Оригінальні картини подружжя Сиротюків

Чи знаєте, як за допомогою ниток і цвяхів можна створити власноруч оригінальну картину? Ні? Тоді знайомтесь – подружжя Зої та Олега СИРОТЮКІВ, які знають як і вміють це зробити.

У травні минулого року в Сарнах проходило свято родини на підтримку сімейних цінностей. Зоя планувала відвідати його з сестрою, а Олег із братом Вадимом допомагали в його організації. На заході юнак і помітив дівчину, яка одразу привернула його увагу. А потім побачив її на світлині, яку зробив Вадим, і через два дні вже знав про неї все. Знайшов Зою в соціальних мережах у «Фейсбуці» й написав їй. У липні освідчився, а в жовтні одружилися. Сьогодні молоді люди – гості «Сарненських новин». У день зустрічі вони саме завершили роботу, яку збиралися подарувати мамі на день народження.

Зоя за фахом бухгалтер, але працює в магазині. Ще зі школи захоплювалася хенд-мейдом, мала чимало підручних матеріалів, збирала шишки, фарбувала їх, робила різдвяні віночки, вазочки, а тепер дві її флешки повністю заповнені різними картинками. Мріяла бути дизайнером інтер’єру, оформляти кімнати. Нині, коли її запрошують, допомагає оформити зал для проведення весілля.

Якось прочитала дівчина про String Art – один із напрямків у хенд-мейд-творчості, в основі якого – цвяхи та нитки. String з англійської перекладається як «струна» або «мотузка», тобто String Art – «мистецтво ниток, струн». Достеменно невідомо, де вперше воно з’явилося саме як мистецтво, але коріння його веде до Англії сімнадцятого століття. Потім у сорокових роках дев’ятнадцятого знову відродилося, але в модифікованій формі. Сучасні художники виготовляють картини й інсталяції в стилі String Art, який також активно набирає популярності  в Україні.

У Зої завжди не вистачало часу, аби зайнятися чимось серйозно. Але почалася зима, й одного разу дівчина таки зважилася. Пішла в магазин і придбала все необхідне для роботи. Тепер знає точно, що різна техніка вимагає відповідної кількості цвяхів.  Звичайно, таке мистецтво потребує уважності, наполегливості й чітких розрахунків, але є плюс –  зайнятися подібним хобі може навіть людина, яка геть не вміє малювати. Зої, в якої з малюванням не дуже склалося, допомагає і надихає Олег, який шукає необхідні малюнки в інтернеті. Дівчина раніше використовувала лляні нитки, тепер користується різними, у тому числі й для в’язання. Адже в майбутньому планує також в’язати.

Роботи подружжя виконує на фанері, а лак використовують екологічний, той, що на водній основі з витяжкою горіха. Він зберігає структуру дерева, пояснює Олег, без запаху та швидко висихає.  Коли картину замовляють, то клієнт сам обирає колір фону чи малюнка й нитки.

Готові вироби розміщують в Instagram, а серед тих, хто підписується й коментує їх, в основному молодь 18-24 років. Витвори виглядають чарівно. String Art і справді вельми цікавий напрямок у творчості, який знову стає популярним. За допомогою декоративних цвяхів, молотка та ниток можна створити неймовірно красиві візерунки, написи, малюнки й картини. Все залежить від того, які кольори використовуватиме в роботі. Красиво виглядають монохромні зображення, стандартне з’єднання двох кольорів – наприклад, чорні силуети на білому тлі, а можна формувати і яскраві композиції з використанням різнокольорових ниток (як на фото). Такі картини стануть оригінальною прикрасою будь-якого інтер’єру, розповідає майстриня. Скажімо, на кухні – малюнки гастрономічної тематики (посуд, продукти), в передпокої можна на одній зі стін зробити напис «Welcome», а в дитячій доречними будуть герої мультфільмів, у спальні краще розмістити панно з символічними зображеннями (голуб і голубка, серце, всілякі квіти, закохані парочки).

Одно слово, String Art-картини стають новим трендом, так і хочеться прикрасити ними свій будинок. Молоді люди дуже позитивні й дякують сусідам за терпіння, якщо іноді ті чують стук молотка.

 

Чоловік і дружина мають любити одне одного

Олег Сиротюк закінчив Національний університет «Острозька академія», тепер керує освітнім центром на базі церкви «Благовіщення», що по вулиці Просвіти, який дозволяє учням розвинути в собі різні практичні навики та креативне мислення. Серед напрямків, які пропонують, англійська мова для дітей дошкільного та шкільного віку, а також дорослих; підготовка дітей до школи; програмування та дизайн для дітей віком 8-14 років; художні класи.

Такі ще працюють у Рівному, Вараші, Володимирці, Дубровиці, Березному, Олевську, селищах Клесів і Рокитне. Аби отримати якісну консультацію про той чи інший напрямок, який вас цікавить, зверніть в освітній центр.

Насамкінець у розмові торкнулися теми, що останнім часом не залишає шпальти ЗМІ, а саме внесення змін до кримінального законодавства України, що пов’язане з процесом ратифікації Стамбульської конвенції про запобігання домашньому та насильству щодо жінок. Поцікавилася думкою Олега з цього приводу, на що відповів:

– Наші стосунки в родині намагаємося будувати на християнських цінностях. Віримо в Бога, тож принципи Святого Писання для нас ключові. Чоловік повинен любити дружину як власне тіло, як Христос полюбив церкву й помер заради нас. Так і чоловік заради дружини повинен бути готовим пожертвувати навіть життям. А дружина має любити свого чоловіка. Відносини будуються на любові, а не насиллі.

Звісно, усі люди різні, і подружжя, які поєднують долі, з неоднаковим вихованням, культурою, поглядами, що перейняв кожен у власній родині, де народився. Ми – не виняток. Є моменти, що потребують пояснення, намагаємось їх вирішувати під час спілкування без якихось нападок. Немає такого, що я чоловік і маю робити це й це, а ти дружина, то твоє місце на кухні біля плити. Можу спокійно в цьому плані взяти обов’язки на себе, і не бачу в цьому жодних проблем.

 

Безкоштовна англійська та право на щастя

У приміщенні церкви «Благовіщення» кожних понеділка і суботи проходять уже майже місяць заняття з англійської мови. Після оголошення у «Фейсбуці» на них записалося 50 чоловік, яких поділили на дві групи. Учасники однієї на уроках отримують ази з іноземної, а другої – удосконалюють свої знання. Кому цікаво, відвідують обидва заняття. Серед учнів не тільки діти шкільного віку, а і юристи, приватні підприємці. Звісно, усім надзвичайно цікаво поспілкуватися саме з носієм мови. Та й хтозна, можливо, не тільки заради «спортивного інтересу» приходять. Адже у школах переважно навчають британському варіанту англійської мови, що відрізняється від американського. Але переважна більшість людей пов’язує її саме з Америкою, а не Британією.

Урок триває по півтори години, а проводить їх Алекс, виходець із України. Він залишив країну в неповні 10 літ на рубежі 2000-го, мешкає тепер у Ванкувері, штат Вашингтон. Приїхавши з дружиною в Сарни, вирішив використати перебування в місті з користю. Тобто не лежати на дивані чи ходити в гості, а безкоштовно навчати сарненців іноземної мови. Наша зустріч із Алексом (на його прохання не називаю прізвище) відбулася минулого тижня. Поцікавилась у нього, чому він це робить:

– Не тільки я, велику частину турбот на свої плечі взяла церква «Благовіщення», та й це не перший їхній проект. Раніше навчали комп’ютерної грамотності. А чому робимо все безкоштовно? Мабуть, тому, що це сенс нашого життя. Можливо, частково відповів на запитання, хоча розумію, що на цьому можна добре заробити. Основна наша мета – дати людям можливість спілкуватися англійською, почути її від носія мови. Хочу наголосити – якщо вивчаєте британський літературний варіант, це теж правильно, не обов’язково говорити, як я.

– Алексе, у чому, на твою думку, складнощі в навчанні англійської мови в українських школах?

– Думаю, дуже багато уваги тут приділяють правилам і їх аналізу. Натомість необхідно давати школярам більше практики, яку доводити до автоматизму, спілкування іноземною, слухати автентичні тексти.

– Укінці кожного заняття 5-10 хвилин присвячуєте розмові про Бога. У чому є потреба?

– Є об’єктивне слово, що прожило вже тисячу років і донині дійсне. Саме воно може змінити наше життя – Святе Письмо. І якщо втомилися жити в гріхах, рабстві, маєте звернутися до істини, а не різних обманів. Прикро, що багато людей зганьбили ім’я християнина в цьому краї.

– Знаю, що Сполучені Штати віддані ідеї гендерної рівності й працюють над тим, щоб запобігати насильству проти жінок і дівчат. Цьогоріч в Україні з 11 січня набрав чинності оновлений Кримінальний кодекс, до котрого внесли правки щодо згвалтування та насильства. У соціальних мережах одні жартують із цього приводу, інших внесені зміни обурюють.

– Знаєте, розвинена правова система в Америці спонукає повідомляти про злочини. Кожна жінка та дівчина заслуговують на життя, вільне від насильства. Будь-який новий закон завжди приноситиме чимало непередбачуваних складнощів, і в той же час це відповідальність певної структури, тож він необхідний. Але закон не вирішує проблеми. Скажімо, зламався телефон. Намагаючись його полагодити, хтось використовує скотч чи ще щось, а логічно було б просто звернутись до виробника й запитати в нього про причину поломки. Так і людина повинна розв’язувати проблему в серці, голові. Знову повертаюся до того, що сказав раніше – істину треба шукати в Святому Письмі, першоджерелі, а не певній релігійній структурі.

Читачам теж радив би задумуватись над своїм життям. Кожен предмет у цьому світі служить для чогось. А для чого живемо ми, кожен із нас? Чи досягаємо своєї мети?

– Алекс, а ти досягнув своєї мети?

– Усе більше усвідомлюю, який я щасливий і радію життю, й усьому, що маю. Не через обставини, в яких опинився. Перебуваючи в Україні, зрозумів, що зміг би бути так само щасливим і тут. І все через те, що Бог зробив і робить у моєму серці. Розумію кожного українця, який хоче полегшити життя своєї родини й шукає роботу за кордоном. І розумію також те, що й Бог хоче, щоб ми піклувались про свою сім’ю. Але якщо внутрішнє щастя залежить лише від матеріальних речей, то воно дуже крихке й ніколи не принесе задоволення. Мені шкода таких людей. Чи є така людина, яка скаже: «Мені достатньо»? Навіть коли запитали одного з найбагатших чоловіків у світі, Рокфеллера, він відповів: «Ще трошки, і все».

Фінанси приносять комфорт і стабільність у наше життя, але не радість. Якщо покладаємося на них, аби отримати внутрішній спокій, то помиляємося – одержимо занепокоєння та стурбованість. Навіть якби жив із дружиною в наметі – сподівався б на Бога. Життя дуже коротке, пролітає ніби одна мить.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz