У 2019 році розвиватимемо екотуризм

На останньому у 2018 році засіданні колегії РДА голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук підсумував роботу за рік й окреслив плани на майбутній. Наголосив на основних здобутках року, що минув.

Вели мову про туризм, адже була прийнята й відповідна Програма розвитку туризму Сарненського району на 2016–2020 роки. Якщо у 2016-му на її фінансування передбачили 640 тис. грн, у 2018-му – 930 тис. грн, то на  2019-ий запланували 1035 тис. грн, інформував начальник відділу культури й туризму РДА Едуард Раковець.

27 вересня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня туризму у КЗ «Сарненський історико-етнографічний музей» відкрили інформаційно-туристичний офіс (ІТО), щоб популяризувати серед краян туристичні маршрути на теренах Рівненщини. А з метою розвитку сільського туризму зробили рекламу туристичних можливостей села Немовичі в соціальних мережах і на сайті сільської бібліотеки, що привернуло увагу туристів з України,  Прибалтики, Польщі, Німеччини. Спеціально для них Любов Жук, яка впродовж 30 років трудилася завідувачкою публічною книгозбірнею, розробила екскурсії «Храм святої Параскеви Сербської» (історична пам’ятка 19 століття), «Дуби–велетні» (легенда-розповідь про немовицькі дуби), «Свідок сивої давнини – кам’яний хрест».

Зелений сільський туризм представлений агросадибами «Домашній затишок» і «Над Случем». Привітні господарі пропонують туристам відпочинок із вудкою біля тихої річки, відчуття тиші сільської місцевості, ознайомлення з місцевими традиціями, куштування страв поліської кухні в затишній оселі в селах  Кам’яне-Случанське та Бутейки. У цьому напрямку відкриті такі туристичні об’єкти, як «Попова криниця», «Грищенкові могилки», «Польський цвинтар», «Капличка».

Едуард Раковець розповів про розвиток на Сарненщині бібліотечного й екскурсійного туризму, а також роботу щодо визначення місць воєнних округів УПА на території району. Поновили й надрукували туристичну схему з картою району та найпривабливішими туристичними об’єктами. Працюють ековеломаршрути – нова форма роботи бібліотек щодо підтримання чистоти місць масового відпочинку людей.

Рівненський природний заповідник і ДП «Сарненське лісове господарство» в рамках проекту «Водно-болотні угіддя і ліси» розробили туристичний маршрут «Екологічна стежка – «В гостях у чорного лелеки» протяжністю 3,6 кілометра.

До речі, за останні три роки Сарненщину и молоді люди, які подорожують з сім’ями (25–44 роки) – 29,9 відсотка, і люди середнього віку, що мандрують без дітей (45–64 роки), – 40 відсотків.

На 2019 рік заплановано розвивати екотуризм, обстеження місцевості для створення військового  туристичного маршруту «Лінія оборони», випуск довідників, сувенірної продукції, розробку та випуск буклету «Сарненщина мальовнича», сказав Едуард Раковець.

Студенти пройшли практику в апараті РДА

Керівник апарату  райдержадміністрації Василь Стельмах інформував про стан виконання райдержадміністрацією завдань, визначених актами та дорученнями Президента України, інших актів законодавства у сфері державної кадрової політики у 2018 році. Зокрема зупинився на щорічному Всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець». Переможцем у номінації «Кращий керівник» визнано Петра Намартовича, завідувача сектором оборонної та режимно-секретної роботи апарату РДА, а в номінації «Кращий спеціаліст» – Вікторію Семенюк, головного спеціаліста відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення РДА. Василь Стельмах зазначив, що державні службовці управлінь, відділів, секторів райдержадміністрації неохоче взяли участь у конкурсі, що негативно позначилося на кількості учасників першого туру в номінації «Кращий керівник» РДА (2 особи).

В апараті РДА створили умови для проходження практики студентами вищих навчальних закладів, розташованих на території України. У 2018 році її пройшли 6 студентів, які закріпили свої теоретичні знання на практиці, зауважив керівник апарату  РДА.

Після завершення роботи засідання колегії відбулася нарада голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука з керівниками територіальних громад району, в якій взяли участь перший заступник голови РДА Іван Назарець, завідувачка сектором цивільного захисту населення райдержадміністрації Олена Сварицевич, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Руслан Марковець.

Говорили про стан і перспективи об’єднання територіальних громад на Сарненщині; завдання, висловлені на радах регіонального розвитку при Президентові України, обласній і районній державних адміністраціях, та проведення громадських обговорень; виконання доручення голови РДА щодо навчання населення правилам пожежної безпеки.

Окрім того, наголосили на організації чергування відповідальних осіб у виконкомах сільських, селищних рад упродовж вихідних і святкових днів; переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць на виборах Президента України 31 березня 2019 року.

Ярослав Яковчук подякував присутнім за роботу та привітав із прийдешніми новорічно-різдвяними святами, побажав здоров’я, добра, миру та злагоди.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz