Нова сторінка в історії України

Світало. Місто прокидалося. Техніка комунальних служб  чистила вулиці від снігу, що накрутила за ніч завірюха.

DSC_5128Загорялися вогники у квартирах, відкривалися двері магазинів, сходилися на ринок продавці та перші покупці. Був, здавалося, звичайний недільний передріздвяний ранок.

Парафіяни, які звикли починати свій день із молитви, поспішали до храмів на ранкове богослужіння. Побожно перехрестившись перед дверима, заходили в приміщення невеличкого, але затишного храму Почаївської Ікони Божої Матері люди поважного віку, молоді та юні громадяни міста. Зібравшись разом, вони у щирій молитві до Господа відкрили Йому свої серця, каялися в гріхах і просили здоров’я, благополуччя в родинах, миру й добробуту Україні… А ще поминали рідних і близьких, хто відійшов у вічність.

DSC_5114
Фото Василя СОСЮКА.

Лунали молитви та словоспіви церковного хору. Звершувалися обряди: сповідь, причастя, введення у храм новонародженої дитинки з мамою. Наприкінці служби отець Віталій запросив парафіян на наступні різдвяні богослужіння  та святкові дійства. А ще  привітав присутніх із тим, що цього дня, 6 січня 2019 року, у  церкві Святого Георгія, у резиденції Константинопольського патріархату в Стамбулі, Вселенський патріарх Варфоломій під час урочистого богослужіння передав митрополиту Київському та всієї України Епіфанію підписаний напередодні  Томос про автокефалію Православної церкви України.

 

P.S. Із повідомлень ЗМІ: «…Сьогодні розпочинається нова сторінка в історії України… офіційно та канонічно ви стаєте 15-ю церквою в благословенному хорі автокефальних церков», – сказав під час вручення Томосу Вселенський патріарх Варфоломій.DSC_5124

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz