клесів), кращий нападник – Ярослав Потапович («Олімп», Сарни), кращий воротар – Роман Гущик («Чайка», Костянтинівка), кращий тренер – Вадим Марков («Граніт», Клесів), кращий арбітр – Анатолій Колос (Велике Вербче) та краще футбольне поле – «Сокіл» (Немовичі). Також другий рік поспіль «Клубним Кубком» у І лізі, започаткованим Сарненською районною федерацією футболу, команда «Маяк» (с. Зносичі) посіла перше місце в клубному заліку (дорослий та юнацький колективи), набравши 88 балів. Вручила цю нагороду представнику команди спеціаліст відділу освіти, культури та з питань сім’ї, молоді та спорту Немовицької ОТГ Світлана Панасюк.

На жаль, кожна людина на життєвій стежині втрачає рідних і друзів, які лишаються в пам’яті назавжди. Хвилиною мовчання присутні вшанували гравців команди «Маяк», які відійшли за небокрай: Дмитра Шаламая, Володимира Стекольщикова, Валентина Кухарчука, Ігоря Ковлєва, Миколу Цицюру, Івана Куліша, Миколу Васькевича, Георгія Волошина. А також людей, які всіляко допомагали в спорті, сприяли успіхам футбольного клубу, – Григорія Цупріяна, Миколу Волощука, Івана Тотовицького, Володимира Сімакова, Петра Калюшицького, Григорія Хмелевського, Віктора Туся, Василя Зіневича, Михайла Галаха.

DSC_9591 (1)Історію футбольного клубу творять люди, спортсмени різних років. Одна з важливих її сторінок належить команді ветеранів «кому за 35», яка є бронзовим призером першого чемпіонату України серед ветеранів, що проходив у м. Баштанка Миколаївської області. Також вітали поважних спортсменів, учасників першості України з футболу, які неодноразово захищали честь рідного міста та району в Мукачеві, Вінниці, Луцьку, Житомирі, Феодосії – представників спортивних змагань «кому за 50»: Віктора Модіна, Віктора Колеганова, Сергія Бортніка, Анатолія Каленюка, Віктора Бахна, В’ячеслава Соколовського, Сергія Кисельова, Олександра Гелюту, Олександра Мірка, Михайла Гаврильчика, Валерія Білявського, Леоніда Жданюка, Олексія Дорожка, Миколу Дорожка, Петра Пітеля, Олександра Корзуна, Юрія Пітеля, Степана Титечка.

У 2015 та 2018 роках команда ветеранів сарненського «Маяка» «кому за 35» виборола третє місце в чемпіонаті області з футболу серед ветеранських колективів. Відзначили команду бронзовими нагородами вийшли на сцену почесний президент футбольного клубу «Маяк» Василь Пістоль і директор стадіону «Мрія» Михайло Білецький, які побажали не зупинятися на досягнутому. Кубкомі дипломом обласної Федерації футболу за третє місце в чемпіонаті області з футболу серед юнацьких команд 2018 року нагородили молоде покоління «Маяка». Згадали й земляків, які, завдячуючи результативній праці футбольного клубу «Маяк», сьогодні продовжують свою спортивну кар’єру в Прем’єр-лізі України. Це Вадим Мельник, Володимир Симончук, Андрій Тотовицький і Михайло Сергійчук. Є нагода гордитися колишніми вихованцями, які у спорті прославляють рідне Полісся на теренах славної України.

Депутат районної ради Василь Пилипенко привітав знаного в краї арбітра Інну Вакулко, яка обслуговує матчі районного, обласного та всеукраїнського рівнів, із потраплянням до вісімки найвродливіших жінок-рефері за рейтингом Федерації футболу України й особисто нагородив цінним подарунком. Також Василь Васильович вручив футбольну атрибутику Василю Пістолю та капітану футбольного клубу «Маяк» Сергію Примаку. Вшанували й перевізників, які всіляко сприяють футболістам і вболівальникам, – Василя Соломку й Івана Бігуна.
Та найбільше прихильники сарненського футболу пораділи за місцевий аматорський клуб «Маяк», який нинішнього сезону став чемпіоном Рівненської області! Його успішним результатам впродовж багатьох років сприяли РДА (Ярослав Яковчук), районна рада (Руслан Серпенінов), депутатський корпус районної ради, президент клубу Микола Клевака, почесний президент Василь Пістоль та інші шанувальники, які допомагають і радіють  досягненням земляків. Тріумф «Маяка» – не випадковісь. Успіх спортсменів багато в чому залежить від групи підтримки, вірних уболівальників футбольної команди, таких як Володимир Криницький, Іван Макаревич, Анатолій Назарчук, Юрій Баришевський (керівник групи підтримки фан-клубу «12 гравець», учасниками якого є викладачі та студенти Сарненського педагогічного коледжу й тисячі інших прихильників футбольної дружини).

DSC_9632
Фото Василя СОСЮКА.

Варто нагадати, що сарненці вже втретє здобули медалі найвищого ґатунку. Вперше чемпіонами стали у 2005 році, згодом через десяток літ (2015), і цьогоріч  краяни також перемогли у чемпіонській гонці. Окрім того, ФК «Маяк» останні роки є постійним учасником Аматорської футбольної ліги України, чотириразовим срібним призером чемпіонату 2001, 2006, 2008 і 2014 та бронзовий – 2007, 2010, 2016 і 2017 років. Триразовий переможець Кубка Рівненської області (2008, 2011, 2017 роки) і дворазовий – Суперкубка Рівненщини з футболу (2012 і 2014 рр.). У 2015-му поліський колектив зробив «золотий дубль», здобувши чемпіонство та кубок області.

Рівненська обласна федерація футболу в номінаціях чемпіонату області сезону 2018 року відзначила дипломом і кубком кращого воротаря чемпіонату Андрія Тимошицького, тренера Сергія Примака та президента футбольної команди «Маяк» Миколу Клеваку. Медаллю переможця чемпіонату області з футболу 2018 року, дипломом Рівненської обласної федерації футболу та грошовою премією нагородили футболістів клубу: Романа Якимчука, Дмитра Баранова, Михайла Васильця, Олега Василечка, Сергія Воротеляка, Сергія Жданюка, Олександра Жданюка, Дмитра Каменчука, Дмитра Кончука, Миколу Крищука, Дем’яна Назаренка, Владислава Никончука, Ігоря Носарєва, Вадима Омельчука, Олександра Полончука, Сергія Примака, Олександра Симоновича, Дмитра Ситника, Владислава Степанчука, Сергія Степанюка, Андрія Тимошицького, Сергія Тимошицького, Артема Українця, Валентина Харчука, Ігоря Хлібовича, Дмитра Улянчука (капітана команди), головного тренера Сергія Примака, лікаря Ігоря Мартинюка, президента Миколу Клеваку, почесного президента Василя Пістоля. Під овації присутніх капітан «Маяка» Дмитро Улянчук здійняв догори почесний кубок чемпіона Рівненської області з футболу 2018 року!

Упродовж святкового заходу до поздоровлень приєднувалися дипломанти багатьох всеукраїнських і міжнародних фестивалів: зразковий аматорський  ансамбль танцю «Журавка» міського Будинку культури «Залізничник» (керівник – заслужений діяч естрадного мистецтва України Сергій Галушко), вокалістка Наталія Міланець й улюбленці краю – гурт «Сім п’ятниць».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz