Проти повені захищені

Безаварійний пропуск льодоходу, повеневих і паводкових вод – одне з основних завдань Сарненського управління водного господарства, адже від своєчасної та якісної підготовки гідротехнічних споруд залежить їх збереження, і в подальшому менше виникає пошкоджень і руйнувань.

Гідротехнічні споруди для цього готують ще з літа: відвідні канали очищають від наносів, завалів, деревно-кущової та трав’яної рослинності, ліквідовують розмиви та руйнування кріплень каналів, греблі, ГТС. Ще до початку повені з бетонних стінок усіх ГТС (гребля, шахта, трубчатий водоскид, водоскид типу «Монах»), а також з кріплення укосів водоймищ сколюють лід (за товщини більше ніж 25 см). Отвори водоскидних споруд очищають від снігу, льоду й різного сміття. Якщо цього не зробити, то повеневі води можуть розмити греблю, затопити прилеглі території.

Рівні води у водних об’єктах, у залежності від кліматичних умов і прогнозу Гідрометслужби, перед початком повені знижуються до нульових позначок. На ділянках ГТС, особливо схильних до руйнування, створюють водомірні пости, встановлюють водомірні рейки. У період проходження повені заготовляємо необхідний аварійний запас матеріалів (пальне-мастильні, дошки, кілки, фашини, пісок, мішки й ін.). Руйнування в греблях внаслідок повені закладають мішками з піском.

Сарненське управління водного господарства у 2018 році провело підготовчі роботи задля безаварійного пропуску льодоходу, повеневих і паводкових вод. Розробили та затвердили відповідним наказом заходи на нинішній рік, скоординували план дій на випадок надзвичайної ситуації: створили аварійні бригади для ліквідації наслідків повені. У період імовірного виникнення повені на водних об’єктах проводить чергування лінійний персонал.

Олег ОВСІЙЧУК, начальник Сарненського управління водного господарства.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz