Герої живуть стільки, скільки про них пам’ятають

11 січня в Сарненському історико-етнографічному музеї відзначали 75-ту річницю вигнання нацистів із міста Сарни в роки Другої світової війни.

DSC_0122Розпочали захід колективним переглядом фільму про перебіг військових дій на Сарненщині наприкінці 1943-го – початку 1944-го років, який підготували наукові співробітники закладу на основі архівних документів і фото. За словами директора музею Вікторії Дашко, про наше місто в контексті Другої світової можна розповісти багато, адже воно мало важливе стратегічне значення проведення військових дій як для відступаючої на той момент німецької армії, оскільки залишалось останнім залізничним форпостом на північному сході Європи, так і для Червоної армії, у контрнаступі якої Сарни були останнім суттєвим об’єктом у просуванні лінії фронту. Тому на наших територіях вели запеклі та кровопролитні бої.

DSC_0134Голова райради Організації ветеранів України Рінат Валєєв, попередньо відвідавши ветеранів війни, які проживають у районі, наголосив, що незважаючи на переоцінку історії України, потрібно визнавати їхній героїзм і поважати подвиг наших співвітчизників на користь майбутнього. Тому на кожну знаменну дату їх навідують і привозять презенти – смачну випічку, яку щоразу вже багато років поспіль надає Марія Король. Також перед присутніми виступила Валентина Александрович, котра протягом багатьох років записувала спогади учасників бойових дій. Історії окремих наших земляків Валентина Дмитрівна розповідала з великою повагою та трепетом, згадуючи деталі, від яких проходив мороз по шкірі. Вона пригадувала, як у молоді роки починала тільки записувати історії ветеранів і думала, як їх багато в районі. А DSC_0149нині залишилось 12. Усі вони щиро радіють, коли їх навідують, пам’ятають і висловлюють вдячність, хоча, зауважила, щороку охочих подякувати ветеранам менше. Вчитель військової підготовки ЗОШ № 4 І-ІІІ ступенів Юрій Погуляєв, як людина військова, звернув увагу присутніх на те, що Сарни були не просто одним із тисячі населених пунктів на карті військових дій, а об’єктом, що мав вплив на подальший хід Другої світової війни.

Віддати честь і шану знаменній даті й ветеранам завітали міський голова Світлана Усик, заступник голови РДА Наталія Параниця, інші представники ветеранських організацій району, члени Асоціації вільних журналістів і небайдужі до історіі міста жителі.

DSC_0163
Фото Василя СОСЮКА.

Насамкінець директор Сарненського історико-етнографічного музею Вікторія Дашко провела екскурсію «Сарненщина в роки Другої світової війни».DSC_0165

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz