Небайдужі до долі тварин

Місцеві зоозахисники ініціювали зустріч із першим заступником голови Сарненської міської ради Віктором Хомичем, що відбулася 17 січня за участі керівника Сарненської районної державної лікарні ветеринарної медицини Миколи Мельника та представників КП «Екосервіс».

11 небайдужих до долі тварин жінок завітали, аби обговорити можливість створення стерилізаційного центру в місті Сарни, а також звернути увагу місцевої влади на проблеми безпритульних собак і котів, неналежного догляду господарів за домашніми улюбленцями. Волонтерки рішуче заявили, що ці питання потрібно вирішувати разом, адже вони досягли критичного рівня. Кожна з них, окрім власних улюбленців, опікується долями покинутих, надає їм допомогу, намагається знайти домівку, бо просто не може залишитись осторонь братів наших менших. Тоді, коли інші несвідомі жителі продовжують викидати тваринок на вулицю, вивозити за місто, залишаючи без їжі і питва. Зоозахисниці також вважають, що органи місцевого самоврядування байдужі та бездіяльні щодо цього. Адже не пам’ятають, коли востаннє в місті проводили інформативно-роз’яснювальну роботу щодо співчутливого та відповідального ставлення до тварин.

Віктор Хомич не погодився з такою думкою. Адже за кошти міської ради стерилізували бездомних тварин. А створювати спеціальний центр не було потреби, бо в місті просто немає фахівця, який міг би його очолити. Натомість у міській раді зараз працюють над розробленням Програми правил із утримання домашніх тварин, за порушення яких недобросовісні господарі нестимуть відповідальність. А також облаштовують перший у місті майданчик для вигулювання собак (за будинком на вул. Широкій, 32).

Під час жвавої дискусії учасники обговорили чимало гострих проблем і таки дійшли спільного рішення в трьох питаннях: розробити й затвердити правила догляду за домашніми тваринами, облаштувати стерилізаційний центр з усіма необхідними умовами на базі КП «Екосервіс», створити окремі ділянки для вигулу псів. Також за порадою першого заступника міського голови волонтерки вирішили створити громадську організацію волонтерів-зоозахисиків, що дозволить їм ініціювати та втілювати більше заходів і проектів для покращання умов життя домашніх і бездомних тварин, адже наразі місто реально цього потребує.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz