Свято Коляди об’єднало Сарненщину

Різдво Христове – одне з найбільших християнських свят. У ці дні з давніх-давен від хати до хати лунали дзвінкі голоси колядників, які сповіщали про добру новину – народження Христа. Зберегти та примножити народні звичаї та обряди – почесна місія працівників культури району.

IMG-8878aeb3422736c05311542e6d5177a9-VОтож завершили новорічно-різдвяні свята 20 січня обмінними концертами сільських (селищних) культурно-дозвіллєвих комплексів, де популяризували християнські традиції, віковічну фольклорну спадщину дідів-прадідів у районі на традиційному святі Коляди «Різдвяний передзвін». У чотирьох клубних закладах глядацькі зали заповнили жителі сіл, сцени прикрасили дідухами, образами, вишитими рушниками, новорічними вогнями та ялинками.

Так, на свято у Великовербченський сільський будинок культури завітали чотирнадцять гуртів колядників із Короста, Одринок, Малого Вербчого, Кричильська, Вирки, Кузьмівки, Бутейок, Степаня та Великого Вербчого. Відрадно, що тут колядували хори Свято-Миколаївського храму Православної церкви України селища Степань, Свято-Михайлівського храму та Української церкви християн віри євангельської села коляда у ВирахВелике Вербче. У Вирівському закладі культури господарі зустрічали колядників із сіл Федорівка, Гранітне, Ясногірка, Селище, Вири, філіалу Клесівської дитячої музичної школи. Сюди вперше завітали гості з Тріскинь Ремчицької сільської ради та Костянтинівки. Тепло приймали колядників у Тинненському СБК гурти з Немович, Зносич, Тинного, селища Клесів. У святковому дійстві в закладі культури села Глушиця Люхчанської сільської ради  колядували вісім колективів сіл Люхча, Стрільськ, Любиковичі, Глушиця, Тутовичі, Цепцевичі.

Коляда об’єднала жителів різних верств населення, конфесій і вікових категорій. Зі сцен славили народження Христа, звучали колядки та щедрівки, новорічно-різдвяні вітання та щирі побажання здоров’я, миру, добра й любові. Глядачі подивилися театралізовані дійства, фрагменти різдвяного вертепу. Гостей частували кутею, смачними коляда у глушиціпирогами, медовим печивом і гарячим чаєм. Та як інакше? Наші пращури завжди вважали добрим знаком, коли колядники заходили в хату, тоді увесь рік вона буде багата, а господарі здорові. Святкова атмосфера та гарний настрій супроводжували всі кущові свята Коляди, які, зазвичай, закінчували спільною колядою аматори сцени та глядачі. Господарі в особах сільських голів Олени Гольонко (с. Велике Вербче), Богдана Опалька (с. Вири), Віктора Савчина (Немовицька ОТГ), в.о. голови Івана Клочка (Люхчанська сільська рада), як і годиться за давнім звичаєм, обдаровували колядників солодощами, грошовими нагородами, вручали подяки та запрошували зустрітися при доброму здоров’ї наступного року.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz