33-я сесія райради: пріоритети на 2019-ий визначили

Позачергове засідання відбулося 15 лютого. Відповідно до подання Сарненської райдержадміністрації сесію скликали для розгляду питання «Про внесення змін до районного бюджету Сарненського району на 2019 рік».

Напередодні 14 та 15 лютого відбулися засідання постійних комісій, на яких депутати розглянули проекти рішень з профільних питань. Голова районної ради Руслан Серпенінов звернувся до депутатів із пропозицією включити ці питання в порядок денний, за що проголосували 23 присутні обранці району. Так, замість орієнтовного порядку денного, що складався з 13-ти питань, додатково розглянули ще 27.

Левову частку серед матеріалів сесії займали звіти щодо виконання районних програм, зокрема відшкодування відсотків за кредитами, залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів, «Ветеран», соціального захисту громадян «Турбота» та соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2014-2018 роки, а також «Забезпечення виконання судових рішень і виконавчих документів», «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2018 рік. Взяли до відома також результати роботи правоохоронних органів у минулому році. Інформацію про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати службової діяльності Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області за 2018 рік підготував т. в. о. начальника, підполковник поліції Руслан Яковчук. У загальному на території району зафіксували незначне збільшення кримінальних правопорушень – із 670 у 2017 році до 730 у 2018-му. Водночас збільшилося розкриття кримінальних правопорушень – із 362 у 2017 році до 408 у 2018-му. В. о. керівника Сарненської місцевої прокуратури Микола Кляпко інформував присутніх про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Сарненської місцевої прокуратури на території району за 2018 рік.

Обранці громад ознайомились із звітом райдержадміністрації щодо виконання Програми економічного та соціального розвитку Сарненського району на 2018 рік, а також основними її цілями на 2019-ий. Заслухавши й обговоривши звіт голови РДА про виконання районного бюджету за минулий рік, у районній раді констатували, що до загального фонду районного бюджету надійшло 116351,4 тис. грн власних і закріплених доходів, що на 19666,9 тис. грн, або на 20,3% більше порівняно з 2017 роком. Виконання затвердженого з урахуванням змін на 2018 рік плану забезпечено на 105,4%, або додатково отримано до бюджету 5914,1 тис. гривень.

Наступними проголосували за продовження районних програм: «Забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2019 рік», соціального захисту громадян «Турбота» та «Ветеран» на 2019–2021 роки, а також соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил на 2019-2023 роки. Затвердили Програму розвитку дорожнього господарства, утримання доріг загального користування місцевого значення Сарненського району на 2019 рік, стратегічний план дій з реформування системи інституційного догляду й виховання дітей у Сарненському районі на 2018-2026 роки, Програму дообладнання захисних споруд цивільного захисту в Сарненському районі.

Низка питань 33-ої позачергової сесії стосувалась галузі освіти. Так, прийняли рішення перейменувати Сарненську ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів у Сарненський ліцей №2 та затвердити його Статут в новій редакції. Підтримали депутати й деякі зміни щодо сільських шкіл. Вони проголосували за проект рішення «Про припинення юридичної особи Дубківської загальноосвітньої школи I ступеня Сарненської районної ради Рівненської області шляхом ліквідації». Натомість на базі Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів створять опорний заклад «Люхчанський ліцей», який матиме філії І ступеня в с. Обірки та с. Дубки.

Наступними розглядали земельні питання. Після бурхливих обговорень депутати проголосували за припинення права постійного користування Державного закладу «Вузлова лікарня станції Сарни ДТГО «Львівська залізниця» земельними ділянками для будівництва й обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги у зв’язку з добровільною відмовою, а саме площею 1,1500 га, що розташована за адресою: вулиця Залізнична, 62, м. Сарни, та площами 0,0141 га та 0,0301 га за адресою вулиця Залізнична, 60, с. Антонівка, Володимирецький район. А земельна ділянка загальною площею 0,309 га, що розташована за адресою вулиця Ковельська, 7, м. Сарни перейшла в постійне користування від КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» комунальному некомерційному підприємству «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради у зв’язку з добровільною відмовою першого.

Під час сесії депутати озвучували звернення та пропозиції. Наприклад, Анатолій Рудковський звернув увагу присутніх на необхідність встановлення вагових комплексів на дорогах і контролю безпечного перевезення вантажів, тому запропонував запросити представника Патрульної поліції на наступне засідання. «Кожен розділяє занепокоєння щодо перевезення великовантажним транспортом надлишкових вантажів дорогами району й області. Ми часто обговорюємо це питання і протокольно щоразу направляємо звернення в Службу автомобільних доріг Рівненської області щодо вирішення питання встановлення вагових комплексів у межах нашого району. На жаль, за два роки це питання не вдалось вирішити. Сьогодні знову зафіксуємо звернення та направимо з надією врегулювати його у 2019 році та встановити ваговий комплекс поблизу міста Сарни», – розтлумачив голова районної ради Руслан Серпенінов.

Насамкінець депутат Богдан Лазарчук звернувся з пропозицією вшанувати загиблих на Майдані патріотів хвилиною мовчання, бо незабаром День Героїв Небесної сотні, але вона залишилась риторичною, не знайшовши підтримки серед колег. Натомість голова райради запросив охочих 20 лютого в районний Будинок культури на заходи, приурочені до цієї дати.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz