Собаки бувають кусючими

26 грудня Володимир Потапович ішов у КП «Житлосервіс» у справах, яких зазвичай наприкінці року вистачає, тому хочеться все встигнути до свят. Проте замість того, щоб вирішити одну проблему, надбав низку нових. Чоловіка посеред вулиці вкусив пес.

Теми бездомних тварин, неналежного догляду за домашніми улюбленцями, агресії безпритульних собак щодо людей або людей по відношенню до вуличних тварин експлуатують медіа різних рівнів. Журналісти «районки» теж неодноразово висвітлювали їх на сторінках газети. Потім жителі міста активно підхопили наболілий мотив і ще довго обговорювали його в соцмережах. Не дивно, адже ці питання були актуальними ще з десяток років тому, а нині закрадається думка, що в найближчі роки ситуація не зміниться. Численні сюжети на провідних каналах ТБ, статті, думки громадян, пропозиції та критика у Фейсбуці мають спільний знаменник – вони не призводять до реальних рішень. Викликають суспільний резонанс, допомагають зрозуміти проблему, спонукають чиновників про неї говорити, обіцяти, навіть робити певні кроки в цьому напрямку, але не вирішують її.

Тож на конкретному випадку спробуємо з’ясувати, як діяти в ситуації, в яку потрапив місцевий житель Володимир Потапович, та чи є в ній винні.

Отож приблизно о 13 годині, крокуючи тротуаром повз триповерховий будинок по вулиці Просвіти, чоловік побачив жінку з повозкою, а за нею біг невеликий пес. Пан Володимир, аби дати жінці більше простору, зійшов на край доріжки. Пропустивши їх, пішов далі. Дійшовши до перехрестя вул. Куликова, хотів перейти дорогу, щоб зайти в КП «Житлосервіс». Ступивши з тротуару лівою ногою, ззаду зненацька за праву в область верхньої частини литки вкусила собака. Рефлекторно Володимир Петрович відмахнув її від себе, і вона побігла геть. Цими діями, вважає, врятував ногу від складної травми, отримавши лише глибокий укус. Отямившись, побачив, що це саме та собака, яку пропускав хвилиною раніше: маленького зросту, рижого кольору з білими цяточками на лобі та тілі.

Шкутильгаючи, чоловік дійшов додому і, оглянувши ногу, побачив сліди собачих зубів і кров на литці. Він зателефонував на службу 103 і розповів, що сталося. По телефону порадили негайно звернутись у травмпункт Сарненської ЦРЛ, щоб уникнути можливих негативних наслідків укусу для здоров’я. В той же день о 14.20 Володимира Потаповича оглянув лікар, йому також обробили рану та наклали пов’язку. Під час медобстеження він запевнив жертву бродячого пса в необхідності проведення щеплення від правця та сказу. Тож нині й до 26 січня проходитиме лікування в травматологічному відділенні Сарненської ЦРЛ.

Крім того, пан Володимир запевняє, що минулого літа в цьому ж районі на вул. Просвіти та сама собака намагалась вкусити ззаду його знайомого. Разом чоловіки встановили місце перебування бродячого пса. Виявилось, що він проживає на подвір’ї будинку поруч із музичною школою, а отже, має господаря. На їхню думку, цю тварину потрібно ізолювати, тому що вона агресивна, а господаря притягнути до відповідальності за неналежне виконання обов’язків із догляду за домашнім твариною згідно з чинним законодавством України.

Володимир Потапович також стверджує, що випадки нападів бродячих собак на людей не є поодинокими. Розповівши про неприємну пригоду, що сталася, почув чимало схожих від жителів міста, зокрема про напад бездомної тварини на жінку на вул. Фідарова та ситуацію, коли чоловік врятував дитину від пса на вул. Пушкіна (поблизу кафе «Чилі»), які за необхідності вони можуть підтвердити. Пан Володимир вважає, що сарненці, зокрема й він, мають гарантоване конституцією право на безпечне проживання. Люди не повинні боятись ходити вулицями міста через те, що на них може напасти бродяча собака та покусати. Крім того, чоловік зауважив, що на таку важливу проблему повинні також звернути увагу депутати міської ради, кожен з яких відповідає за своїх виборців у певному окрузі, а також дільничний поліцейський, прямим обов’язком якого є турбота про безпеку громадян. Саме в їхніх силах, на думку постраждалого, запобігти виникненню таких неприємних інцидентів.

Переконаний у тому, що такі ситуації трапляються, перш за все, через людську байдужість до своїх улюбленців й один до одного. Володимир Потапович 29 грудня звернувся до міського голови Світлани Усик, а вже 2 січня побував у неї на особистому прийомі. Чоловік розраховує на розуміння, сприяння та допомогу міської влади у вирішенні цього важливого питання, адже йдеться про безпеку людей.

Оскільки проблема актуальна та має вже системний характер, вирішили поцікавитись у міській раді про те, які заходи вживатимуть у конкретній ситуації та загалом щодо бездомних собак у місті. Нам повідомили, що на звернення Володимира Потаповича вже зреагували. Так, встановивши особу господаря бродячого пса, в Сарненський відділ поліції направили лист для притягнення його до адміністративної відповідальності. Крім того, з проханням провести відповідні заходи звернулись до начальника Сарненського районного управління Держпродспоживслужби – головного державного інспектора району Анатолія Титечка, а також обіцяють провести роз’яснювальну роботу з населенням.

Міська рада регулярно виділяє кошти на стерилізацію безпритульних тварин, аби зменшити їхню кількість через неможливість розмножуватись. Звичайно, це не вирішує проблему їхньої агресивності та кусючості. За проведеним нами опитуванням у соцмережах ?? людей із ??? ставали жертвами бездомних тварин у Сарнах, тож статистика невтішна. Втім, реальної можливості ізолювати тварин або методів контролю їхньої поведінки немає.

Володимир Потапович беззаперечно правий у тому, що корінь цього конфлікту в байдужості. Нині нарікаємо на проблему, яку самі ж і створили. Безпритульні тварини є там, де є безвідповідальні господарі, які позбуваються домашніх улюбленців, покидають їх напризволяще, викидають на вулицю, вдосталь награвшись. Тому більше віриться в те, що покращити ситуацію можна не лише стерилізацією, а й вихованням у самих себе добросовісного ставлення до тварин, бо «ми відповідальні за тих, кого приручили».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz