Нагородили 93-річного воїна УПА

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримав учасник національно-визвольної боротьби з села Труди Йосип КРОТ. Відповідний Указ про це 22 січня підписав Президент України Петро Порошенко.

6Йосип Тимофійович народився 19 серпня 1925 року в селі Труди Сарненського району. З 1941 року став членом ОУН. З 1943-го – зв’язковим військової округи «Заграва» УПА «Північ». Соратник Тараса Бульби-Боровця мав псевдо «Яблуня». Воював у Володимирецькому районі. 29 червня 1945 року в бою біля села Полиці його поранили. Тоді загинули 12 вояків УПА з підрозділу «Білого» та двоє потрапили в полон. Довгий час переховувався в криївці на лузі поблизу села Маюничі, майже осліп. У 1947-му Йосипа Крота заарештували та засудили на сім років таборів. До 1954 року перебував у Воркуті, де брав участь у табірних повстаннях. Після повернення з ув’язнення повстанець УПА тривалий час працював у Степанському лісництві ДП «Березнівський держлісгосп».

Нині 93-річний дідусь радіє, що живе в країні, де молоде покоління не байдуже до своєї історії. Проте хоче, щоб держава не забувала людей, які не лише сьогодні, а й десятки років тому боролися за незалежність України.

Першу державну відзнаку ветерану УПА вручили в ОЗ «Степанська ЗОШ» І-ІІІ ст.» у присутності школярів, побратимів, громадськості голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко та голова обласної ради Олександр Данильчук. У рамках заходу ще двох воїнів Української повстанської армії нагородили Почесними грамотами обласної ради.

На завершення учасники дійства слухали повстанські пісні у виконанні Йосипа Тимофійовича та місцевих аматорів народного мистецтва.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz