Бухгалтерський облік людського життя

Послуги з державної реєстрації актів цивільного стану є необхідними для громадян. Адже тут ведуть, так би мовити, бухгалтерський облік людського життя. Реєструють народження, одруження, смерть…

Тобто ці відділи (у народі — загси), супроводжують кожного впродовж його життя. Тому робота тут почесна, але водночас і дуже відповідальна. Про реалії сьогодення Сарненського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Рівненській області з нагоди 100-річчя створення відділів ЗАЦС поспілкувалися з начальником Оксаною МІШКОВОЮ.

– Оксано Миколаївно, які зміни відбулися останнім часом щодо функцій ДРАЦСу?

– Значно розширились повноваження відділів державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема працівники надають послуги з прийому документів, необхідних для реєстрацій народження, місця проживання новонароджених, безпосередньо в закладах охорони здоров’я, зокрема пологових будинках, перинатальних центрах, приймають для проставлення апостиля офіційні документи, що видають органи юстиції та суди, а також документи, що оформляють нотаріуси, також функціонує веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», де громадяни в електронному режимі можуть записатись на прийом, поставити запитання та подати заяву. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року 502-р «Про запровадження реалізації проекту щодо державної реєстрації шлюбу» (зі змінами від 15.11.2017), м. Сарни увійшло до переліку міст, де діє «Шлюб за добу». Проводимо обряди ювілеїв весіль. Тож хто бажає повторити пам’ятний день на річницю шлюбу, ласкаво просимо.

– Хто, крім Вас, працює у відділі?

– Значно допомогають спеціалісти відділу Іванна Перепелиця, Ірина Скуловець.

– Що потрібно молодим людям, аби узаконити своє кохання?

– Насамперед, перелік необхідних документів: паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (іноземець або особа без громадянства додає документ, що підтверджує законність його перебування на території України). У випадку, якщо особи, які бажають зареєструвати шлюб, раніше перебували у шлюбі – документи, що підтверджують припинення попереднього. А документи на іноземній мові потрібно подавати із їх перекладами українською мовою, засвідченими в установленому порядку. Ну і – щире бажання побратися.

– Чого нині більше — шлюбів чи розлучень?

– Що стосується саме нашого району, то, звичайно, шлюбів. За 2018 рік зареєстрували їх 561, із них у відділі – 282.

– Який демографічний стан на Сарненщині?

– Візьмемо показник 2018 року: зареєстрованих народжень – 1074, а проведено реєстрацій смерті – 832. Це дані по Сарненському району, включно з показниками міста.

– Як відомо, реєструєте народження дітей, то які рідкісні імена вони обирають?

– Для дівчат – Мія, Євфалія, Ленія, Ясенія, Рахіль, а хлопців – Зорен, Ілай, Карім, Матео, Кевін, Майк. Найпоширенішими імена дівчаток – Софія, Анна, Емілія, Мілана, а хлопчиків – Назар, Нікіта, Артем, Марк.

– Деякі ДРАЦСи одружують засуджених, а в нас таке практикують?

– На території Сарненщини є Державна установа «Катеринівська виправна колонія № 46». Державну реєстрацію шлюбу Сарненський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану на території установи проводить із 2001 року.

– Оксано Миколаївно скільки наразі вже скористалося послугою «Шлюб за добу»?

– З моменту її запровадження – 70 пар.

Принагідно нагадайте, що потрібно, аби укласти шлюб прискореною процедурою.

– Звернутися до організатора шлюбної церемонії (КП «Готель «Случ» Сарненської міської ради) й подати заяву на реєстрацію шлюбу, обрати дату й час проведення, укласти договір про надання цієї послуги. І обов’язково завітати на власне весілля!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz