У Верховній Раді України відбулася виставка-презентація місцевих ЗМІ

На початку лютого разом із колегами-редакторами місцевих видань із різних регіонів України взяла участь у конференції «Українська місцева преса за 100 років: від «пропагандиста й агітатора» до сучасного видання» з нагоди завершення процесу реформування комунальних друкованих засобів масової інформації, в рамках якої відбулась і виставка-презентація газет, що яскраво продемонструвала, як змінилися «районки» за сторічну історію видання.

Народні депутати та відвідувачі парламенту змогли порівняти це, ознайомившись із одними з найперших випусків видання як органу райкому-міському та сучасним.  Захід проходив у стінах Верховної Ради України. Організувала його Національна асоціація українських медіа (НАУМ) – Всеукраїнська мережа професійних засобів масової інформації, яка об’єднує понад 100 редакцій газет, телерадіокомпаній, інформаційних агентств і видавництв, що працюють на місцевому рівні. Взяла участь у заході й Голова Комітету з питань свободи слова й інформаційної політики Верховної Ради України Вікторія Сюмар.

газета1Серед експонатів виставки представлена й районна газета «Сарненські новини», яка має також понад 70-річну історію й успішно пройшла реформування друкованих ЗМІ. Всього ж у відповідності до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» із 555 комунальних газет, за станом на січень 2019 року, реформувалися 480.

Чимало викликів нині постало перед колективами друкованих засобів масової інформації. І чи не найголовніша – це так зване реформування Укрпошти, що призводить до масового закриття поштових відділень,  скорочення листонош, особливо в сільській місцевості. А значить, погіршується надання поштових послуг, зменшується передплата на газети. А нині ще й попри укладені угоди керівництво Укрпошти не повертає редакціям кошти за передплачені видання, тим самим ставить під загрозу саме їх існування. Тож і вимушені газетярі шукати вихід із вкрай важкої ситуації, аби читачі отримали газети вчасно та в повному обсязі.

Нині ж загальний тираж місцевої преси, повідомила голова правління НАУМ Тетяна Котюжинська, становить понад 50% передплатного тиражу всієї преси країни. У будь-якому сільському районі України на 3000-5000 примірників районної газети зазвичай припадає 15-20 примірників таких загальнонаціональних газет, як «Голос України» й «Урядовий кур’єр». За результатами дослідження, проведеного в лютому 2018 року Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту (http://ratingpro.org/research/ratings_of_ukrainian_sities_2018.html), місцеві ЗМІ користуються найбільшою довірою жителів у всіх 22 обласних центрах України, в яких проводили дослідження, порівняно із загальнонаціональними. Рівень схвалення діяльності місцевих ЗМІ становить +7%, натомість рівень загальнонаціональних – -2%. Тож не дивно, що місцеві засоби масової інформації в усьому світі вважають важливим складником демократії. Адже насамперед стоять на захисті інтересів громади. Їх цінність – у власних матеріалах, що зазвичай викликають у читачів почуття причетності до вирішення справ на місцях і права впливати на них.

А ще ми стали свідками того, як народні депутати остаточно схвалили зміни до Конституції України щодо Європейського Союзу та НАТО. За проект авторства Президента Петра Порошенка, який представив його того дня в парламенті, проголосували 334 народні обранці, закріпивши тим самим стратегічний курс України на вступ у Північноатлантичний альянс та Євросоюз.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz