Вам, Герої Небесної сотні

Представницьким за кількістю і потужним за складом учасників видався турнір, присвячений пам’яті Героїв Небесної сотні, він же другий етап відкритого кубка Сарненського району з шахів 2019 року, що відбувся в Сарненській гімназії (директор Тамара Шепель).

DSC_0352Представники шести районів, міст Рівне та Вараш, загалом 60 спортсменів, завітали, щоб віддати належне учасникам подій на майдані Незалежності п’ять років тому. Саме тоді, 18-20 лютого 2014 року, загинули понад сто співвітчизників, десятки зникли безвісти, більше тисячі було поранено. Перед змаганнями шахісти вшанували хвилиною мовчання героїв.

Зіграли за швейцарською системою в 9 турів із контролем часу 15 хвилин до закінчення партії кожному. Передбачити переможця було неможливо, бо в турнірі брали участь майже половина учасників майбутнього фіналу області. Отже, третину дистанції без втрат подолали чотири гравці: пенсіонери Олександр Скірканич та Олексій Жакун і школярі Андрій Кот і Северин Смикало. Якщо старші за віком зіграли внічию, то серед юнаків перемогу відсвяткував Андрій Кот й одноосібно очолив турнірну таблицю після четвертого туру, однак уже в наступному поступився Дмитрові Андреєву, який із Олександром Скірканичем, що переграв Андрія Чернецова, стали новими лідерами. Дуель обох у шостому турі завершилась перемогою Дмитра Андреєва, який очолив вершину таблиці й залишався там до закінчення змагань. Але по-новому розгорілася боротьба за п’єдестал пошани, претендентів на який за три тури до закінчення назбиралося зо два десятки. Не зменшилося їх і за два тури до фінішу, але все вирішив, як завжди, останній, де Дмитро Андреєв зіграв внічию з Петром Іллюком і з результатом 7,5 очка став чемпіоном другого етапу сарненського гран-прі, Петро Іллюк завоював бронзу – у нього 6,5 очка. Северин Смикало виграв у Олексія Жакуна та з результатом 7 очок здобув срібло. Олексій Жакун – четвертий, п’яте призове місце в Олександра Параниці, у нього також 6,5 очка.

IMG_8116Серед дітей призова трійка сформувалася в такому порядку: Микита Лобанов (м. Вараш), Михайло Сафарян та Артем Білотіл із с. Стрільськ.

Турнір пройшов на хорошому організаційному рівні завдяки сприянню та фінансовій підтримці оптового складу-магазину «MARKOS» (директор Леонід Кравчук) та гуртівні «На меблевій» (керівник Валентин Цупріян).

Олександр АБРАМЧУК, голова Сарненської районної федерації шахів.