Влітку на роботу дістається мотоциклом, узимку – потягом

Микола АНТОНІЧ народився в селі Копище, а нині мешкає з дружиною й донькою-восьмикласницею в Чемерному. В юнацькі роки, як і всі його однолітки, служив в армії. Був на кордоні з Афганістаном на радіостанції РСБ4М, де обслуговував літаки.

Подібні радіостанції РСБ2С стояли і в аеропланах. Микола повідомляв льотчикам, які курсували в Афганістан, азимут, дальність, координати й маршрут. Після армії поступив в училище й упродовж восьми місяців освоїв професію механізатора.

До приходу в аграрний ліцей Микола працював у підсобному господарстві Сарненського заводу мостових технологічних конструкцій трактористом. У хазяйстві вирощували корів, бичків для власних потреб. Робітники харчувалися, як і зараз, у заводській їдальні. Дефіциту не відчували ні в чому. А в кого були городи, могли взяти перегній. Тоді це було підприємство всесоюзного значення.

Пенсії за життя заробив аж півтори тисячі гривень, розповідає. На що її може вистачити? Взимку родина оселю отоплює дровами. Звісно, це набагато дешевше, ніж обігрівати газом, а блакитне паливо використовують тільки для приготування їжі.

DSC_7413 (2)
Фото Василя СОСЮКА.

Працювати в сільському господарстві Миколі Антонічу завжди подобалося. У ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» чоловік трудиться на тракторі, а також слюсарем й електрозварником. Зварювальні роботи виконував і на заводі. На роботу влітку дістається мотоциклом, а взимку щодня – потягом. Попри те, що прокидатися доводиться рано, не нарікає. У його розпорядженні трактор МТЗ-80, навантажувач ЮМЗ. В обов’язки Миколи Антоніча входить обстежувати цей транспорт, щоб був на ходу. Як і сільськогосподарські машини в жнива, які очищають зерно.

Повертаючись у редакцію після розмови з працівниками аграрного ліцею, переглянула оголошення в рубриці «Біржа праці» в «Сарненських новинах». Найвищий попит у роботодавців на робітничі спеціальності. Найбільше бракує фахівців у галузі будівництва доріг, водіїв автотранспортних засобів, токарів, електрозварників, слюсарів різного виду діяльності, столярів. Це підтверджують і результати моніторингу, який провели в Міносвіти разом із роботодавцями.

Окрім того, повільне зростання економіки в країні впливає на відтік працівників за кордон у пошуках вищого доходу, а місцеві роботодавці просто не можуть конкурувати з країнами ЄС в оплаті праці. Однак не все можна вимірювати грошима, адже дуже часто заробітчани опиняються в жахливих умовах праці та проживання, і змушені їх терпіти, щоб отримати бажане.

Безперечно, ця проблема є, і щоб молоді люди залишилися в Україні, жили й працювали вдома, їх потрібно зацікавити, мотивувати, зокрема й гідним рівнем заробітної плати.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz