Лаконічно про головне: в райраді пройшла перша цьогорічна сесія

32-га позачергова сесія Сарненської районної ради відбулася 7 лютого. Порядок денний включав п’ять питань, які депутати попередньо розглянули на засіданні профільної постійної комісії з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій і комунальної власності.

З першим питанням «Про звільнення Усика Івана Степановича з посади головного лікаря комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради», яке власне і стало приводом для скликання позачергової сесії, присутніх ознайомила головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради Віта Заяць. Напередодні, 5 лютого, головний лікар Іван Усик подав заяву з проханням звільнити його із займаної посади за власним бажанням. Оскільки строк дії контракту з ним закінчився 7 лютого 2019 року, виконавчий апарат райради підготував відповідний проект рішення, за який депутати проголосували одноголосно.

Так само обранці громад підтримали звіти голови районної ради Руслана Серпенінова про його діяльність за 2018 рік і голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука щодо здійснення райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень у 2018 році. Також внесли зміни до рішення районної ради № 752 від 13 листопада 2018 року «Про план діяльності районної ради з підготовки регуляторних актів на 2019 рік». Про необхідність цих змін доповіла начальник відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради Світлана Рацкевич.

У «Різному» обговорили актуальні для району питання. Зокрема, Богдан Лазарчук уже вкотре наголосив, що 13 підприємств у Степані не сплачують податки за нерухомість і землю. З цим питанням депутат звертався до прокурорів, які відповіли, що це справа не їхньої компетенції, а також у фіскальну службу, але там повідомили, що не володіють такою інформацією. Голова РДА Ярослав Яковчук пояснив: «Контроль за сплатою податків на території селищної ради здійснює орган місцевого самоврядування. Це пряма норма, прописана в ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та Бюджетному кодексі. Але є ще один орган, який зобов’язаний це робити – Державна фіскальна служба. ОМС перед початком нового року повинен надати їм інформацію про укладені договори оренди земельних ділянок, а фіскальна служба відповідно здійснювати контроль за сплатою податків». Тож, за словами голови райради Руслана Серпенінова, повторно звернуться в Степанську селищну раду й органи фіскальної служби, щоб з’ясувати цю ситуацію.

На сільські заклади освіти увагу депутатів звернув Анатолій Босюк. Він попросив голів проконтролювати процес заміни котла в Тутовицькій ЗОШ І-ІІІ ст., а також повідомив, що в ДНЗ «Котигорошко» с. Чемерне з короткотривалим перебуванням дітей загального розвитку, вихованці вимушені навчатися в їдальні, а це неприпустимо. «Дитсадки та «п’ятирічки» – виключно повноваження Органів місцевого самоврядування. Вони повинні забезпечити обов’язкову п’ятирічну освіту на території своєї сільської ради», – прокоментував Ярослав Яковчук. А Руслан Серпенінов пообіцяв відвідати територію Тутовицької сільської ради з комісією, щоб перевірити озвучені питання.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz