Сучасний менеджер і тонкий знавець людської душі

Здається, нещодавно відзначали 50 років із дня заснування ВПУ № 22 міста Сарни. З нагоди ювілею відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятного знака, встановленого біля центрального корпусу училища на честь його засновників.

Із 1987-го професійний заклад очолює Володимир ГОРОДНЮК. Усе його життя тісно пов’язане з ВПУ № 22, де пройшов шлях від учня до директора. Володимир Павлович також закінчив Пінський індустріально-педагогічний технікум та історичний факультет Львівського державного університету ім. І. Франка.

У суботу, 2 березня, вмілий керівник відзначатиме славну ювілейну дату від дня народження. Володимир Городнюка – чуйна, доброзичлива людина, педагог, учитель-методист, який живе турботами про розвиток училища, зміцнення його матеріально-технічної бази і  здатний повести за собою колектив.

У роботі директор не терпить застою й одноманітності, завжди в пошуку. З його ініціативи створена потужна інформаційно-комп’ютерна база училища, розширено список професій, за якими готують фахівців. Загальна кількість ліцензованих і атестованих – 21. А серед ліцензованих і акредитованих спеціальностей – будівництво та цивільна інженерія, автомобільний транспорт.

Праця керівника відзначена багатьма нагородами. Найвищі – Нагрудний знак МОН України «Відмінник  освіти України», звання «Заслужений працівник освіти і науки України». А у 2011 р. Володимир Городнюк став лауреатом премії Верховної Ради України «За вагомий внесок у розвиток професійно-технічної освіти».

Неодноразово «Сарненські новини» писали про діяльність навчально-практичних центрів освітнього закладу, тож сьогодні акцентуватиму увагу на заходах міжнародного рівня. Так, щороку в Києві відбуваються форум «Інноватика в сучасній освіті» та виставка «Сучасні заклади освіти». Декілька років поспіль працівники училища були їх активними учасниками, де презентували свій досвід й отримали нагороди в різних номінаціях. Зокрема, стали лауреатами конкурсу першого ступеня в номінації «Інноваційні технології компетентнісного становлення майбутнього робітника» (2014 р.), другого – у номінації «Вектори інноваційного розвитку системи професійно-технічної освіти» (2015 р.). Отримали дві золоті медалі в номінації «Модернізація професійної освіти України» (2016, 2017 роки).

Триває робота над проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Машиніст дорожньо-будівельних робіт», аби мати можливість проводити роботи з будівництва та ремонту автомобільних доріг. Також заклад бере безпосередню участь у проекті регіонального розвитку за кошти Європейського Союзу в рамках Програми секторальної бюджетної підтримки України «Модернізація професій дорожньо-будівельного профілю». Участь у таких заходах підвищує престиж, піднімає рейтинг будь-якого навчального закладу, стимулює роботу всього колективу, викликає бажання рухатися вперед і працювати на перспективу. Завдячуючи Володимиру Павловичу, у ВПУ-22 працює прекрасний художній колектив, до складу якого входить хоровий і хореографічний ансамблі, гурток декламування, а віднедавна ще й духовий оркестр.

До керування закладом директор завжди підходить творчо, як мудрий наставник, суворий, але справедливий. Володимир Городнюк твердо переконаний, що без кваліфікованих робітників нашій державі ніколи не піднятися до високого рівня. І саме тому підготовка спеціалістів робітничих професій – це той курс, який Володимир Павлович узяв багато років тому і якого дотримується й донині. Але вже не один, а з цілою армією прихильників – колективом ВПУ-22. І не сумнівається в тому, що розпочатий проект має перспективу.

У професійному закладі добре пам’ятають, коли Україна переходила з планової економіки на ринкову. Зіткнулися тоді з труднощами. Треба було терміново навчитися працювати за європейськими стандартами. Не було ні досвіду, ні знань, ні вмінь, але мали велике бажання. Першими прийшли на допомогу німецькі компанії. І це символічно, що зараз з багатьма налагодили освітню співпрацю.

Готувати кадри разом із іноземними фахівцями дуже відповідально та правильно, вважає Володимир Городнюк. А щодо технологій, то завжди йшов на випередження. Та й кожен педагог училища перебуває у творчому їх пошуку, як і методик із підготовки висококваліфікованої робочої зміни. І коли майстер виробничого навчання Олена Дудинець їхала за досвідом у Франкфурт-на-Одері з деяким ваганням, соромно не було, тому що в рідному закладі створили два навчально-практичні центри для навчання фахівців будівельного профілю, які співпрацюють з фірмами «Хенкель-Баутехнік» (Україна) і «Кнауф», де учні можуть познайомитися з новітніми технологіями в будівництві.

Досвід німецьких будівельників і участь у проекті «Професійна освіта для української будівельної галузі» поповнили скарбничку знань і навичок кафедри майстрів виробничого навчання. Заслуга їх та учнів, за словами керівника, у тому, що у ВПУ №22 можуть пишатися роботою низки діючих центрів.

Методистка училища Елла Атясова та заступниця директора з виховної роботи Лариса Шапірко розповідають про останні досягнення колективу під керівництвом Володимира Городнюка. Це перші місця в конкурсі учнівських робіт «Об’єднаймося ж, брати мої» у номінації «Література», у другому етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Перукар-модельєр» серед учнів ПТНЗ (2016 р.);

у проекті «Юніор-бізнес», у другому етапі всеукраїнських конкурсів фахової майстерності за професіями «Кондитер» і «Маляр» (відповідно перше  і друге місця, 2017 р.); друге місце в конкурсі «Шкільний енергоаудитор» у рамках форуму «Розумна енергетика в освіті» (2018 р.) та призові місця команди ВПУ № 22 в міжнародних і всеукраїнських конкурсах фахової майстерності «Knauf MGK Ukraine» (з 2013 по 2016 рр.).

До розмови долучилися й інші члени колективу, які не скупилися добре слово про директора:

Світлана ШАПІРКО, викладачка української мови та літератури: «Такого чуйного, простого, мудрого та ще й дотепного, як Володимир Павлович, уже, мабуть, не знайти»;

Тетяна ЧЕРЕДНІКОВА, майстер виробничого навчання з підготовки кухарів: «Як людина – добрий, щирий, як наставник – добросовісний і вимогливий, як керівник – мудрий, вмілий організатор. Одно слово, особистість із великої літери»;

Ніна ФЕДОРОВИЧ, вихователька гуртожитку: «Володимир Павлович – один із кращих директорів в Україні, який усе знає, усе може й завжди знайде правильний вихід зі складних життєвих лабіринтів».

Тамара КИРЕЄВА, викладачка української мови і літератури: «Справді великим щастям вважаю, що моя вчительська доля пов’язана з мудрим керівником, людиною, відданою своїй справі, професіоналом і компетентним фахівцем – Володимиром Городнюком. Грані особистості Володимира Павловича неосяжні – це сучасний менеджер і тонкий знавець людської душі, дбайливий господар, щирий товариш і порадник, архітектор майбутнього сучасного навчального закладу ВПУ № 22 міста Сарни».

Залишається тільки приєднатись до цих слів. Володимире Павловичу, день народження – свято в будь-якому віці. Для чоловіка це особливий день, який не просто додає ще один рік життя, а робить його зрілішим і мудрішим. Тому напередодні свята від усієї душі бажаємо Вам не тільки міцного здоров’я і щастя, а й життєвої мудрості, успіхів у всіх починаннях. Нехай творчість й ентузіазм сприяють вашому кар’єрному зростанню і збільшенню матеріального добробуту. А легкий характер і почуття гумору притягують до Вас багато хороших людей, які стануть вірними й відданими друзями. Нехай у домі панують затишок і любов, а на душі – спокій і безтурботність. Енергія молодості нехай наповнює шлях до країв і не вичерпується з роками!

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz