На що спрямують кошти з рахунку

25 січня в коференц-залі міської ради відбулося засідання виконавчого комітету Сарненської міської ради, в якому взяли участь 9 членів виконавчого комітету, спеціалісти міської ради, представники радіомовлення та райдержадміністрації.

Відповідно до регламенту розглянули вісім питань, зокрема й «Різне». Про встановлення тарифів на теплову енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел енергії, для КП «Сарнитеплосервіс», ТОВ «Енергозбереження Рівне», та теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для ТОВ «Поліська енергосервісна компанія» інформував заступник міського голови з питань бюджету й фінансів Андрій Жабчик. Міський голова Світлана Усик наголосила, що в напрямку енергозбереження місту є над чим працювати. Зокрема в планах підприємства «Сарнитеплосервіс» модернізувати систему теплопостачання. «Зараз ми шукаємо проекти з енергозбереження, а таких і в області, і на рівні держави існує чимало, щоб залучити додаткові кошти», – пояснила Світлана Борисівна.

Виконуюча обов’язки начальника відділу юридичного забезпечення Тетяна Товкач розповіла про внесення змін до рішень виконавчого комітету Сарненської міської ради № 380 від 23.10.2018 р., № 210 від 20.06.2018 р. та оголошення конкурсу на призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Сарни. «Серед змін, зокрема, включення до складу комісії, яка здійснюватиме конкурсний відбір, ще одного члена, а саме уповноваженої особи співвласника багатоквартирного будинку, співмешканці якого звернулися до організатора конкурсу з проханням призначити управителя. До виконавчого комітету вже надійшло орієнтовно 68 протоколів про призначення управителів на конкурсних засадах. Конкурс необхідно провести протягом тримісячного терміну після отримання протоколу», – деталізувала пані Тетяна. Перелік об’єктів, на посаду управителя яких оголошено конкурс, читайте на 10 сторінці.

Із планом роботи міськвиконкому на лютий 2019 року ознайомив керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно. Він також окреслив основні положення Статуту та реєстрацію громадського формування з охорони громадського порядку «Сарненська міська варта», який винесли на погодження комітету. Згідно з ним, завданнями варти є надання допомоги органам Національної поліції із забезпечення громадського порядку, запобігання адміністративним і кримінальним правопорушенням, інформування органів Нацполіції про їх вчинення, місця зосередження злочинних формувань, сприяння в розшуку осіб, які вчинили злочин, забезпечення безпеки дорожнього руху, протидія правопорушенням серед дітей тощо. Членів «Сарненської міської варти», яких нині 15, залучатимуть до заходів охорони правопорядку у вихідні та святкові дні. Наразі вони забезпечені спеціальною формою з розпізнавальними знаками й необхідною оргтехнікою.

Світлана Усик провела коротку роз’яснювальну нараду з присутніми. «Зараз часто обговорюють питання, що нібито Сарненська міська рада має багато коштів на рахунку, які не використовує. В міському бюджеті справді є вільний залишок, який становить 33,5 мільйона грн, але це гроші, які залишились від недороблених об’єктів у місті, і вони обов’язково будуть використані для їх завершення», – пояснила міський голова. Так, зараз підрядник працює над перекриттям даху в ДНЗ № 9, тому й кошти відповідно залишились. Така ж ситуація з дорогами. Очільниця громади міста запевняє: «Вартість робіт з капремонту дороги по вул. Соборній збільшилась не за рахунок інфляції, а тому, що ми переглянули проект і відповідно до інженерних висновків, експертизи вирішили зробити два шари асфальту, облаштувати тротуари й водовідведення по обидва боки дороги. Тож вона обійдеться у 9 млн грн, з яких поки використали 1 млн 950 тис. Різниця залишилась. Ми її не розтратили, адже знаємо, що роботу треба продовжувати». Залишились також і будуть спрямовані неосвоєні кошти на дорогу по вул. Толстого.

У грудні відбувся тендер із капремонту вулиць Короленка та Княгині Ольги. Зараз підрядник отримує всі дозвільні документи, щоб із настанням відповідних погодних умов почати роботу. Визначили підрядника й для ремонту ділянок дороги з облаштуванням тротуарів по вул. Шевченка. Оголосили тендер щодо вул. Миру.

Крім того, у бюджеті залишились 3 млн грн, які передбачили на початок будівництва нового дитячого навчального закладу. На сьогодні всі документи готові для початку проведення тендерної процедури, що запланована в лютому. Тривають роботи в клубі «Повір у себе», розмір приміщення якого вже збільшили майже втричі, а також з утеплення фасаду ДНЗ № 6. Кошти, виділені на ці об’єкти, не були повністю освоєні, але збереглись і будуть на них же спрямовані. «Ось це і є ті кошти, про які говорять… Ці кошти реальні, які залишилися перехідними, тому що вони ніде не пропали, а утримались у міському бюджеті й будуть використані на об’єкти, які розпочали в минулому році», – підсумувала Світлана Усик.

Також міський голова повідомила, що Сарненська міська рада уклала угоду щодо впровадження системи відеоспостереження. Незабаром розпочнеться будівництво світлофору біля військової частини з облаштуванням тротуарів та елементів для людей з особливими потребами (тактильна плитка, звуковий сигнал).

Насамкінець Світлана Борисівна прокоментувала позицію щодо впровадження реформи децентралізації: «Міська рада готова приєднувати до себе сільські ради, якщо вони бажають цього. Два місяці тому на сесії міської ради ми вкотре розглядали це питання, обговорювали з депутатами та прийняли рішення звернутись до потенційних, які є в перспективному плані розвитку, сільських і селищних рад, щоб вони надали нам своє бачення розвитку об’єднаної громади. На сьогоднішній день жодного листа, звернення чи пропозиції не надходило».

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz