Той, хто робить Новий рік святковим

Новорічно-різдвяний цикл для кожної людини особливий, адже спогади завжди несуть у світлі часи дитинства, коли після новорічної ночі під вічнозеленою ялиною можна знайти подарунок від Дідуся Мороза, а на Різдво гуртом із друзями поколядувати.

Проте до загальної атмосфери Нового року кожен доторкається по-своєму, особливо. Та найбільшу частку до святкового настрою все ж таки вкладають організатори новорічних концертних програм, ранків. Це вони найбільше дбають про яскраві вогні й іграшки на ялинках, подарунки діткам і хороший настрій під час культурно-дозвіллєвих заходів.

Свій особливий новорічний вклад ось уже впродовж п’ятнадцяти років робить завідувач клубом с. Мале Вербче Віталій Дубинець, який до головної концертної програми починає готуватися ще за два місяці. Це оновлення та підбирання відповідного репертуару, виконавців різножанрових номерів-постановок, святкової атрибутики. Варто сказати, що за останні роки поставили чимало п’єс: «Вечори на хуторі біля Диканьки», «За двома зайцями», «На перші гулі», «Мати-наймичка» й інші. Над деякими репетиції тривали півроку. Отож, роботи вистачає, але в підсумку все ж вдається реалізувати власні плани. У цьому неабияк сприяють учасники художньої самодіяльності, які добре розуміють, що культурна діяльність, без перебільшення, є важливим чинником у житті кожної людини, бо завдяки слову, пісні, танцю душа возз’єднується з минувшиною свого народу й передає весь позитив оточуючим, що є високоморальною ознакою будь-якого етносу.

При клубі функціонують вокальний ансамбль «Яворина» (керівники Віталій Дубинець та Юрій Бухало), ансамбль української народної пісні «Вербиченька» (Віталій Дубинець), дитячий вокальний ансамбль «Промінчик», драматичний гурток, ансамбль «Троїсті музики» (Юрій Бухало), який свого часу був учасником обласного огляду аматорських колективів «Таланти твої, Рівненщино». Також є спортивна кімната з тренажерами, тенісний стіл, штанга, гантелі, шашки, шахи. А у 2012 році знайшлося місце й для музейної кімнати, де можна побачити старовинні речі предків.

Як розповів Віталій Дубинець, завдяки тісній співпраці з місцевою сільською радою клуб оснащений сучасною звукопідсилюючою апаратурою, мікрофонами, радіомікрофонами, моніторами, світлоефектами, диммашиною, комп’ютером, копіювальною технікою, а тому створені належні умови для проведення змістовного дозвілля, репетицій, озвучення концертів і масових заходів. Також у допомозі не відмовляють працівники місцевого навчального закладу й інші маловербченці, які є активними учасниками художніх колективів. А ще відчуваю повноцінну рекомендаційну підтримку організаційно-IMG_20181231_114931методичного центру КЗ «Сарненський районний будинок культури.

Минулого тижня клуб с. Мале Вербче удостоєний грамотою від Рівненської обласної державної адміністрації та обласного Управління культури й туризму за третє місце в регіональному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу клубних закладів у сільській місцевості й вагомий внесок у розвиток української національної культури й аматорського мистецтва краю. До речі, це єдиний заклад Сарненського району відзначений цьогоріч. Також ще нагородили цінним подарунком – багатофункціональним апаратом для сканування, друку та ксероксу. Тож Дід Мороз за розвиток творчих здібностей і самодіяльної народної творчості приніс під клубну ялинку вагомі й корисні подарунки.

А вчора, другого січня, у закладі відбувся новорічний ранок для найменших жителів села, на який вони завітали з батьками. І, звісно, за їхні знання святкових віршів, пісень і колядок Дід Мороз, Снігуронька й інші казкові герої нагородили їх солодощами, аби їхня життєва дорога ніколи не гірчила й завжди була урочистою і радісною.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz