Четвертий доробок Раїси Бричкової

Нещодавно побачила світ нова, четверта книжка Раїси Бричкової «Над зневірою та болем», видрукувана у видавництві «Волинські обереги». Це літературно-публіцистичне видання. Матеріали книги розповідають про обділених долею земляків, незвичайних людей, які, попри інвалідність, хвороби, можуть слугувати прикладом іншим.

Вони не скорились, а навпаки – знайшли себе, тамуючи біль, зневіру, піднялися на нову висоту. Це люди сильної волі, люди-переможці.

Авторка присвятила книгу доньці Оксані. А передмову написав Леонід Куліш, член Національної Спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Володимира Кобилянського. Матеріали книги були підготовлені ще за його життя, але можливість видрукувати з’явилася лише недавно. Письменник пише, що «…Раїсині герої піднялися вище страждань, із молитвою в парі творять чудеса. Авторка сповнена захоплення та гордості за земляків, які знайшли своє рятівне коло, розпалили іскорку, що палає, світить іншим».

DSC_2421Раїса Бричкова – високопрофесійна журналістка, член НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, удостоєна вищої нагороди НСЖУ – Золотої медалі журналістики України (2011 р.). Їй притаманні такі людські риси, як жіночність, ніжність, милосердя, сила жіночої слабкості. Можливо, дві останні якості здадуться декому непоєднуваними, але саме в ній вони так органічно об’єдналися. Недарма у 2002-му її визнали журналісткою року з висвітлення роботи Товариства Червоного Хреста на Рівненщині.

У 2008 році в неї вийшла книжка «Сину, ангеле мій», до написання якої підштовхнув болючий лист у редакцію від матері, син якої загинув в Афганістані. Ідея розповісти про ті давні події та понівечені долі українських воїнів-інтернаціоналістів осяяла її під час роздумів про ті тяжкі роки. Книга містить нариси про 11 солдатів, пошарпані часом фотографії бійців та уривки-копії листів, що ятрять серце читачів і автора. Після виходу книги Раїсу Бричкову нагородили медаллю «За громадянську мужність». Раїса Степанівна славиться як авторка такого малопоширеного літературного жанру, як образки, зібрані в книгах «Розпалю вогнище із слів палких» і «На денечку серця».

Раїса Бричкова – дивовижна жінка, жінка-фея, жінка-чарівниця, яка вміє відчувати як ніхто інший, яка єдиним розчерком пера, єдиним порухом руки змушує все навкруги оживати, сяяти, пахнути, звучати, в якої три слова – це монументальне полотно, діорама, а три рядки – роман на багато томів. Про таких людей кажуть: «Помазаник Божий».

Тож вітаємо пані Раїсу з її четвертим доробком, побажаймо сили, здоров’я і наснаги. Нехай дарує людям плоди своєї ніжності й любові ще багато-багато літ. А дорога, якою вона нестиме свій хрест споконвічної благородної жертовної жіночої долі, нехай завжди буде осяяна – вдень – сонцем, а вночі – ясними зорями.

Залиште коментар

Станьте першим, хто прокоментує!

Повідомити
avatar

wpDiscuz