Шість нагород Марії Мартинчук!

В останні дні лютого відбувся чемпіонат України з сумо серед чоловіків і жінок віком до 21-23 років. Ці змагання проходили в Луцьку й краяни в складі збірної Рівненської області привезли додому безліч нагород!

Варто нагадати, що цей вид спорту є специфічним, де суперники намагаються виштовхати один одного за межі борцівського кола, а одним із найважливіших чинників двобою є маса борця.

52854603_400903547311027_4917270012370092032_nВідтак чемпіоном цих змагань віком до 21 року та ваговою категорією до 60 кг став Микола Басич (виконав норматив майстра спорту України), друге місце у цій вазі дісталось Анатолію Дудику (тренер Іван Парчук), а на третю сходинку піднявся ще один наш земляк – Антон Кравчук. Отож наші спортсмени в цій ваговій категорії окупували весь п’єдестал пошани. Серед учасників віком до 23 років бронзовими призерами стали Денис Грицюк (100 кг) та Юрій Харкевич (115 кг). Варто відзначити, що всі юнаки-призери виконали норматив кандидата в майстри спорту України. Проте найприємнішу нагоду для спортивних радощів подарувала Марія Мартинчук (майстер спорту України з сумо), яка здобула найбільшу кількість нагород в особистих і командних заліках – аж шість! Серед учасників віком до 21 року та вагової категорії до 55 кг стала бронзовою призеркою, згодом – до 23 років – також бронза. До 23 років у командних змаганнях – друге місце, серед жінок – друге, серед жінок командне – третє і в абсолютній (найважчій) ваговій категорії посіла також третю сходинку.

Окрім найвищих досягнень, Микола Басич, Анатолій Дудик і Марія Мартинчук отримали право представляти Сарненщину на чемпіонаті Європи з сумо, який відбудеться в середині квітня в естонському Таллінні.

До чемпіонату України спортсменів підготували Іван Жученя, Павло Белаш, Лев Мартинчук і Сергій Бородавка.