Година спілкування з Володимиром Яворівським

У неділю в актовій залі Кричильської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася презентація книг знаного в Україні письменника, лауреата Шевченківської премії Володимира Яворівського. На зустріч із відомим митцем прийшли чимало прихильників його творчості.

На початку літературного заходу присутнім столичного гостя представили директор місцевого навчального закладу Юрій Гоч і заступник голови райради Микола Костецький.

IMG_1648Володимир Яворівський із перших хвилин заворожив усіх своєю комунікабельністю та позитивом, адже це один із найдосконаліших майстрів слова, твори якого неодноразово перевидавали, перекладені багатьма мовами світу й входять до скарбниці справжньої інтелектуальної літератури. Нині він є автором і ведучим програми на «Першому національному радіо» «20 хвилин із Володимиром Яворівським». Виступ прозаїк розпочав із коротенької автобіографії, а вже згодом оповів про свою літературну діяльність, становлення як письменника. Згадав і про наставника – Михайла Стельмаха, відомого українського письменника, драматурга, фольклориста. Присутні почули розповідь про відомі історичні постаті – княгиню Ольгу, Івана Мазепу, яких зобразив у своїх романах. Володимир Олександрович чимало часу провів у архівах різних міст України, тому багато чого вивчив і знає про історію нашої країни від найдавніших часів до сьогодення. Саме тому з-під його пера виходять у світ один за одним історичні бестселери. Загалом нині має одинадцять романів й працює над наступним, який за місяць-два зможе віднайти свого читача.

Також Володимир Яворівський, як народний депутат України багатьох скликань, політичний діяч, колишній голова Національної спілки письменників України, свого часу очолював депутатську комісію з розслідування причин і наслідків аварії на ЧАЕС. А тому у 90-х роках минулого століття з’явився на світ роман «Марія з полином у кінці століття». Автор безпосередньо побував на місці трагедії, спілкувався із солдатами-ліквідаторами, родинами, які на той час проживали в зоні ураження. Саме з їхніх свідчень, роздумів і вийшов цей твір.

IMG_1654
Фото автора.

Також цікава розповідь була про трагічну та дивовижну долю відомої на весь світ художниці Катерини Білокур. Роман «Автопортрет з уяви» вийшов минулого року й на презентації книжкового форуму у Львові посів перше місце за обсягами продажу. Цей твір – про художницю-самоучку, чиїми картинами в Луврі захоплювався сам Пабло Пікассо. «Автопортрет з уяви» – унікальний роман про жінку-квітку, яка заплатила найстрашнішу жіночу ціну за своє малювання.

Із гостем поспілкувалися присутні, які були добре обізнані з його літературно-політичною діяльністю. Прочитали вірш, присвячений Володимирові Яворівському, якого написав уродженець Кричильська, а нині відомий лікар у столиці Іван Харечко. Прозаїк-романіст поставив автограф на своїх книгах, які на зустріч принесли поціновувачі його слова. Не скупився на підписи й тим людям, які придбали романи під час презентації. А ще подякував кричильській громаді за теплу зустріч, відвідав музейну кімнату Леоніда Куліша й побесідував із його дружиною Галиною Олексіївною.

Зустріч із письменником для багатьох стала приємною несподіванкою, адже відомі українські діячі нечасто можуть дозволити собі зробити презентацію книг у селах будь-якої області нашої країни. Проте Кричильськ на декілька годин став черговою Меккою для відомих діячів.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz